חפש את המטמון

סיפור על חיפוש מורכב ומסועף שהוביל מספר רב של חוקרים פרטיים במצוד אחר 'מטמון' מוסתר.
לא מעט פעמים אנשים עשירים מתגלים קצת כאקסצנטריים. הם מודעים לכך שביום מן הימים גם זמנם יגיע, אך אינם מוכנים לחלק בקלות את הכסף שהרוויחו בעמל רב. יש להם אג'נדות מגוונות. אחת המרכזיות ביניהן היא שילדיהם יעמדו בתנאים מסוימים בכדי לקבל את כספם. עם זאת, במקרים רבים עולות אג'נדות מוזרות שמטרתן הינה סך-הכול לטרטר את היורשים בחיפוש אחרי הרכוש או הכסף.
לפני מספר שנים משרד החקירות שלנו התבקש להצטרף למעין מסע 'חפש את המטמון' מעין זה. מדובר היה במולטי-מיליונר שהלך לעולמו והשאיר ערימה של מסמכים חיוניים במקום מסתור. הרמזים להגעה לאותם מסמכים היו מפוזרים במקומות אחרים. מהרגע שנפטר, לא היה לאיש מושג, גם לא לעורך הדין שלו, בנוגע למיקום הסופי של אותם מסמכים. היורשים מיהרו לשכור חוקרים פרטיים בתקווה שיסייעו להם לעלות על מקומות המסתור. מכיוון שמדובר היה בקבוצת מסמכים ולא ברכוש או בכסף שמופקד בחשבון נסתר, היה צורך לפעול בשיטות חיפוש 'של פעם' שכללו חיפוש רמזים באופן פיזי וחשיבה מתוחכמת במטרה לפענח אותם, ממש כמו בסרט בלשי מהעבר רק בסיטואציה של ארץ ישראל.
מספר משרדי חקירות נשכרו לצורך הבדיקה וביניהם גם אנחנו. הבעיה הייתה ששכרו אותנו במועד מאוחר יחסית ולכן במידה והיו פועלים בשיטה ליניארית ובודקים רמזים היינו מתחילים בפיגור משמעותי אחרי המשרדים האחרים. לכן, החלטנו לפעול בשיטה שונה של חיפוש אחר אנשים שהיו מקורבים לאותו מיליונר בחייו ושיוכלו לסייע לנו להבין, באמצעות תשאול מקצועי, היכן יכולים להיות המסמכים מוחבאים.
בזמן שהמשרדים האחרים התרוצצו בין מקומות המחבוא והרמזים במטרה לעלות על קצה חוט, החוקרים שלנו התמקדו בכמה אנשי מפתח שהיו מקורבים למיליונר ותשאלו כל אחד מהם ארוכות ועמוקות לגבי אופיו והתנהגותו. פנינו לפסיכולוג מקצועי שיסייע לנו להרכיב פרופיל של האדם במטרה להבין את המניעים השונים לפעולותיו ובאמצעות הבנה זו להתמקד במספר מקומות אפשריים בהם סביר כי המסמכים יהיו מוחבאים.
הצלחנו לערוך רשימה קצרה של מקומות אפשריים יחד עם פסילה של מקומות אחרים שכבר נבדקו בידי החוקרים האחרים. לקראת סוף התהליך כבר הבנו היכן נמצא את 'המטמון', אך חששנו מכך שהחוקרים האחרים יגלו אותו וישימו את ידם על המסמכים עוד לפנינו. לכן, לאחר שנשארו שני מקומות אפשריים החלטנו להמר על אחד מהם. למזלנו הרב המסמכים אכן נמצאו באותו מקום באחת המגירות.
המסמכים נמסרו לידיו של הלקוח שזכה בכמות נכבדת של כסף דרך הירושה וכך בא לסופו תהליך החיפוש.
This Is CAPTCHA Image