מתחזה מחוץ לארץ

חקירות רבות שמגיעות לפתחנו עוסקות בגילוי זהות של אנשים. מדובר בתחום מגוון, לעיתים אנו מתבקשים לגלות את זהותם של שותפים עסקיים, לעיתים של חברים ולעיתים של בני-זוג פתאומיים ומסתוריים.

חקירת זהות נדרשת כשמדובר ברמאי אמיתי. אדם שמשקר קצת על מי שהוא ומה שהוא, ניתן לגילוי באמצעות בדיקה פשוטה, אך רמאים אמיתיים מוכנים כבר עם סיפורי רקע מתוחכמים, כולל 'ראיות' מפוברקות שמעידות על היותם מי שהם טוענים שהם. במצבים כאלו נדרשת עבודת מחקר מקצועית של חוקר פרטי.

כיצד הלקוחות שלנו יודעים אם מדובר ברמאי גדול או לא? הם לא יודעים זאת מראש. אבל כשיש ספק אז אין ספק, ואפילו כשאין ספק, במידה ומדובר בדבר חשוב, הלקוחות פונים אלינו לבדיקה בכדי להיות בטוחים.

במקרה שלפנינו מדובר על בדיקה שהתבקשה על רקע רומנטי. לקוח ממשפחה אמידה וותיקה ביקש מאיתנו לערוך בדיקת רקע על בת זוגו של הבן שלו. הם היו כבר שנה וחצי בזוגיות, אך האב הריח שבקרוב תגיע הצעת חתונה ולפני כן רצה להיות סגור וגמור על כל העניין.

לבחורה היה סיפור רקע די סטנדרטי. לדבריה, עלתה לארץ ישראל מאוקראינה בגפה כשהייתה נערה צעירה. האם נפטרה ואהב התחתן מחדש, כך שלטענתה לא היה לה מה עוד לחפש שם. בנו של הלקוח היה מאזור הצפון ואילו הבחורה סיפרה שלאחר שעלתה גרה באזור הדרום. היא אמרה שאינה בחורה מוכרת ולא היו לה חברים מהאזור. מכיוון שמדובר בתקופה של לפני כמה שנים טובות, תקופה לפני רשתות חברתיות וכדומה, היא יכלה לספר שלא הייתה חברותית ולכן איש אינו מכיר אותה וגם מבחינת עבודה, עסקה בעיקר בעבודות מזדמנות. כל אלו דברים לגיטימיים, אך האב עדיין חשד שמשהו כאן לא מסתדר לו.
במקום המגורים שלה בארץ, כמעט ואיש לא הכיר אותה, כך שלא גילינו דבר חדש. החלטנו לבדוק בחוץ לארץ באמצעות אנשי הקשר שלנו. המקורות שם לא אומתו.

לא נמצאו רישומים עליה במקום המגורים המקורי ממנו סיפרה שהגיעה. החלטנו שמשהו כאן חשוד ביותר ופנינו למכר מקומי שמתמחה ברמאים ומתחזים. לאחר שהראינו לו את התמונה שלח חזרה הודעה מבודחת שהסבירה לנו כי מדובר במתחזה ידועה שנוסעת ברחבי העולם, מרמה גברים במטרה להתחתן איתה ומיד לאחר מכן מתגרשת וזוכה בהסדר. היא בכלל מבוגרת בעשר שנים ממה שסיפרה, שוהה בישראל סך-הכול שנתיים ואפילו לא יהודייה אמיתית. לפני זה הספיקה לרמות עוד גבר מיוחס מארה''ב ולפניו גבר עשיר מאנגליה.

לאחר שעדכנו את האב, הוא דאג לכך שהקשר ייגמר. היא מיד ארזה את דבריה ונסעה חזרה לארץ המוצא שלה.
This Is CAPTCHA Image