החיפוש אחרי תיק הגב

כשאנשים מאבדים דבר פעוט כלשהו הם נוהגים לחפש אותו בכוחות עצמם. בפניכם סיפור חקירה על אדם שהחליט לפנות לעזרתנו במטרה לאתר תיק גב אובד שהכיל תכולה יקרת ערך.
אדם נכנס לרכבת שיוצאת מאזור הצפון לכיוון המרכז. על גבו מונח תיק גב פשוט למראה. אותו אדם יורד מהרכבת לאחר כשעה של נסיעה ומגלה שתיק הגב שלו נעלם. בתחילה, פונה האדם למחלקת האבדות בתקווה כי התיק ימצא. לאחר שבוע של המתנה כבר ברור לו כי התיק כנראה לא יופיע במחלקה והוא מחליט לשכוח ממנו.
עד כה הסיפור נשמע רגיל לחלוטין אבל המקרה שלפנינו היה קצת שונה. לאחר המתנה של שבוע פונה אל משרד החקירות שלנו האדם בבקשה לאתר עבורו את תיק הגב. הוא הסביר לנו שתכולת התיק הייתה יקרת ערך ביותר והוא חייב לאתר אותו. הסברנו לו כי יש סיכוי מאוד נמוך לאתר את התיק מכיוון שאין לנו מספיק מידע ועדויות ראייה, אך אנו ננסה בכל זאת.
מהשיחה איתו הבנתי כי כנראה התיק לא סתם הלך לאיבוד, כנראה שמישהו דאג שהוא 'יאבד'. למשרדנו יש קשרים בכל מיני גופים והחלטנו להתחיל את הבדיקה באנשי הרכבת. מסתבר כי אחד הכרטיסנים עקב אחרי אותו אדם ודיווח לגורם שלישי על מיקומו. תוכנן במקור לחטוף ממנו את התיק בכוח אבל כשהוא נרדם בקרון כמעט ריק הם החליטו לנצל את מזלם והעלימו את התיק מבלי שישים לכך לב.
חזרנו לאותו אדם ושאלנו אותו מה היה בתיקו. הוא הסביר לנו שהיו שם טפסים בעלי ערך רב שנגעו לעסקה שנוגעת בסכומי כסף משמעותיים ביותר. הוא שיער כי יעקבו אחריו וחשב כי במידה ויאחסן את הטפסים הללו בתיק פשוט הדבר לא יעורר חשדות.
הוא אמר לנו שקיימים מספר גורמים בעלי עניין שמעורבים בעסקה וכל אחד מהם הוא גנב פוטנציאלי.
החלטנו לבדוק את הכיוונים השונים שקיבלנו ממנו. התמזל מזלנו והכיוון הראשון שבדקנו התברר ככיוון הנכון. התיק אוחסן בביתו של אחד הגורמים הללו. מכיוון שפריצה היא מחוץ לחוק ולא יכולנו להוכיח כי התיק נמצא שם (פוסל פנייה למשטרה), החלטנו לבצע תרגיל מתוחכם. פנינו לאותו גורם ובדינו סיפור על כך שאנו מעוניינים לרכוש את המסמכים ממנו. בנינו סיפור משכנע ביותר ולאחר מספר שיחות אותו גורם השתכנע למכור לנו את הסחורה. כשהגענו לנקודת המפגש העסקנו בשיחה את האדם שהגיע למכור את התיק ותכולתו. בעלי המקוריים של התיק המתין במחבוא ולפתע הופיע בכדי לקחת את התיק במפתיע בזמן שלא היה ברשותו של המוכר.
 כמו שאומרים, הגונב מגנב פטור והעסקה הושלמה לבסוף ללא יתרון לא הוגן לשום צד.
This Is CAPTCHA Image