מים שקטים חודרים עמוק

מים שקטים חודרים עמוק...
הילדה הטובה...
 
 
נועה הייתה בת יחידה, ילדה טובה ואהובה על חבריה ומורותיה, אפשר לומר אפילו חנונית שהציונים שלה היו מעולים תמיד. הוריה סמכו עליה מאוד, כך שכבר מגיל צעיר מאוד הניחו לה ללון אצל חברות בשל האחריות הרבה והרצינות שלה. בגיל התיכון המשיכה הנערה להביא ציונים טובים והוריה אשר החזיקו שניהם בקריירות מצליחות ,המשיכו בחייהם מבלי לתת יותר מידי את הדעת על מהלך חייה של ביתם, מאחר שהניחו כי היא שקועה בלימודיה והינה אחראית מספיק כדי שלא יצטרכו לעקוב אחר צעדיה...
 
 
נועה אכן גדלה ושקעה בבגרויות ולמדה היטב אבל ללא הודעה מוקדמת החלו הטלפונים להפר את השקט של משפחת רוזנפלד. המורות ואפילו המנהל החלו להתקשר אל הבית עם אזהרות על סילוק מבית הספר והתפלאו על התעלמותם של ההורים ממכתבי האזהרה שנשלחו אל הבית. ההורים הופתעו ואמרו בתגובה שלא ראו כל מכתב. אותה שעה עמדה נועה ליד הדלת והקשיבה לשיחה בין שני ההורים, באמצע ניהול דין ודברים שמעו האב והאם טריקת דלת קלה שהקפיצה אותם ממושבם.
 
 
זהו הסיפור אותו שמעתי בקצרה ובשיחה עניינית מצד האב ודמעות שקטות ובלתי פוסקות של האם כאשר הגיעו אל משרדי וביקשו לפתוח בחקירה פרטית. ביקשתי מהאב והאם רשות להגיע אל ביתם ולהפוך בדבריה של הילדה.. התעקשתי ובסוף היום שלמחרת התייצבתי בביתם עם כמה שקיות פלסטיק לאיסוף ראיות ושוטר מהתחנה שהכרתי היטב.
 
 
בחדרה של הילדה מצאתי סדר מופתי, ההורים הפתיעו ולא נגעו אף לא בחפץ, ספר ומחברת היו פתוחים על השולחן ועיפרון מוטל עליו. מיד התחלנו בעבודה, פתחנו מגירות, ארונות וחיפשנו בין הבגדים. הקפדנו להשאיר את ההורים מחוץ לחדר כדי למנוע מהם אי נעימויות מיותרות בעודנו מחפשים בין חפציה של ביתם היחידה.
 
 
במגירת התחתונים מצאנו כמה ניירות גלגול, משהו שעדיין לא הספיק כדי לעורר את חשדנו. נערה בת 17 שמעשנת סיגריות זהו לא סימן לדאגה מיוחדת. במגירה השנייה מצאנו אבק, אבק משונה, חברי היה טוקסיקולוג ועבד במחלקת הסמים, הוא העביר את אצבעו בזהירות על גרגרי האבק שהצטיינו בצבעם הבהיר, בשונה מאבק בית או קרדית אבק ביתית רגילה, טעימה קלה ורחרוח הספיקו לנו כדי להגיע אל המסקנות הנכונות.
 
 
לאחר גילוי זה עדיין נמנענו מלספר להורים על הגילוי החדש ורק ביקשנו את הטלפונים של כל מכריה וחבריה, אשר באופן לא מפתיע לא ידעו היכן היא נמצאת.
 
למזלנו ולצערנו לאחר מספר ימים מצאנו את  נועה במקלט, אחרי שאזעקה החרידה את העיר אחרי שבוע של שקט. נועה הייתה מעולפת למחצה ומבולבלת אבל עדיין חיה ועם דופק. לידה היו מושלכים כמה בקבוקי מים ריקים, נועה אפילו לא הבינה מה מתרחש ולא התנגדה לנו ולהוריה. 
 
 
ילדות טובות זקוקות להגנה והקשבה לא פחות מאשר אלה המרדניות ואפילו יותר. תשומת הלב ההורית מהווה את אחד האלמנטים שיכולים למנוע לא מעט מקרים כאלה...
 
אמנון רודס חוקר פרטי - נשר
 
משרד:048202817 נייד 0525922245
 
מייל:amnon@rodes.co.il
 
This Is CAPTCHA Image