סיפור חקירה – במקום שלעולם לא תאמין..

אומרים תמיד שמור אותי מאוהבי ומשונאי אשמר מעצמי. ובכן זו לא סתם קלישאה, לפחות מנקודת המבט שלי כחוקר פרטי. באחד הימים נכנס אלי למשרד גבר כבן חמישים בריא גוף, שהיה לבוש בקפידה, חליפה אופנתית, על פרק ידו שעון רולקס יוקרתי. נראה היה שהוא גבר מצליח ובטוח בעצמו, אך שנכנס אלי, התנהג קצת בביישנות, שהבנתי מזה שזה לו פעם ראשונה במשרד חקירות, והוא לא יודע ממש איך להתנהג.
 
הוא התיישב, הביט סביבו, ולאחר שסקר את כל החדר בחוסר ביטחון אמר לי שחבר המליץ לו עלי. הודיתי לו, וכדי לשחרר אותו מהמתח שהיה, התחלתי לדבר איתו קצת על עניינים מעבר, במה הוא עוסק והלאה, כדי לחמם את האווירה ולגרום לו להירגע ולספר בשביל מה בא, ואיך אני יכול לעזור לו.
 
ובכן השיטה תמיד עומדת, כי לאחר כעשר דקות השתקן התגלה כפטפטן לא קטן, ובזרימה קולחת החל לספר לי מדוע הוא הגיע אלי.
 
הוא מחזיק מוסך גדול מפואר ומאוד, בעל מוניטין של הרבה שנים, ובשנה האחרונה קיבל תלונות רבות מלקוחות שהם חושדים שמישהו משתמש במכונית שלהם בזמן שהם משאירים אותו במוסך. הם תמיד מגלים קליפות גרעינים מפוזרות, או קילומטראז גדול במיוחד, לעיתים מושב קצת קרוע, וחול ים בקרקעית הרכבים. הוא פחד שהתלונות יפגעו במוניטין שלו, כיוון שהיה מדובר בלקוחות מאוד חשובים.

לאחר שהיה אובד עצות בעניין, הוא לא חשד באף אחד ( קלטתי ממנו שהוא אדם מאוד תמים) חבר הציע לו לפנות למשרד חקירות. וגם זה הוא שקל רבות, כיוון שלא רצה לפגוע ברגשות עובדיו, שהוא כאילו חושד בהם. הבהרתי לו בו במקום שסביר להניח שנתחיל במעקבים, אך לא יהיה מנוס מבדיקת פוליגרף. כך שהאם העסק חשוב לו, אז כדאי שייקח את זה בחשבון. לא הייתה לו ברירה, העסק היה מאוד חשוב לו, ולכן הסכים, אבל אמר שעדיף לו שזה יהיה מעקבים.
 

גילוי וטוויסט בעלילה

הצבנו מעקבים מול המוסך, ובקשנו מבעל המוסך לומר שהוא יוצא לחופשה, כך שבמידה ויש עובד ש"חוגג" עם הרכבים, הוא ירגיש שזה זמן טוב להמשיך בכך, ואולי אף יגביר את פעולתו.
 
לא הספקנו להציב את המצלמות וכבר ביום הראשון קלטה עדשת המצלמה את אחד העובדים מגיע בערב למוסך ונכנס, בוחר לו רכב מרצדס, ויוצא לבלות עם בחורה צעירה. בבילוי הוא צולם נוסע בפראות בגבעות תל ברוך, ואף מקיים סקס לוהט במושב האחורי של הרכב.
 
עם הממצאים הללו התקשרנו לבעל המוסך ובקשנו ממנו לחזור "מהחופשה" ולסור למשרדנו. הקרנו בפניו את דיסק החקירה, וברגע שראה מי העובד, הוא נשנק וכמעט נחנק. לאחר שהבאנו לו מים, גילינו שהוא הזיל כמה דמעות. הוא סיפר לנו שאת העובד הזה, הוא אימץ בתור נער צעיר שלא הייתה לו משפחה, וגידל אותו כמו בנו אצלו בבית. בתור חוקר פרטי לא ממש הופתעתי. כי במקצוע שלי אני נחשף לגילוים כאלו כמעט בכל חקירה.
This Is CAPTCHA Image