מעקבים

תחום המעקבים בהקשר של משרד חקירות נוגע לצפייה ומעקב מקצועיים וממושכים אחר התנהגות בני אדם. במקומות רבים בעולם מתבצע מעקב באמצעות מצלמות לצורך שמירה על החוק וצרכי אבטחה. מעקבים באים לידי ביטוי לא רק בצילום אלא גם בהאזנה באמצעות אמצעים טכנולוגיים מתקדמים כגון  ציוד לראיית לילה (SLS) ומצלמות זעירות.

תצפיות הן דרך פעולה בביצוע מעקב. תצפית במעקב היא לדוגמא מעקב אחר אדם שצופים לביתו ומתעדים אותו באמצעות מצלמת וידאו, מיקרופון שקולט סאונד ממרחק רב ומצלמת סטילס. במידה ואדם זה עוזב את מקום המצאו, מבצעים החוקרים מעקב ממונע.

ציוד מעקב
ציוד מעקב עבור מעקבים הינו ציוד טכנולוגי מתקדם לצורך תעוד אובייקט (אדם שאחריו מתבצע המעקב). הציוד כולל מצלמות נסתרות, מצלמות זעירות, מצלמות במעגל סגור, מכשירי הקלטה זעירים ועוד אמצעים שלמראית העין נראים תמימים אך משמשים את החוקר בעבודתו. דוגמא לכך היא תיעוד סוכני המוסד בחיסול בכיר החמאס בדובאי. הסוכנים תועדו במצלמות במעגל סגור וכלל לא אבחנו בכך. המצלמות הותקנו במקומות מרכזיים בדובאי בעקבות רצח הזמרת הפופ הלבנונית - סוזן תמים.

מצלמות מעקב לרוב הן קטנות ומוסתרו מעיני הציבור כך שלא יעוררו חשד. מצלמות מעקב אלו מאפשרת לבצע מעקב דיסקרטי אחר אדם מבלי שיבחין בכך. המצלמה מוסוות בדרך כלל בתיק. הקלטת אודיו (קול) היא גם חלק מתחום המעקבים שכן לעיתים רוצים לתעד אדם וכך להביא הוכחות חותכות לכוונותיו.

משרד החקירות של אמנון רודס מתמחה בתחום המעקבים ובעל ניסיון רב של שנים. המשרד מפיק  דוחות מעקב מהימנים מלווים בצילומי וידאו, אודיו  וסטילס העומדים במבחן בתי המשפט,  בתי הדין הרבניים ובתי משפט לענייני משפחה.

This Is CAPTCHA Image