מלחמה בתוך המשפחה

העיסוק שלנו מערב אותנו פעמים תכופות בסיפורים אישיים ואינטימיים של האנשים אותם אנו חוקרים ושל הלקוחות שלנו. סכסוכים פנימיים, ריבים על ירושות, גניבות בתוך המשפחה, שנאה בין חברים שהפכו לאויבים, רמאות בעסקים המשפחתיים ועוד. זה דבר טבעי, כשמתחילים לגרד קצת מהצבע (וזו בעצם עבודתו של החוקר הפרטי) תמיד מתגלים דברים מפתיעים מתחת. בפניכם סיפור שבו נתקלתי לפני כמה שנים טובות, אך שזכרונו לא עוזב אותי עד היום. בכל פעם שאני מביט על משפחה שנדמית כמושלמת, אני נזכר בו.

פנייה לחוקר פרטיפנייה לחוקר פרטי עוסקת לרוב בענייני רכוש, נאמנות וכדומה. לא פונים אלינו בכדי לבדוק נושאי רכילות, אותה ניתן לגלות לבד באמצעות שיחה עם מכרים. לעיתים פונים אלינו עקב ריבים על ירושות, אך במקרה שלפנינו מדובר היה במצב מעט שונה.

הכול התחיל כשקיבלנו פנייה מאדם מבוגר מאוד, באזור גיל 75. הוא ביקש מאיתנו לבדוק את הרקע של מספר מבני משפחתו. במרבית המקרים, בדיקת רקע נעשית על אנשים מחוץ למשפחה, אך במקרה הזה מדובר היה בבדיקת רקע על אנשים בעלי קשר דם ללקוח. מדובר היה באדם אמיד שהגיע למצב בו לא ידע למי להשאיר את ירושתו מכיוון שלטענתו לא הכיר לעומק את בני משפחתו וכי הוא שומע באופן תדיר שהם מעוניינים להיפטר ממנו במהירות.

מדובר היה במשפחה בעלת גודל בינוני עם שלושה ילדים (שני בנים ובת) שלהם כמובן גם ילדים משל עצמם.

לכאורה על פני-השטח הכול נראה מצוין. הם דאגו לאביהם, ביקרו אותו תדיר וגם בני זוגם וילדיהם הקדישו לו תשומת לב. למרות הממצאים הללו הוא התעקש וטען שמכיוון שהוא מחזיק בסכומי כסף גדולים וברכוש רב, הוא חושד שהתנהגותם הינה לצורך הצגה בלבד וברגע שיוכלו אחד מהם, או כולם ביחד ינסו להיפטר ממנו.

ריבי ירושהכאן כבר המקרה הפך למורכב יותר. האם האב חושד יתר על המידה? האם הילדים באמת מתכננים קונספירציה?

החלטנו להיכנס לעומק ובאמצעות חקירה מתוחכמת גילינו כי בסיפור הזה אף אחד לא נקי. מסתבר ששני האחים חששו שמה הבת המועדפת תזכה לירושה והפיצו עליה שמועות מלוכלכות שהיא מעוניינת להיפטר מאביה. לעומתם, הבת שרצתה את כל הירושה לעצמה, הפיצה שמועות דומות בנוגע לאחים שלה. מה שהשאיר את האב מבלי יכולת להבין מי רוצה מה ומי מתכוון למה.

לאחר שגילינו לו מה המקור לאותן שמועות, הבנו שהוא החליט לבסוף להוריש את כל הכסף לאחייניו, זאת כמובן לאחר שערכנו להם בדיקת רקע עמוקה ומקיפה.
This Is CAPTCHA Image