תעלומת החתן העשיר

אישה צעירה ומבולבלת נכנסה אל משרדי עם מבט היסטרי על פניה, אותו מבט מוכר לי בקרב נשים לא מעטות, אשר חושדות בבעליהן, דרך אגב, מרבית החשדות הללו הם בדרך כלל מוצדקים... אבל הסיפור הזה היה שונה באופן מהותי מכל סיפור שהכרתי עד היום. רינת (שם בדוי- השם המלא והאמיתי שמור במערכת) נכנסה אל משרדי כרוח סערה, כאשר עיניה רושפות גיצים של כעס ופניה.
 
הצעתי לרינת כיסא, וכוס מים, היא לגמה מן המים בכבדות כאילו כדי לרצות אותי והתחילה לדבר בשטף קצף. עלי להגיד שמעבר למילה פה ומילה שם לא הצלחתי להבין דבר, אבל נתתי לרינת להמשיך כדי לקבל את כל הסיפור מההתחלה ובצורה רגועה יותר, ואחרי שרינת נרגעה הוצאתי גיליון של נייר והתחלתי לכתוב. מניסיוני כאשר לקוח רואה אותי כותב , הרגיעה פושה בו כתוצאה מהתחושה של הפעולה המיידית. התחלתי לבנות את הפרופיל של רינת והתחלתי לשאול אותה שאלות באפס ידיעה מוחלטת בנוגע לכל הסיפור.
 
שאלתי אותה, באשר לשם "שלו", גילו, אזור "מגוריו" וכאשר רינת החלה משתפת פעולה נוכחתי לדעת שאכן מדובר באפיזודה עם המין הגברי.
 
ביקשתי מרינת לספר לי את הסיפור לפי הסדר, כיצד הכירו ואיך הגיעו למצב בו הם נמצאים היום, וכך הבנתי כי רינת הכירה בחור מרשים לפני כחצי שנה שהתחבב מיד על הוריה והחתונה תוכננה תוך פחות מחודשיים.
 
הבחור הצטייר כבחור מוצלח ביותר וממשפחה טובה ,כביכול מפינלנד איתם דיברו בסקייפ כבר מהיום הראשון. המשפחה היא בעלים של רשת מלונות גדולה בחו"ל- כך הם טענו, והבן מנהל את העסק ועסקים נוספים מהארץ.
 
הכל נראה ורוד, הבחור, שקרא לעצמו ג'ונתן, פיני ממוצא יהודי, נהג לקחת את רינת למסעדות טובות והצגות, לימד אותה רבות על תחום התרבות והאמנות כיאה לאיש העסקים אירופי. לאחר כשלושה חודשים של קשר, התחילו בקשות לכספים. פה מאה שקלים, שם אלף שקלים והלוואה של 2500 שח כדי לרכוש כרטיסים לפינלנד לשניהם לביקור אצל ההורים ומיד כשיגעו לפינלנד יחזיר לה.
 
בלי שום קשר היו עוד משיכות מחשבונו של אבא של רינת, שג'ונתן בחלקות לשונו, שכנע אותו להוציא כדי להשקיע במניותיו של אחד מבתי המלון החדשים של הרשת הפינית אשר עתידים לקום בארץ, משיכה שכללה סכום של 20,000 שח. השיא הגיע כאשר הגיע תאריך הטיסה. רינת המתינה לבעלה המיועד בכניסה לנתב"ג לאחר שהחנתה את רכבה, ראתה הטיסה שבשמה נקב יונתן לפינלנד אכן הייתה מצוינת בלוח הטיסות היוצאות אבל ג'ונתן לא הגיע.
 
כעבור שעתיים ממועד הטיסה, החלה רינת להתקשר לכל תחנות המשטרה ובתי החולים.
 
בתגובה, קיבלה מענה כי לא קיים אף לא אחד בשם זה. אחרי שגילתה את יונתן ברחוב יום אחד וזכתה  מנו לכתף קרה הגיעה אלי וכיוונה אותי לכיוון הבית שלו.
המקרה שהתגלה כמקרה הונאה קלאסית, הועבר למחלקת ההונאה של מרחב המרכז אשר בשיתוף פעולה עימי גילו כי מדובר בעבריין כבד שסוחט ומתכנן חתונות עם נשים ואפילו גברים, מושך כספים במרמה ולאחר מכן נעלם. לאחר איסוף ראיות תודות לרינת שעזרה לנו בכל שלבי התהליך והראתה לנו את ההזמנות לחתונה ואת המסרונים באשר לטיסה הקרובה, למזלה שמרה גם את שיחות הסקייפ ביניהם שבדרך נס נשמרו וגילו את הסכומים שהועברו כהלוואה בלבד.
 
 
הסיפור היה ארוך ומורכב ולכידתו של הפושע התבצע באמצעות מעקבים מצד המשטרה, ההליכים עדיין נמשכים ורינת טרם זכתה בכל כספה. שלא במפתיע אותה משפחה מהוללת נעלמה כלא הייתה וגם החוקרים הפרטיים שלנו לא הצליחו לזהות את שמה של אותה משפחה כבעלת רשת בתי המלון – מופתעים? אנחנו לא!
 
כיצד ניתן להיזהר משרלטנים כאלה? פשוט מאוד, עד כמה שזה יכול להישמע עצוב, לא להאמין לכל דבר ולהיות חשדניים, במיוחד בתחילתו של קשר חדש. לסרב להלוואות של מאות שקלים ולהתחיל לחשוד באופן קצת יותר קיצוני כאשר ישנה בקשה לסכומים גדולים כאלה בעיקר בקרב אנשים אשר מעידים על עצמם כמוצלחים.
אין כל סיבה לכך שג'ונתן לא הצליח לשלם עבור הכרטיסים בארץ ורק בפינלנד כביכול היה מצליח להחזיר את הסכום – בימינו ישנה טכנולוגיה של העברות בנקאיות – שימו לב, אל תיפלו על הבטחות של יערות דבש כיוון שבסופו של דבר תיווכחו לגלות שאינה אלה שרף למרגלות עץ האורן....
 
אמנון רודס חקירות-נשר
 
משרד:048202817 נייד 0525922245
 
מייל:amnon@rodes.co.il
This Is CAPTCHA Image