מקשר ידידות לגניבת זכויות יוצרים

לא תמיד משתלם לסמוך על אנשים אחרים ועל טוב ליבם. דני (שם בדוי) היה סטודנט צעיר לספרות וסופר מתחיל. הוא קשר קשרי ידידות עמוקים עם סטודנטית יפה שלמדה אתו בשם יעל (שם בדוי). בין דני ויעל התפתח רומן ודני העניק לה במתנה את הטיוטה של רומן הביכורים שלו. הוא רצה שהיא תהיה הראשונה שתקרא אותו. יעל שהייתה יפה מאוד לא הייתה כפי שהיא נראית. היא הייתה אדם מניפולטיבי מאוד וזמן קצר לאחר שקיבלה מדני את המתנה היא נפרדה ממנו. לאחר כמה חודשים השניים סיימו את התואר ודרכיהם נפרדו. במאי של אותה שנה (שנת 2011) דני נדהם והזדעזע לראות את רומן הביכורים שלו בחנויות ספרים תחת שמה של יעל. יעל גנבה לדני את הספר.

סיפור חקירות – על גנבה ספרותית וזכויות יוצרים...

דני היה המום ופגוע מאוד, אולם הוא החליט שהוא לא מוותר כל כך בקלות על הרומן שלו. הוא פנה למשרד חקירות פרטי. במשרד החקירות הכירו לא סיפור חקירות אחד אלא הרבה והם ידעו מה על דני לעשות. בעצת המשרד דני קבע פגישה פרטית עם יעל. יעל התוודתה בפניו שהיא אכן גנבה את הרומן שלו אבל שאין לו הוכחות כי היא היחידה שאי פעם קראה אותו או ידעה על קיימו. מה שיעל לא ידע שדני היה מצויד במכשיר הקלטה סודי ושהוא הקליט את כל השיחה בניהם.

סיפור חקירות -  איך בלש פרטי יכול להגן על הזכויות שלנו?

כמו בכל סיפור חקירות טוב גם כאן הטובים מנצחים. דני פרסם את ההקלטה בתקשורת ובאותו הזמן הוא הגיש תלונה במשטרה נגד יעל וגם תביעה על הפרת זכויות יוצרים. ללא העזרה והסיוע של הבלש הפרטי ומשרד החקירות הסיפור של דני היה נגנז ואף אחד לא היה שומע עליו.

כיום דני הוא סופר מפורסם מאוד וספר הביכורים שלו לא היה ההצלחה הספרותית הראשונה שלו. יעל העניקה לדני בהוראת בית משפט סכום כספי גדול מאוד והיא אף נשפטה לעבודות שירות. מיותר לומר ששמה של יעל הושחר בעולם הספרות ובכלל בציבור וכיום היא מתפרנסת מעבודות פשוטות מאוד של ניקיון ומלצרות. גם עכשיו לאחר שהכול בא לטובה בשלום דני מאוד פגוע מהמעשה של יעל והוא נשבע שמעולם לא יסלח לה על הבגידה והגניבה שלה. דני מעביר את זמנו בכתיבה של רומנים והוא זהיר יותר בקשרים שהוא יוצר בחייו האישיים.
This Is CAPTCHA Image