בגידות ואתיקה מקצועית

משרדי חקירות הם גופים כלכליים שמטרתם הסופית היא להרוויח כסף. למרות זאת, צריכה להיות קיימת אתיקה מסוימת בין הלקוח למשרד חקירות.
 
בכדי לשכור את שירותיו של חוקר פרטי יש לשלם כסף. בעידן שלנו שבו נאמר כי לכל דבר יש מחיר חשוב לזכור כי שירותיו של משרד חקירות צריכים לכלול גם רמה מסוימת של בלעדיות. משרד חקירות שמוכר מידע לכל הבא ביד, ייחשב בסופו של דבר כלא-מקצועי ועלול להגיע מהר מאוד למצב של פשיטת רגל.
 
זה אמנם לא קורה לנו הרבה, אך ישנם לא מעט מצבים בהם אנו נשכרים בכדי לאסוף מידע על אדם, או גוף מסוים. אותו צד שלגביו נאסף המידע יכול לחשוד כי יש אחריו מעקב, כמובן לא בגלל פעולותינו מכיוון שאנו שומרים על סודיות בזמן המעקב, אבל עקב מידע שהגיע אליו מהצד השני, או מגוף שלישי. אותו אדם/גוף יכולים לנסות לפנות אלינו בכדי שנמכור להם את המידע הזה שנאסף, או ההפך לשכור את שירותינו כנגד המזמין המקורי. חשוב שוב לציין כי משרד חקירות שנענה להצעות מסוג כזה אינו מקצועי בעליל! ובמשרדנו אין בכלל אפשרות להתנהגות שכזו, ללא קשר למחיר.
 
היה לנו מקרה כזו לא מזמן כאשר נשכרנו בידי אישה בכדי לעקוב אחרי בעלה. האישה חשדה כי בעלה בוגד בה והזמינה מאיתנו מעקב בכדי להפיק ראיות לאמת את חשדותיה וגם בעבור בית המשפט. המעקב התנהל בצורה רגילה יחסית. שמרנו על סודיות לאורך המעקב ודאגנו כי לא יבחינו בנו.
הצלחנו להפיק כמות נכבדת של ראיות על בגידה. הבעל לא בחל בנשים ולא מחל על כבודה של אשתו. כל אישה שהכיר ומצאה חן בעיניו הייתה מוצאת את עצמה מהר מאוד במיטתו. הבעל היה איש עסקים רציני ביותר ותירץ את היעדרויותיו הרבות בעיסוקו. השפעתו הייתה רבה והוא היה מסוג האנשים שרגילים להשיג מה שהם רוצים.
 
אנו מנוסים עם סוג כזה של טיפוסים ולכן לא הופתענו במיוחד שהגיע אלינו פנייה מטעמו בכדי שנמכור לו את המידע המפליל שאספנו. מסתבר כי בשיחה זוגית שניהלו חשפה האישה בטעות כי היא מתעתדת לשכור את שירותיו של חוקר פרטי בכדי שיאמת את חשדותיה. הבעל חשד שדבר זה כבר נעשה ובאמצעות מניפולציה ובדיקת השיחות הקודמות של אשתו בפלאפון הגיע למספר שלנו.
הבעל יצר איתנו קשר מספר פעמים וכל פעם הציע סכומים גדלים של כסף, אך בכל פעם דחינו את בקשותיו. הראיות נמסרו בסופו של דבר לאשתו (היום לשעבר) והם עזרו לה להשיג גט מבעלה הבוגדני
This Is CAPTCHA Image