אילו תבשילים בישלה שיר לעו"ד אפרון

שמי אמנון רודס, מנהל "משרד חקירות אמנון רודס". במסגרת עבודתי כחוקר פרטי, אני נדרש לחקור מבחר מגוון של נושאים. ריגול תעשייתי, בגידות בין בני זוג ובמשפחה, חיפוש קרובים בארץ ובחו"ל, התעללות של עובדים זרים בקשישים, של מטפלות בילדים קטנים ועוד. המקרה הבא הוא אחד המעניינים והעסיסיים ביותר שיצא לי לחקור בתקופה האחרונה.
 
בחודש ינואר, ביום קר מאד וגשום, נכנסה למשרדי אישה נאה בתחילת שנות ה-40 לחייה. פניה נראו לי מוכרות, וכשהציגה את עצמה, ד"ר א אפרון (שם בדוי) מיד זיהיתי אותה כמנהלת מחלקת העור באחד מבתי החולים הגדולים בעיר. בנוסף, ד"ר אפרון זוכה לסיקור נרחב בעיתונות המקצועית, אך גם במדורי הרכילות, כשהיא ובעלה נחשבים לאחד הזוגות המרתקים והיפים בחוגי החברה בעיר חיפה. עליי לציין כבר בתחילת דבריי, שהשמות האמיתיים של הדמויות בסיפורי, שמורים אצלי במערכת וגם פרטים אחרים שעשויים לחשוף את זהותם האמיתית.
 
היא התיישבה מולי, ארשת פניה רצינית מאד. התאזרתי בסבלנות וחיכיתי שתתחיל בדבריה. במקום לגשת מיד לעניין, היא סיפרה לי על שנות נישואיה הראשונות, כיצד היא ובעלה, עו"ד א אפרון (שם בדוי), מנהל משרד עו"ד מוביל בחיפה, בנו את המוניטין שלהם באמצעות עבודה קשה, כיצד הכירו כשהיו שניהם סטודנטים צעירים וכו'.

לבני הזוג שלושה ילדים, שני בנים בוגרים וילדה בת עשר. עבודתה של ד"ר אפרון גוזלת ממנה זמן רב, והיא כמעט ואינה נמצאת בבית במהלך השבוע. רק בסופי שבוע בני הזוג נפגשים ומתעדכנים. משק הבית של משפחת אפרון, כולל, מנקה, מטפלת ומבשלת. הן מגיעות מדי יום לאחוזת המשפחה בשכונת דניה, ורק בשבתות הן משוחררות.

חיכיתי שהיא תגיע לנקודה המרכזית בסיפורה.

"המטפלת והמנקה עובדות אצלנו כבר הרבה שנים. המטפלת טיפלה בבנים הגדולים שלי והמנקה היא נכס עבורנו." היא עשתה הפסקה ואני חיכיתי להמשך דבריה. למרות שיכולתי לנחש מה היא עומדת להגיד.

"לגבי המבשלת, התמונה קצת אחרת. היא התחילה לעבוד אצלנו לפני כחצי שנה. היא בתו של מכר וותיק של א, בעלי. היא כרגע מסיימת את לימודיה בטכניון, אבל מכיוון שהיא יודעת ואוהבת לבשל והיא חיפשה מקום עבודה קרוב למעונות עם שעות עבודה נוחות, הסכמתי לקבל אותה. דבר אחד, לא לקחתי בחשבון. היא צעירה נאה למדי, היא מושכת ומאד אינטליגנטית. בדיוק טיפוס הנשים שא נמשך אליהן עוד לפני שהוא הכיר אותי."

"מישהי בסגנון שלך, אם תרשי לי." החמאתי לה, כי זאת הייתה האמת, והרגשתי שחיזוק קטנטן מאדם זר, קצת יקל עליה.

"תודה." היא ענתה בחיוך קטנטן והמשיכה.

"עוד לפני שהגעתי אלייך בדקתי באופן עצמאי את עברה של שיר שדה (שם בדוי).

מאז שהיא התחילה את לימודי התואר שלה, היא נוהגת לעבוד בבתים של אנשים אמידים, כמונו, ובאופן קבוע, אחרי כחצי שנה היא עוזבת. לא הצלחתי לקבל מידע מדוע היא עוזבת את מקומות העבודה שלה אחרי פרק זמן כ"כ קצר, אבל יש לי תחושה שזה קשור למערכות היחסים שהיא מפתחת עם מעסיקיה. דרך אגב, עוד לא אמרתי לך מדוע אני כאן. לפני מספר ימים, הפתעתי אותם ברגע אינטימי. כלומר, אני הייתי המופתעת, הם לא ראו אותי. באותו היום, הגעתי הביתה בשעות הצהריים וניגשתי ישר לחדר השינה שלי. אני נוהגת להגיע הביתה רק בשעות הערב המוקדמות, וההגעה שלי באותו היום לא הייתה מתוכננת.

יום לפני בערב, התחילו לי כאבי ראש איומים, אני סובלת באופן קבע ממיגרנה, ומכיוון שלא הצלחתי להתגבר עליהם החלטתי להגיע הביתה, וישר להיכנס למיטה. אך לצערי היא כבר הייתה תפוסה כשהגעתי." הוסיפה במרירות.

"ומה עשית? אם את כאן אז אני מבין שלא חשפת את עצמך."

"נכון. אני רוצה שתבין דבר אחד לפני שאנחנו מתקדמים. א הוא עו"ד מפורסם מאד, מגיעים אליו למשרדו, פוליטיקאים, רופאים, קבלני צמרת ועוד. אני גם יודעת בוודאות שהוא מעולם לא בגד בי. יש לי הרגשה שהצעירה הזאת מפעילה שיטת פיתוי מוכחת, וגורמת למעסיקים שלה לאבד את הראש, ולאחר מכן, היא סוחטת אותם."

"אני חייב לציין שאת מאד יסודית ומקצועית," אמרתי לה בחיוך, "אני חושש שכמעט ולא השארת לי עבודה אחרי כל הממצאים שהבאת איתך".

"אל תדאג, אמנון. אני לא יכולה להתחרות במקצועיות ובמוניטין שלך. פשוט אני אישה מאד יסודית, וברגע שהבנתי שהכנסתי לביתי נוכלת צעירה ופה, אך עדיין נוכלת, אני לא מתכוונת להיכנע לסחטנות כשזאת תגיע."

הסכמתי איתה, וביחד בנינו תכנית איך להפיל את שיר שדה לבור שהיא בעצמה פערה.
 
לאחר שנפרדנו, המשכתי לחקור את מקומות העבודה הקודמים של שיר. ד"ר אפרון צדקה לגבי שיטת העבודה של הנוכלת. מתוך הנתונים הרבים שהגיעו לידי הצלחתי לנתח את שיטה העבודה שלה. שיר הייתה מבקשת מבן משפחה או מכר, למצוא עבורה מקום עבודה אצל משפחות עשירות, שהגברים עדיין יחסית צעירים ונאים, ומפורסמים.

אחרי שהייתה מפתה את הגבר, בעזרת התבשילים שלה, ע"י סיפורים מרגשים על התעללות מינית בגיל צעיר, וכמובן גם בזכות הופעתה הסקסית והמושכת. היא הייתה מתעדת את הבגידות ומאיימת על הבעלים שאם הם לא ישלמו דמי שתיקה, לא רק הנשים שלהם יידעו על מעלליהם, גם התקשורת תשמע על כך. הגברים המבוהלים, שחששו מפרסום שלילי והריסת הקריירות והמערכת הזוגית, מיהרו לשלם לשיר כמה שהיא ביקשה, ובנוסף עוד ביקשו מנשותיהם לכתוב לה מכתבי המלצה חמים.
 
מבחינתה של שיר השיטה שלה הייתה שיטה מנצחת, וכל עוד היא הצליחה להשיג את מבוקשה היא עברה מבית לבית, ממשפחה למשפחה, מקורבן לקורבן. מכיוון שרוב המידע הדרוש לנו עבור שיר נמצא בידינו, ד"ר אפרון החליטה שהגיעה הזמן לסיים את החגיגות של שיר וללמד אותה לקח.
 
ד"ר אפרון סיפרה לי שגם בעלה זכה לטיפול המיוחד של שיר. שיר העמידה בפניו אולטימאטום של 48 שעות, או שהיא תפרסם תמונות מביכות שבה נראים שניהם. מכיוון שד"ר אפרון לא התכוונה להיכנע לדרישותיה של שיר, היא החליטה שהיא בעצמה תטמון לה מלכודת.
 
באותו היום בשעות הצהריים המוקדמות, ד"ר אפרון התקשרה לשיר וביקשה לקיים איתה פגישה בבית קפה בעיר, אך לא פירטה את תוכנה. היא רק רמזה שהפגישה קשורה לכישוריה הקולינאריים של שיר. שיר, שלא חשדה במניעיה האמיתיים של ד"ר אפרון, הסכימה להיפגש איתה בשעות המוקדמות של הערב.
 
מכשיר ההקלטה שהוכן מראש בתיקה של ד"ר אפרון התחיל לעבוד מיד כששיר התיישבה מולה בבית קפה. תחילת השיחה הייתה נעימה ועסקה בנושאים שונים. רק לאחר שהמלצר הגיש להן את המנות שלהן, ד"ר אפרון יצאה למתקפה חזיתית. "תקשיבי שיר. בעלי סיפר לי על הקשר ביניכם למרות שאני ידעתי עליו עוד לפני שהוא פנה אליי. אני גם יודעת שהיו לך רומנים עם מספר גברים בשנים האחרונות. כולם נפלו בפח שטמנת להם, ולצערי גם א היה מספיק תמים כדי להקשיב לסיפורים שלך.

אני, לעומת האנשים שהפלת בפח לא מתכוונת לוותר לך. אני יודעת שבעבר איימת על אנשים אחרים, ויש לי את השמות שלהם. הם מוכנים להסתכן בחשיפה של שמותיהם העיקר שאת תקבלי את העונש המגיע לך." היא עשתה הספקה קצרה ולאחר מכן המשיכה. "הרי ברור לך, שסחיטה היא עבירה פלילית חמורה שעלולה להכניס אותך לכלא לכמה שנים טובות. וכאן דרישותיי. אני רוצה לקבל לידי את כל החומר שיש בידייך על בעלי. אני מזהירה אותך שאם תנסי לסחוט אותנו בעתיד, אני לא אהסס למסור את כל הפרטים שנמצאים בידיי ולשלוח אותך לכלא.

אני מציעה לך שבתום הלימודים שלך בטכניון, תארזי את דברייך ותעברי לגור באזור אחר של הארץ. אולי שם תצליחי להפיל אנשים נוספים לפח, אבל כאן, בחיפה, דרכך הסתיימה." "למה את חושבת שאת יכולה לאיים עליי? אין לכם שום הוכחות נגדי. הגברים שהייתי איתם בקשר, העבירו לי כסף מזומן, ואין שום הוכחה נגדי.

את מבלפת, אני קולטת אותך מרחוק. אין לך שום דבר עליי. אנשים כמו דוד אלקיים, רפי עוז, שלמה רפפורט, ואחרים, שילמו לי כמה שביקשתי ולא חשבו לרגע לסרב לי. גם את ובעלך תשלמו לי, אחרת התמונות שלו יתנוססו בעמודים הראשונים של העיתונים הארציים והיו-טיוב יתמלא בסרטים שצילמתי אותנו מבלי שהוא ידע." התריסה שיר, בטוחה שיש בידיה קלפים טובים יותר מאלה שהיו בידי ד"ר אפרון.

הצלחתי לשמוע כל מילה מהשיחה שלהן, הבעת פניה של שיר הייתה מלאה בביטחון עצמי, היא נראתה מרוצה מאד מעצמה, עד שד"ר אפרון, הוציאה את מכשיר ההקלטה מתיקה. "את מבינה שיר, שאת הרגע הפללת את עצמך. עוד היית מספיק טיפשה כדי לחשוף את השמות של הקורבנות שלך, שמות שונים מאלה שכבר קיימים בידי. נגמרו המשחקים. את מביאה לי היום בערב את כל מה שיש לך על בעלי ונעלמת לנו מהחיים. ואל תצפי לקבל ממני מכתב המלצה למעסיקים הבאים שלך."

שיר החיוורת ניסתה לקחת מידיה של ד"ר אפרון את הרשמקול, אך זאת הייתה מהירה ממנה, והחזירה במהירות את המכשיר לתיקה. "בסדר. אני אביא לך את החומרים שאצלי אבל את מביאה לי את ההקלטה שאצלך אחרי שאני מעבירה לך את החומרים." אמרה שיר בטון כעוס. הנהנתי לד"ר אפרון שעליה להסכים. גם אצלי תוכן שיחתן נקלט במכשיר ההקלטה שהבאתי עימי, כדי להיות על הצד הבטוח. "נראה. קודם כל אני רוצה לראות את החומרים שאת מעבירה לי."
 
הן נפגשו אצלי במשרד בשעות המוקדמות של הלילה. מכיוון שהספקנו להעתיק את ההקלטה מהרשמקול של ד"ר אפרון והקלטה נוספת הייתה שמורה ברשם קול שלי לא הייתי לי בעיה למסור לשיר עותק נוסף מההקלטה המפלילה.

"את יודעת, יכול להיות שלא זכרתי להביא את כל החומרים שיש אצלי." התגרתה שיר בד"ר אפרון.

"את יודעת מה שיר, יכול להיות שגם לי יש עוד הקלטה של השיחה שלנו, אז בואי נגיד שאף אחת מאיתנו לא ממש מוגנת." פניה של שיר החווירו, והיא הבינה שאת הקרב הזה היא הפסידה בגדול.

כעבור חצי שנה, ד"ר אפרון צלצלה אליי, וסיפרה לי ששיר סיימה את לימודיה ומיד בסיומם, נסעה עם חברה ללונדון, ללמוד שם תואר שני בהנדסה. סביר להניח שמהכספים שהיא סחטה מקורבנותיה היא הצליחה לחסוך ללימודים בחו"ל. ד"ר אפרון עוד סיפרה לי שהמשפחה מאד מרוצה מהטבח החדש, למרות שבעלה מדי פעם מקטר שאפשר היה לשכור את שירותיו של טבח פחות נאה ומרשים.

יכולתי לשמוע את קריצתה מעבר לקו, כשהיא הוסיפה, "חשבתי שיהיה נחמד אם הפעם יהיה טבח נאה ומרשים, במקום טבחית." לא יכולתי אלא שלהסכים עם דבריה, במיוחד אחרי שהיא נלחמה כמו לביאה כדי להציל את נישואיה ואת הקריירה של בעלה.
 
 
  אמנון רודס –חקירות
 
נשר משרד:048202817,נייד 0525922245
This Is CAPTCHA Image