חשיבותו של מידע מקדים

הילדים שלכם מביאים בני זוג חדשים הביתה ואחרי זמן-מה, לרוב לא ארוך במיוחד, הם מודיעים על חתונה. קצת חשוד לא? היום, בניגוד לעבר, אנשים נוהגים לדחות את מועד החתונה עד אשר יהיו בטוחים במאה אחוזים כי מדובר בבני הזוג הנכונים עבורם. עם זאת, כל התרבות הפופולארית שלנו אומרת כי מהרגע שיודעים כי מדובר ב-''אהבה אמיתית'' אז אין שום סיבה למשוך יותר מידי זמן ולחכות. באמת? אתם מאמינים בכך? איננו פוסלים את כוחה של אהבה אמיתית, אך לצערנו הניסיון מלמד שכאשר משהו נשמע יותר מידי טוב מכדי להיות נכון, הוא באמת אינו נכון.
מגיעות אלינו לא מעט בקשות לבדיקות רקע מקדימות על בני זוג פוטנציאליים. רוב הבקשות מגיעות מההורים של אחד מהצדדים בחתונה. מיותר לציין שלרוב מדובר בצד היותר מבוסס בין השניים, או שלפחות העושר שלו מגיע ממקורות ברורים ולא מסיפורים. הפעם הגיעה אלינו בקשה מאביה של אישה צעירה בתחילת שנות ה-20 של חייה. אימא של האישה הלכה לעולמה בנסיבות טראגיות לפני מספר שנים ולפי האב, ביתו מתקשה עד היום להתגבר על אירוע טראומתי זה. מספר חודשים לפני שפנה אלינו, הכירה ביתו אדם כבן 30, איש עסקים מוכר יחסית. האב, שמחזיק במספר עסקים רווחיים מאוד ברחבי הארץ, החליט לפנות אלינו למרות שלכאורה הקשר נראה מצוין. לא מדובר בבחור צעיר שמנסה לפתות את ביתו בעבור עושרה, אלא שמדובר באדם מכובד ומבוגר יחסית, גרוש אמנם, אך בסך הכול נראה אדם רציני; ביתו נקשרה אליו והוא סייע לה להתגבר על רגשות העצבות אשר אפפו את חייה עד כה. אפילו עם קיומם של סממנים חיוביים אלו, התעוררו אצל האב חשדות מכיוון שהקשר התקדם במהירות בלתי רגילה כבר לשלב החתונה.
בהתאם לסממנים הראשוניים, באמת התגלה כי מדובר באדם חיובי מאוד ועדויות שאספנו על הקשר גילו לנו כי מתקיימת מערכת יחסים אוהבת ואמיתית בין השניים.
אבל, הפתעה חיכתה לנו בעדות האחרונה שגבינו בעורמה מאחד ממכריו של הבעל העתידי. התברר שהוא קרוב מאוד להפסיד את נכסיו. הבעל העתידי, תכנן מזימה מתוחכמת ומורכבת להתחתן עם הנערה העשירה, להתגרש ממנה ועם הכסף שבו יזכה במשפט לנסות מחדש את מזלו בחוץ-לארץ.
האב דרש מאיתנו להביא ראיות מוחשיות יותר לכוונותיו של חתנו העתידי ונדרשנו שוב לפעול בעורמה. החלטנו לפנות אליו באיצטלה של יזמים מחוץ-לארץ. הוא אמר לנו שהוא ישמח להצטרף ליוזמה, אך שניאלץ לחכות כשנה עד אשר יגייס את הסכום המתאים (הוא בכלל לא דיבר עם אשתו העתידית על תוכניות אלו). מלבד זאת, הגשנו גם לאב פירוט על הפסדיו העסקיים העתידיים של חתנו לעתיד.
המזימה התגלתה והנישואים לא התקיימו בסופו של דבר.
אמנון רודס חקירות-נשר
This Is CAPTCHA Image