דברים שלא חייבים לדעת

כולנו מכירים סיפורי בגידה על טייסים ודיילות. דברי ההיסטוריה וארכיונים של חוקרים פרטיים מלאים בסיפורים על בגידות של טייסים בנשותיהם, של דיילות בבעליהם, לפעמים אחד עם השנייה, אך לרוב עם בני זוג מזדמנים במקומות הרבים שהם מגיעים אליהם.  עליי להזכיר, שחקירת בגידות הוא חלק חשוב בעבודתו של חוקר פרטי. באופן אישי, מאז שאני מנהל משרד חקירות משלי, יצא לי לטפל באינספור תיקים של בגידות.
 
לפני מספר חודשים נכנס אליי למשרד, "משרד חקירות אמנון רודס, חוקר פרטי" גבר באמצע שנות השלושים, גבוה ונאה. כזה שמפיקי סרטים ונשים, רודפים אחריו.
ניר מדמון, כפי שהוא הציג את עצמו הינו דייל אוויר בחברת תעופה מקומית. בגלל סוג העבודה שלו, הוא נמצא ימים ארוכים מחוץ לבית. לפעמים הוא נעדר מביתו כמעט שבוע שלם. הוא נוסע במוצ"ש וחוזר ביום שישי בבוקר. הוא נשוי ואב לשלושה ילדים צעירים. אשתו, אישה צעירה ונאה משמשת כראש לשכה של מנכ"ל בחברה מוכרת בתחום המחשבים.
במשך שנים הוא היה סבור שאין להם בעיות בנישואין. גם כשהוא נעדר מהבית פרק זמן ארוך, אשתו מעולם לא התלוננה. להפך, היא מגלה הבנה מלאה מתי שטיסות מתעכבות והוא לא מצליח להגיע הביתה לפי לו"ז שנקבע מראש.
נכון, הוא מפצה אותה על ההיעדרויות שלו, במתנות, בנסיעות לחו"ל, רק שניהם ולפעמים עם הילדים. בנוסף, הם גרים בדירה גדולה ומרווחת באזור יוקרתי ומצבם הכלכלי איתן.
 
"אז מה הבעיה?", שלאתי. הרי אם הוא הגיע אליי, כנראה שבכל זאת קיימת איזו שהיא בעיה.
הוא נאנח עמוקות והוציא דף מכיסו. על הדף היו מסרונים שכנראה צולמו ממכשיר אחר והודפסו על דף.
"מה אתה מראה לי?" שאלתי. והוא סיפר לי. מועד חזרתו הביתה הוקדם משעות הלילה המאוחרות אל שעות הבוקר המוקדמות. הוא קיבל עדכון כמה שעות לפני הקדמת הטיסה, אך לא הודיע לאשתו כי הוא רצה להפתיע אותה. במקום לחזור ביום שני בלילה, הטיסה שלהם הוקדמה ליום שני בבוקר. הוא חשב שיגיע הביתה ביום שני כשהיא בעבודה, ינוח ובערב יוכלו לצאת לבילוי רומנטי.
כפי שצפה, היא לא הייתה בבית כשהוא הגיע. אחרי לילה לבן התאים לו השקט בבית והוא הלך לנוח. כניסת הודעה לנייד שהיה בצד השני של המיטה, העיר אותו. הוא שם לב שחגית, אשתו, שכחה לקחת את הנייד שלה איתה.
באופן אינסטינקטיבי הוא לקח את המכשיר בידו ונדהם לראות את תוכן ההודעה.
 
"ניר: היי מאמי, איפה נעלמת לי? אני בשער הקניון מחכה לך! אל תשכחי שיש לנו תור למסג' זוגי עוד חצי שעה. אוהב אותך" בסוף ההודעה היה סמיילי נשיקות. 
ניר שלנו, היה מאד מופתע, כי ההודעה שעל הצג לא הייתה שלו, ולא היה צריך הרבה דמיון כדי לדעת מה מהות היחסים בין ה"ניר" השני לאשתו של ניר מדמון.
לקח לניר כמה דקות לעכל את מה שהוא ראה, ולהחליט מה הצעדים הבאים שלו.
הוא החליט להחזיר את ההודעה לסטטוס של "לא נקראה" ואחרי כמה שניות של חיפושים בגוגל, מצא את הטלפון שלי.
לפני שהוא יצא מהבית הוא צילם את ההודעה שאשתו קיבלה מהמאהב. הוא ידע שזה לא יספיק בבית משפט, אבל הוא רצה שההודעה תהיה עליו, כדי לדרבן אותו לגלות מהם מעשיה של אשתו כשהוא לא בבית.
 
סיכמתי איתו שאני מתחיל לעקוב אחריה כפי שנהוג לעשות במקרים של חשד לבגידה.
עוקב אחריה בכל מקום, מצלם אותה במפגשים עם המאהב ואוסף מספיק ראיות שאיתן ניר יגיע לבית משפט.
 
למחרת הפגישה הראשונה שלנו, ניר סיפר שאשתו חזרה מהעבודה כמו בכל יום. היא הייתה שמחה כשראתה אותו בשעה מוקדמת, ועוד יותר שמחה כשניר, כפי שתכנן בהתחלה, לקח אותה למסעדה לארוחה רומנטית. היא גם לא הראתה סימני עייפות או התנגדות כשהם נכנסו לחדר השינה להמשך הבילוי הרומנטי. ניר היה בטוח שאחרי עיסוי ופעילות נמרצת עם המאהב, אשתו תגלה סימני עייפות ותנסה להתחמק מליל אהבים סוער עם בעלה.
ניר שייך את המרץ של אשתו למסג' הזוגי עם המאהב.
 
התחלתי בפעולות המעקב. עקבתי אחרי חגית כשהייתה יוצאת מהבית עם הילדים לגן ולבי'ס, והמשכתי איתה כשהיא נסעה לעבודה.
יכולתי להבחין בזמן המעקב, שהיא אישה חייכנית ונעימה, שהיא נפרדת בחום מילדיה ומברכת את כולם בשלום בנימוס ובחביבות. לא יודע למה, אפילו שידעתי שהיא בוגדת בבעלה, היא נראתה לי אישה מקסימה, והיה לי חבל על מה שעתיד לקרות לנישואין שלה.
חיכיתי לראות לאן היא הולכת בהפסקת הצהריים, למעשה, עם מי היא הולכת.
בשעה 13:30 ראיתי אותה יוצאת ממקום העבודה שלה, מלווה בחברה לעבודה, כך לפחות שיערתי.
הן הלכו בצעדים מהירים לכיוונה של מסעדה בקרבת מקום ולאחר שנכנסו, התיישבו לצד שולחן פנוי שכנראה חיכה להם.
 
בידי הייתה מצלמה בעלת זום מעולה. יכולתי לראות גם את הריסים בעיניהם באופן ברור ומדויק. בזמן שעקבתי אחריהן, ראיתי שהן שולפות את הניידים מתיקיהן. מהמקום שבו עמדתי, אפשר היה לראות שהמכשירים נושאים את אותם כיסויים, כלומר המכשירים הניידים של שתי החברות היו זהים לגמרי.
גבר טמיר נכנס למסעדה והצטרף לשולחנן של הבנות. הוא היה גבר צעיר ונאה, מסוג הגברים שנשים להוטות אחריהם. הייתי בטוח שזהו מאהבה של חגית. 
התחלתי לצלם אותם במצלמת הוידיאו שלי. למרות השערתי המוקדמת, הופתעתי לראות שהוא מתיישב ליד חברתה של חגית ומנשק ארוכות את שפתיה. לרגע הפסקתי לצלם והתחלתי לפקפק בהשערות שלי. אחרי שנייה, המשכתי לצלם. מי יודע, אולי בכל יש מאהב במקום אחר.
 
בתום הארוחה, הגבר נפרד משתי החברות והן חזרו למשרד.
הייתה לי תחושה שאולי ניר טועה ושאשתו היא לא הבוגדת בסיפור.
אחרי כמה ימים של מעקב אחרי חגית, הבנתי שכנראה שיש הסבר הגיוני להודעה שהוא מצא בנייד של אשתו ושהגיע זמן שאפגוש אותו שוב.
 
כשנפגשנו במשרדי – אמנון רודס חקירות, שאלתי את ניר, אם יצא לו לשאול את אשתו מדוע היא שכחה את הטלפון הנייד שלה בבית. הוא סיפר לי שלא ממש שאל אותה מדוע היא שכחה את הנייד שלה, אבל כשהיא חזרה, היה טלפון נייד נוסף ביד וכשהיא ראתה את הנייד שאני מצאתי, היא צחקה, "מלמלה לעצמה משהו כמו: "הנה אתה, בטח דנה מחפשת אותך בנרות" והכניסה אותו לתיק שלה.
ניר אמר שהוא היה כל כך כעוס על אשתו שלא ייחס לדברים שהיא אמרה חשיבות.
סיפרתי לו שהבחנתי שלחברה של חגית יש טלפון וכיסוי זהה לאלה של אשתו. אולי כדאי שישאל אותה היום, לגבי מה שהוא ראה ביום שהוא הקדים את חזרתו הביתה.
 
באותו היום בערב, ניר עשה כבקשתי. הוא חיכה שהילדים ילכו לישון והכין את עצמו לרגע גורלי בחיי הנישואין שלו. האם חגית תאמר לו את האמת, או תנסה להסתיר ממנו מצב שהוא בטוח לגביו.
כשהם היו ביחידות בסלון, הוא שאל אותה באופן ישיר:האם יש לך רומן מהצד? אני רק רוצה לדעת אם את נפגשת עם גבר אחר בזמן שאני לא נמצא בבית?"
חגית הייתה מאד מופתעת מהשאלה של ניר, וניסתה להבין איך הוא הגיע למסקנה הזו.
היא אמרה לו שהיא מהבוקר עד שעות הצהריים המאוחרות בעבודה, וכשהיא בבית היא מסורה לגידול של שלושת ילדיהם. היא הזכירה לו שהיא על תקן של אם חד-הורית בגלל שהוא רוב הזמן לא נמצא בבית. בשלב הזה של דבריה, ניר הודה בפניי, שהוא הרגיש נקיפות מצפון על עצם העובדה שהוא חושד בה, אך הוא לא הצליח לשכוח את המסרון שראה בטלפון הנייד שלה.
השאלה הבאה שלו הייתה, מי הוא ה"ניר" השני, שממנו היא קבלה מסרון שניתן להסיק ממנו שיש קשר רומנטי בינה ובין ה"ניר" האחר.
הבעת פניה השתנתה מכעס, הפתעה, הבנה, צחוק ושוב כעס. הכל במהלך 15 שניות.
היא שאלה אותו איפה הוא ראה את המסרון והוא סיפר מה הוא ראה בנייד שלה ביום שהוא הקדים לחזור הביתה.
 
ואז החתול יצא מן המרצע. מתברר שהאבחנה שלי שלשתי החברות יש אותו סוג של טלפון ואותו הכיסוי, הייתה נכונה מאד.
חגית סיפרה שלא פעם הן מתבלבלות כשהן נמצאות ביחד וקורה שהן לוקחות בטעות את הטלפונים הלא נכונים. כך גם היה ביום שקדם לחזרה של ניר מחו"ל.
הן היו ביחד בארוחת צהריים, וכל אחת לקחת בטעות את הנייד של השנייה.
מכיוון שלמחרת, חגית שכחה לקחת את הטלפון של דנה לעבודה, חגית קיבלה את הטלפון שלה בחזרה, אבל הנייד של דנה נשכח בביתה של חגית.
בגלל שבאותו היום דנה לא הייתה בעבודה, ובמילא היא מחזיקה בנייד נוסף, חגית לא מיהרה להחזיר לדנה את הטלפון שנשכח בבית.
ולגבי ה"ניר" השני. הוא בן זוגה של דנה כבר שלוש שנים והם עומדים להינשא.
ההודעה שניר ראה, הייתה הודעה ש"ניר ב'" שלח לדנה כשהוא חיפש אותה בקניון איפה שהם טיילו במהלך יום חופש. יום חופש ש"ניר ב" לקח כדי להציע נישואין לדנה. זה כל הסיפור שעמד מאחורי בגידה שלא הייתה, אלא מקריות גורלית שיכלה לעלות לחגית בנישואיה, אם לא הייתי שם לב לדמיון בין שני הטלפונים הניידים.
 
ניר הרגיש מאד לא נעים אחרי השיחה הזאת והחליט שהפעם, הוא מפצה את חגית, בדרך הטובה ביותר שהוא מכיר.
הוא הזמין חופשה רומנטית בפאריס בטיסה זוגית במחלקת עסקים של אל על. הוא דאג שיפנקו אותה במהלך הטיסה וגם בימים שהם שהו בפאריס בבית מלון יוקרתי.
 
רק דבר אחד ביקש ניר מחגית. להחליף מיידית את כיסוי הטלפון הנייד שלה. לא בטוח שבפעם הבאה הוא יוכל לממן עוד חופשה חלומית לאשתו היפה והנאמנה.
 
 
אמנון רודס-חקירות ,נשר
 
משרד:048202817 נייד:0525922245
 
This Is CAPTCHA Image