מלכודת הרשת סיפור חקירה

באחד הימים זומנתי לפגישה עם עו"ד חסון, מומחה לדיני משפחה איתו אני עובד לעיתים קרובות על מקרים בהם נדרשים כישורים של חוקר פרטי. בפגישה ישב יורם, גבר כבן חמישים, שנראה מוטרד ועצבני. לאחר סיבוב הקפה והחלפת משפטי הנימוס ההכרחיים, ניגשנו לעניין.

יורם מנהל תיק גירושין שנמשך כבר קרוב לשנה, ללא פתרון וללא התקרבות להסכם גירושין ראוי. בכל פעם שנראה כאילו התיק עומד להסתיים והזוג מתקרב לקביעת תור ברבנות, משהו חדש צץ ומסכל את ההסכם.

לאחרונה הבחין יורם כי אשתו מיכל מבלה שעות רבות וארוכות מול המחשב, וגולשת באתרים שונים, אותם הוא לא מצליח לזהות, מכיוון שבכל פעם שהוא מתקרב אליה, היא מחליפה את דפי הגלישה. בעצת עורך דינו, העמיד יורם פנים שהוא אינו מבחין במאומה, אולם יום אחד נכנס למחשב, העתיק את היסטוריית הגלישה שלה ושלח את הכתובות במייל לעורך הדין.

האתרים בהם גלשה מיכל היו אתרים רגילים, דוגמת הפייסבוק, הטוויטר, וויינט, וכל האתרים שתורמים משמעותית לרווחת האדם ובריאותו. אלא שאתר אחד הסב את תשומת ליבו של עו"ד חסון, ולכן נקראתי לפגישה.

האתר יוצא הדופן היה אתר שנקרא: להתגרש בכיף דוט קום. מחיטוט קצר באתר הסתבר שמיכל מנהלת בו פורום מתגרשים ומתגרשות בכיף. היא מנהלת אותו תחת שם בדוי, אבל לא הצליחה להתאפק מלצרף לכרטיס האישי שלה תמונה אמיתית, מושכת וייצוגית.

בפגישה עברנו על האתר ונדהמנו לגלות שמיכל נחשבת למובילת קהילת המתגרשים והיא מחלקת עצות בשפע על דרכים יצירתיות לטרפד הסכמי גירושין ולמשוך עורכי דין באמתלות שונות על מנת להוציא מההסכם את הסכומים הגבוהים ביותר שניתן להשיג, לצד מירב הרכוש עליו ניתן להניח את היד ובאופן כללי, להביא להשגת הסכם גירושין יצירתי, מקיף, ולחלוטין חד צדדי.

סיעור המוחות החל, ובסוף הפגישה סיכמנו על דרך פעולה ברורה, ויצירתית לא פחות.
כשחזרתי למשרד החקירות שלי, קראתי לשי, חוקר צעיר שמתמחה ברשתות חברתיות והתנהגות גולשים באינטרנט, והוריתי לו להתחבר לאתר, לפתוח כרטיס מתגרש בפורום, וליצור קשרים עם מיכל.

המשימה בוצעה בהצלחה, וכעבור שלוש שעות כבר היה לשי כרטיס פעיל, עם חברים וחברות חדשים, תמונה מרשימה של איש עסקים מהודר, עם השם מבטיח: גיא פסטרנק, והמשקף אדם שהלך לאיבוד לחלוטין במערכת הגירושין שלו.

לא עבר זמן רב לפני שהכרטיס המרשים לכד את תשומת ליבה של מיכל והיא פנתה אליו עם הצעה שאי אפשר לסרב לה, לפיה היא תעזור לו לעבור את התהליך המתיש "בקלות, במהירות, ובהצלחה מסחררת", תוך שהיא מלווה אותו "יד ביד".

דיווחתי לעו"ד חסון, אשר דיווח ליורם, על ההתקדמות בחקירה, ופנינו לשלב הבא.
שי ומיכל (אשר באתר נקראה מירב), ניהלו באמצעות חדר צ'ט פרטי שיחות עמוקות על תהליך הגירושין אותו כל אחד מהם "עובר", כאשר מיכל מנדבת ללא זהירות וללא סלקציה, פרטים אישיים ואינטימיים אודות המהלכים "הגאוניים" אותם היא מבצעת בתיק הגירושין שלה, ואיך היא "משגעת את עורכי הדין" עד שתגיע לסכום יפה ומכובד אשר יניח את דעתה. היא יעצה לשי לא להתייאש, לדבוק במטרתו, ולשמור על כספו מכל משמר על מנת שלא למצוא את עצמו חסר כל רק בגלל שהחליט להתגרש.

שי, שהוא טיפוס חמוד ודי חסר מעצורים, לא היסס הרבה לפני שביקש להיפגש איתה לדרינק, על מנת לרדת לעומק השיטה שלה.

נכנסתי אל המקום המעוצב לפני שי, התיישבתי בקצה הבר, במקום נוח לצילום אך לא גלוי מידי, ושי נכנס קצת אחרי, איתר את מיכל על הבר, לחץ את ידה (קליק), רכן לעברה ונתן לה נשיקה על הלחי (קליק, קליק), ונראה מרוצה אך מוטרד, בדיוק כמו שצריך להיראות אדם שפוגש אישה יפה, מוטרד מההשלכות, אך מקווה לטוב.

האייפון של שי היה כל הזמן על הבר ביניהם, כשעל הצג מתנוססת תמונה של "אחד הפרויקטים הכי מצליחים שלי", מה שגרם למיכל כמעט להזיל ריר, מבלי להעלות בדעתה שהטלפון מכוון להקלטה בלתי מוגבלת בזמן, והשיחה קלחה במהירות לשיטות תחכום להונאת עורכי הדין, הרבנות, ובמיוחד התשה מוחלטת של בני הזוג.

מצויד בחומר הקלטה מרשיע ומספק, כאשר על פי סימן מוסכם מעבר לבר סימנתי לו שיש לי די חומרי צילום, סיים שי את הפגישה בתירוץ לפיו עליו לחזור הביתה כדי "לחשוב על הכול", עם הבטחה ליצור איתה קשר למחרת.

למחרת נוצר איתה קשר, ועוד איך. היא הגיעה לפגישה דחופה במשרדו של עו"ד חסון, עם החיוך הזחוח והבוטח על פניה, אשר נגוז לחלוטין כשראתה את חומר החקירה, הדוחות, תדפיסי השיחות אותן ניהלה ברשת עם שי, והקלטה של הפגישה.

עוד באותו יום נחתם ההסכם בין בני הזוג. מיכל קיבלה דמי מזונות זמניים, נאלצה לעזוב את דירת בני הזוג המרווחת ולמצוא לעצמה דירה חלופית, ותביעה חדשה הוגשה לבית הדין לענייני משפחה, על מנת לדון מחדש באחזקת הילדים.

גם אני אוהב לגלוש באינטרנט, אבל אני לא טיפש. אני יודע על המלכודות אותן הוא יכול לטמון. לכן אחת היא עצתי לכם: היזהרו.

אמנון רודס-חקירות נשר
מייל:amnon@rodes.co.il
טלפון משרד:048202817
This Is CAPTCHA Image