מתחת לאף

רועי היה ילד מיוחד במינו, הילד שכל הורה מייחל לו. הוא היה רגוע, מנומס, מסביר פניו לבריות, עוזר בבית ומעל הכל – תלמיד מצטיין, אהוב ליבן של המורות, ילד חברותי אשר צבר לעצמו במהלך השנים הרבה מאוד חברים טובים. הוא גם הצטיין בספורט, במיוחד בענף השחייה, ומה עוד צריך לבקש יותר מילד? להוריו תמר ויותם הכל נראה אידיאלי, אולי יותר מדיי אידיאלי.
 
עם הגיעו של רועי לגיל 16, הדברים החלו להשתנות מקצה לקצה. הוא הרבה להסתגר בחדרו, נמנע מחברת חברים, כל עת בה תמר ניסתה להיכנס לחדרו, לדובב אותו ולשאול אותו מה עובר עליו, היא העלתה חרס בידה. תמר ויותם שייכו זאת לגיל ההתבגרות, זהו גיל הפורענות אותו כל אחד עובר והמתינו בסבלנות שהתקופה הלא קלה תסתיים. הייתה עוד בעיה עם רועי, מצבו בלימודים החל להתדרדר, לפתע המחנכת התקשרה לשוחח עם ההורים, שאלה באם משהו השתנה בבית, ורועי גם התקשה לקום בבקרים. לעיתים יצא מן הבית בערב וחזר בשעות לא מקובלות בטענה שבילה עם חבריו. יותם ותמר לא אהבו זאת אבל החליטו לא להפעיל עליו לחץ על מנת שהמצב לא יתדרדר עוד יותר.
 
עם הזמן רועי הפך להיות יותר ויותר עייף, הוא היה כאוס רוב הזמן ועצבני, נתון להתפרצויות זעם חוזרות ונשנות. יותם ותמר חשו עצמם אובדי עצמות, הם לא הבינו מה קרה עם הילד האהוב שלהם. הם הציעו בנעימים לרועי לגשת לטיפול פסיכולוגי, אבל זה סירב מכל וכל, הוא טען שכעוברת עליו תקופה קשה ושהיא תחלוף בקרוב.
 
יום אחד, כאשר רועי היה בבית הספר, תמר החליטה להיכנס לחדרו ולסדר אותו קצת, החדר נמצא בכאוס שלם, רועי נהג לסדרו, אבל בחודשים האחרונים החדר לא עניין אותו. תמר ניקתה מתחת למיטה ולתדהמת גילתה כלי עישון שהיו מוזרים לה. בקבוק פלסטיק עם פיה, ניירות גלגול, פילטרים, ושאריות של עלים ירוקים יבשים. תמר הייתה בהלם מוחלט, היא מייד הבינה שמדובר על סמים ולא הבינה כיצד הסמים הגיעו לרועי, הרי הוא תמיד היה נגד זה.
תמר שוחחה עם יותם, הם ידעו מראש שרועי יביע התנגדות לכל שאלה ובירור, מטבע הדברים הוא יכחיש שימוש בסמים. ובזה הרגע הם החליטו לפנות אל משרדי אמנון רודס חקירות, על מנת לשכור את שירותי כחוקר פרטי עתיר ניסיון. 
 
הקשבתי להורים המודאגים בתשומת לב רבה, גיליתי אמפטיה והבנה מלאה לתחושותיהם, והחלטתי ביחד עימם שיש לעקוב אחר רועי כאשר הוא יוצא מביתו בשעות הערב.
המעקב החל כבר יום למחרת. תמר יצרה עמי קשר ויידעה אותי שרועי מתכנן לצאת מהבית בערב בשעה 20:00. כמובן שנערכתי בהתאם וכבר שעה קודם לכך הייתי עם רכב המעקב מחוץ לביתם. רועי יצא בדיוק מושלם בשעה 20:00 אל פארק קרוב לביתם ונפגש עם כמה נערים. הם שתו בירה, ונראה היה כי הם מעשנים סמים, הם החזיקו באנג בידיהם והעבירו אותו מאחד לשני. בהמשך, תוך כדי תצפית, ראה החוקר הפרטי כי אחד מהנערים מעביר דבר מה לרועי. הנערים בילו עוד כשעתיים בפארק ולאחר מכן כל אחד פנה לדרכו. החוקר הפרטי שם לב שרועי מבולבל, הוא התקשה במקצת למצוא את דרכו הביתה.
 
לאחר כמה ימים של מעקב הצגתי בפני ההורים את כל העובדות שנגלו לעיניי. אכן רועי שלהם לא רק משתמש בסמים, אלא גם סוחר בהם והכל ממש מתחת לאפם! מרחק של 5 דקות הליכה מהבית בפארק השכונתי. כמובן שהם החליטו לשוחח עם רועי, לאמת אותו עם העובדות ולשלוח אותו לטיפול פסיכולוגי מתאים. לאחר כמה חודשים הייתה הפתעה גדולה, רועי חזר להיות הילד שהיה. אך האם כך יישאר? 
 
אמנון רודס-חקירות  נשר
 
משרד:048202817 נייד 0525922245 מייל:amnon@rodes.co.il
 
This Is CAPTCHA Image