האישה תמיד צודקת או שלא?

"נטע, אני ממש מתנצל, אבל אני נאלץ לבטל את היציאה שלנו היום. סורי, מתוקה, אבל הבוס הודיע לי עכשיו, שהוא מקיים ישיבה דחופה בשעה שש, כך שאני אגיע מאד מאוחר ולא נספיק לצאת. תמסרי את אהבתי לילדים, ושאני אראה אותם מחר בבוקר. אני חייב לסגור. נשיקות. אל תחכי לי, אני אגיע מאוחר הביתה."
 
זה היה תוכן השיחה האחרונה שניהלו איציק ואשתו נטע, שישבה מולי בוכייה במשרדי כשהיא אוחזת במטפחת טישו מקומטת. זאת הייתה פגישתנו השנייה מאז שהיא פנתה אליי לפני כחודש עם חששות כבדים, שבעלה מנהל רומן מהצד. היו לה מספיק סיבות לחשוד בבעלה, חוץ מהשיחה הזו שהתנהלה לפני מספר ימים, שהייתה אחת מתוך רבות שקדמו לה, שלכולן הייתה אותה משמעות, איציק יגיע הביתה בשעות הקטנות של הלילה.
 
נטע הגיעה אל משרד החקירות שלי – אמנון רודס חקירות, דרך אחת מחברותיה הקרובות, שגם היא לפני מספר שנים הייתה במצב דומה. בעלה הרופא היה נשאר שעות נוספות בבית החולים הרבה מעבר לשעות שרופאים הורשו לעבוד. אשתו, הבוטחת בבעלה, לא תיארה לה עצמה, שלבעלה היו "עיסוקים" אחרים שלא כללו טיפול בחולים, בשעות שהוא נעדר מהבית.  כמובן שחשדותיה שהאישה היו מוצדקים, אך זהו סיפור שנעסוק בו בפעם אחרת.
 
בחזרה למקרה של נטע. כמו אשת הרופא, גם נטע ביקשה ממני לעקוב אחרי בעלה, שבמשך שנים מנע מאשתו לפגוש את חבריו לעבודה, באמתלה, שהם "משעממים", ושהיא לא תמצא עניין במפגשים חברתיים עם עמיתיו לעבודה.  באופן כזה, איציק מידר את אשתו מחיי העבודה שלו, ויכול היה לספר לה סיפורים על שעות נוספות מבלי שהיא תוכל לאמת את הדברים.
 
בחרתי בשיטת חקירה מעט שונה. עקבתי אחרי אחד העובדים במחלקה של איציק, ונכנסתי אחריו לאחד הפאבים שהוא נהג לבקר אחרי שעות העבודה. פתחתי איתו בשיחה, דאגתי שתהיה לנו אספקת אלכוהול קבועה, ודובבתי אותו,  לספר לי על חבריו במחלקה.
 
התרגיל עבד כמו שעות שוויצרי. תוך זמן קצר, קיבלתי את כל המידע שהייתי צריך על איציק, אולם עם תפנית שהפתיעה גם אותי. איציק אכן בוגד בנטע אך לא עם עובדת בחברה ולא למעשה עם שום בחורה אחרת, אלא עם בחור, אותו בחור איתו פטפטתי במטרה לחלוב את המידע הרצוי! כמובן שהשיחה ביני ובין החבר הפטפטן הוקלטה.
 
למחרת היום, זימנתי את נטע שתקשיב לשיחה. הזהרתי אותה שאולי יהיה לה קשה לשמוע את הדברים, אך היא אמרה, שבשלב הזה, שום דבר כבר לא יפתיע אותה.  עקבתי אחרי הבעות פניה בזמן שהיא הקשיבה להקלטה, ראיתי כיצד התימהון מתחלף בכאב ולאחר מכן לעלבון, וידעתי שעבורה, בגלל בגידה זו איציק שייך לנחלת העבר,  ושבקרוב הוא יצטרך להתייצב ברבנות ולשלם על שקריו ובגידותיו ריבית דריבית. 
This Is CAPTCHA Image