חקירות לזיהוי פלילי

כבר מזה שנים ארוכות שהיכולות של גופים ממשלתיים העוסקים באכיפת החוק עולות על כל דמיון.
המשטרות יכולות לאתר חשודים על פי סימנים זעירים כמו שערה או דגימת רוק, ניתן לזהות את מיקום השיחה על פי רעשי הרקע הסביבתיים, לאכן מכשירי טלפון סלולארים, ואף להשתמש באפליקציות ריגול לטלפון.

אולם הבשורה האמיתית היא שגם לכם כאזרחים ישנה אפשרות להנות מטכנלוגיות החדישות ביותר בתחום הזיהוי הפלילי. אט אט זולגות הטכנוגיות החדישות ביותר ממרתפי החקירות של ארגוני ביון עלומי שם למשרדים מעוצבים של חוקרים פרטיים. באילו מקרים תזדקקו ליכולות המרשימות של מעבדות הזיהוי הפלילי וכיצד חוקרים פרטיים העושים שימוש ביכולות אללו יוכלו לעזור לכם? כל התשובות בכתבה הבאה:
 
גרפולוגיה משפטית
גם בעידן הממוחשב בו אנו חיים כיום, לחתימת היד יש יכולת מרשימה לחרוץ גורלות – שטרי חוב, המחאות בשווי אלפי שקלים, חוזים ואפילו צוואות מקבלים את תוקפם החוקי בזכות קשקוש סתמי לכאורה – חתימה. לכן, אין זה מפתיע שניתן למצוא נוכלים שינצלו את הפרצה וינסו לזייף חתימות או מסמכים לתועלתם האישית, הבשורה הרעה מבחינתם היא שכיום יכולים גרפולוגים משפטים לאתר, לזהות ולהוכיח זיופים. איך הם עושים זאת? השוואה מדוקדקת בין עובי הקווים, עומקם ועוד משתנים כמעט מדעיים שנבדקים באמצעות מכשור משוכלל. על אף שעדיף מאוד להמנע ממאבקים משפטים ארוכים בשל זיופים, תמיד טוב לדעת שישנה אפשרות מעשית ומדעית להוציא את האמת לאור.
 
איתור מספרי טלפון חסויים
לעיתים, מדהים לגלות כיצד ניתן לשבש את מהלך חייו הרגוע של אדם באמצעות שיחת טלפון ממספר חסוי. איומיים, סחיטות ורמיזות עדינות בדבר מידע שעשוי לפרק את התא המשפחתי הם ממנת חלקם של אלו ש"זכו" להטרדה טלפונית, לרוב מאדם עלום שם, כמעט תמיד ממספר חסוי. אמנם הטרדה טלפונית היא עבירה על פי החוק אולם "השמיכה הקצרה" של משטרת ישראל לא מאפשרת לה לחקור ברצינות עבירות מסוג זה. אולם באמצעות התקנה של מכשור מתקדם על מכשיר הטלפון ניתן לתעד את השיחות המפלילות ולאתר את מקור השיחה בקלות יחסית.
 
איתור טביעות אצבע
אם אתם חושדים שאדם מוכר פוגע במזיד ברכושכם אך אין לכם שום דרך להוכיח זאת יתכן מאוד שחוקר פרטי יוכל לסייע לכם ולזהות בודאות את טביעות האצבע של החשוד, גם ללא מעורבתה של המשטרה.
 
This Is CAPTCHA Image