נכסים נסתרים

אנשים שצוברים כסף רב ונכסים עושים זאת לרוב בסתר. סיפור של חיפוש אחר ירושה שכללה מרוץ למציאת נכסים ברחבי הארץ.
אני בטוח שאם יבדקו פעם את הפער בין רמת המחייה של אנשים לעומת כמות הכסף והנכסים שבבעלותם יגיעו לתוצאות מפתיעות. סגנון חיים שכזה נהוג בעיקר אצל אנשים מהדור של פעם שכולם מופתעים לשמוע כמה הצליחו לחסוך. בבניין הישן בו גרתי היה אדם מבוגר שחי בדירה קטנה עם ריהוט דל. כשנפטר הוריש לילדיו 3 דירות שונות ועוד סכום גדול של כסף. יש משהו מיוחד במנטאליות הישנה הזו שדגלה בחשיבות של חסכון מעבר לכל. היום אנשים אוהבים גם ליהנות מהכסף שהם מרוויחים ולא רק לחסוך אותו לילדיהם בעתיד.
סיפור חקירה כלכלית זה עוסק באיתור מרכיביה השונים של ירושה שעמדה בסלע מחלוקת בין אחים ואחיות בני משפחה אחת שהוריהם נפטרו.
את שרותי החקירות שלנו שכר אחד מהילדים. לדבריו הוריהם היו אנשים צנועים שהביאו לעולם משפחה גדולה. למרות כי הרושם שמרבית מכריהם קיבלו שהם גם דלים בנכסים, מתי מעט אנשים ידעו כי ברשותם היו כמות גדולה של דירות ובתי עסק ברחבי הארץ. לאחר שחולקה הירושה לפי הצוואה התגנבה לאוזני הילדים שמועה כי כמות הנכסים בידי הוריהם הייתה גדולה בהרבה ממה שהיה רשום. מכיוון שהוריהם הלכו לעולמם בצורה פתאומית הם כנראה לא הספיקו להסדיר את חלוקת הנכסים הללו.
הילדים הסתכסכו ביניהם עקב השפעה חיצונית של בני זוגם והתחילו כל אחד במסע משל עצמו לאיתור הנכסים הנסתרים בכדי לתבוע עליהם בעלות 'מאחורי הגב' של אחיהם. הנכס הראשון שאיתרנו שכן בשכונת עוני בראשון לציון. לאחר תחקור כלכלי מעמיק יותר של נכסי ההורים הופתענו לאתר צימר יוקרתי באזור הצפון שכנראה נרכש לאחרונה. למרות שבדקנו מכל וכל את האפיק הכלכלי ולא מצאנו עוד כלום, הלקוח לחץ עלינו ואמר שהוא בטוח שיש עוד דירות נסתרות.
לאחר תחקור של עדים ומכרים הצלחנו להגיע לעוד שני נכסים שהיו רשומים בצורה סמויה על בעלות ההורים. הנכס הראשון היה חנות בגדים באילת ואילו השני היה, לא פחות ולא יותר, מרכז מסחרי שממוקם באזור יוקרתי ביותר במרכז הארץ.
אלו רק הדירות. גילינו כי היו בבעלות הזוג עוד כ5 מגרשים של מספר דונמים באזור עמק חפר. מכיוון שהזוג דאג לשמור את בעלותם על הנכסים הללו כמה שיותר בחשאי, תהליך החקירה דרש מאיתנו שימוש בכל המשאבים המקצועיים והיכולות הטכניות שלנו.
העברנו את המידע שמצאנו ללקוח. ממה שהבנו שקרה בהמשך, הלקוח ניסה לתבוע בעלות על הנכסים בצורה נסתרת, אך לבסוף העניין התגלה בידי בני משפחתו והמלחמה עליהם מתנהלת עוד היום בבתי המשפט. יותר מכך, לאחר מכן התגלו גם נכסים נוספים שהיו שייכים לבני הזוג.
This Is CAPTCHA Image