האופר...

אחד מהמקרים היותר מעניינים ומרתקים שחקרתי בשנים האחרונות נוגע לזוג נשוי שגר באזור המרכז. לזוג היו שלושה ילדים צעירים, הם גרו בשכונת יוקרה וביתם היווה מרכז תרבות שאירח אנשי רוח, אנשי עסקים, פוליטיקאים ואחרים.
 
באחד הימים פנה אלי אב המשפחה וביקש שאבדוק באופן דיסקרטי האם בביתו הותקנו מכשירי ציתות ללא ידיעתו. הוא חשד שאשתו (מירי) התקינה את המכשירים מבלי ליידע על כך. הבנתי מיד מה מסתתר מאחורי דבריו של יואב (שם בדוי) ולא הוספתי עוד שאלות.
 
קבענו שאגיע במועד מתואם לביתם ואבדוק האם אכן הותקנו בדירה מכשירי ציתות. הוא הכין את הבית לקראת הגעתי, ניתק את מצלמות האבטחה ואת האזעקה בזמן שאכנס, מעבר לכך, שהוא נתן לי מפתח לבית. חשדותיו היו נכונים. לא רק מכשירי ציתות היו בבית, אלא גם מצלמות נסתרות במספר חדרים, כולל בחדרה של האופר, שעבדה כבר מספר שנים בביתם של בני הזוג.
 
החלטתי לבדוק את הרקע של האופר אך עדיין לא עדכנתי את יואב לגבי כיוון החקירה שלי. עקבתי אחריה מספר ימים, ולא גיליתי שום פרט שהיה יכול לקשור אותה ליואב, אך ראיתי אותה נפגשת עם גבר בגיל העמידה, בבית קפה ברחוב צדדי, מקום שקט ונסתר. עם זאת, לאחר שגיליתי את זהותו של האיש, הייתה לי תחושה שמשהו גדול קורה מתחת לפני השטח.
 
חשבתי שהגיע הזמן לבדוק עם יואב, האם יש דברים שהוא מסתיר ושעליי לדעת לפני שהוא מתעמת עם אשתו. לאחר כמה שניות של התלבטות, יואב החליט להיות ישר איתי, ולספר לי כמה עובדות שהיה חשוב שאדע אותן מפיו. לבסוף, הוא התוודה שהוא מנהל רומן עם אשתו של אחד הלקוחות שלו, ושהוא מאד חושש שבעלה, אוליגרך בעל קשרים ענפים עם מדינות רבות בעולם, עלול לגלות את הקשר ביניהם ולהתקנם בהם בצורה מאד כואבת.
 
לאחר ששאלתי אותו ישירות, הוא נשבע שמעולם לא היה לו קשר רומנטי עם האופר. במהלך השיחה הראיתי ליואב, את התמונה המצולמת שבה מופיעים איש העסקים והאופר. הוא בחן את התמונות מספר שניות, נאנח, והודה שהאדם בתמונה, הוא בעלה של אהובתו. לאור הדברים שנתגלו, הגיע העת לעימות בין יואב לאשתו, לפני שאחד מהם ייפגע. הוא קבע עם אשתו להיפגש במשרדו למחרת היום, באמתלה שעליו לעדכן אותה במספר נושאים.
 
בשעת הפגישה, במשרדו של הבעל, הגיעו בהפתעה גמורה האוליגרך, מלווה באשתו הנאה. בני הזוג היו מופתעים מאד, אך כולם שמרו על שתיקה. אני, שהוזמנתי למקום, מוסתר מעיניהם, ישבתי בחדר ליד והבנתי מיד, דבר שלא הבחנתי בו קודם לכן. הדמיון בין ניקול לבין האופר, וכיצד טעיתי בזיהוי הדמות שצולמה עם האוליגרך. האישה שהייתה נפגשת עם האוליגרך, הייתה ניקול, מחופשת לאופר, עם פאה בלונדינית ומשקפי שמש גדולים, שהסתירו את זהותה, וגרמו לה להיראות כמו טטיאנה, האופר המסורה.
 
מכאן העניינים כמעט ויצאו מכלל שליטה והיו על סף פיצוץ. אף ששקלתי להתערב בוויכוח, המתנתי קצת, ראיתי כיצד הגיעה טטיאנה למשרד, ובכמה מילים ברוסית, השליטה סדר במהומה. באותה הזדמנות גם הבנתי מה היה תפקידה של טטיאנה בביתם של הזוג. היא זו שקשרה בין האוליגרך לבין מירי. תפקידה בין היתר, היה להוות כיסוי לפגישות בין הנאהבים.
 
בסופו של דבר, ארבעתם קיבלו החלטה תרבותית, והחליטו שכל זוג ינסה לגשר על הפערים שנוצרו בקשר הזוגי, ואם הדבר לא יצלח, ימצאו סידור אחר, שיכבד את מעמדם ותדמיתם הציבורית.


 
אמנון רודס-חקירות

טלפון נייד: 052-5922245
משרד: 04-8202817

This Is CAPTCHA Image