על טעם וריח אין להתווכח אבל על מוסר דווקא כן!

הסיפור הבא מתרחש במסעדה מוכרת במרכז הארץ. בשנים האחרונות המסעדה הזאת הייתה פופולרית מאוד. ההצלחה של המסעדה הייתה כמו סדין אדום לפר בשביל עובד אחד ממורמר שפוטר ממנה בתחילת דרכה. עובד זה (נקרא לו יהודה) טען שהוא היה אמור להיות אחד הבעלים של המסעדה כי הוא חיבר את המתכון למנת הדגל שלה ארוחת בוקר של יהודה בנוסח צרפתי – איטלקי- מצרי. באביב האחרון הוא רקם מזימה שנועדה להפיל את המסעדה ולהביא לכישלונה המסחרי – כישלון שהיא לא תוכל להתאושש ממנו. הטעם של המנה של יהודה היה אולי טוב אבל מבחינה מוסרית היה זה טעם לפגם.
 

סיפור חקירות עם טעם רע
 

סיפור החקירות שלנו מתחיל כאשר בעל המסעדה שכר את שירותיו של שמעון. שמעון הוא בלש פרטי מומחה. בעל המסעדה פנה אליו לאחר שהחלו לצוץ עכברים במטבח המסעדה שלו. כל פעם אחרי שהמדביר היה מסיים להדביר בהצלחה את העכברים מספר היה מוכפל. בעיית העכברים היוותה איום רציני על עסקי המסעדה והצלחתה. שמעון שינס את מותניו והתחיל לחקור את הנושא לעומק. במהרה הוא גילה שיהודה העובד לשעבר הוא זה שאחראי לבעיית העכברים. חקירתו הסמויה של שמעון העלתה שיהודה עשה יד אחד עם המדביר וביחד הם היו משחררים עכברים במסעדה. לאחר שהיו עכברים במטבח בעל המסעדה היה קורא למדביר ושוכר את שירותיו. גם יהודה וגם המדביר נהנו מהעסקה המסעדה התחילה לאבד מקרנה והמדביר ויהודה התחלקו ברווחי ההדברה.
 

סיפור חקירות עם טעם של עוד
 

שמעון שם סוף למזימה של יהודה והמדביר. הוא תיעד אותם בשעת מעשה והוא גם תיעד אותם בעת שידברו ביחד ותכננו את הדרך שבה ימשיכו לפגוע במסעדה. בסופו של דבר שמעון הקליט את שניהם מודים בדבר העברה ללא ידיעתם. הוא העביר את החומר שברשותו למשטרה אשר פתחה בהליכי חקירה גלויים. לאחר מספר חודשים הוגש כתב אישום ובימים אלו מתנהל המשפט.
 
מוסר ההשכל שאנחנו יכולים ללמוד מסיפור זה הוא שחשוב שנדע מה מתבשל לנו מתחת לאף. ככל שנהיה מודעים יותר לסכנות שעוברות לידנו ולאנשים שרודפים אותנו מהעבר כך נוכל להגן על עצמנו בצורה טובה יותר. על ידי פניה לבלש מקצועי, אמין ודיסקרטי נוכל להבטיח את הביטחון האישי ואת הביטחון העסקי שלנו. כאשר זה מגיע לביטחון שלנו אסור להתפשר על האיכות ועלינו לשכור את הבלש הטוב ביותר.
This Is CAPTCHA Image