הבחורה מהודו

באחד הימים בעודי יושב במשרדי נכנסה בחורה לובשת שראוול הודי עם נקודת חן מעל המצח. הפקידה יצאה לאכול ארוחת צהרים ונמצאתי לבדי במשרד. שלום אמרתי והיא השיבה "נמסטה" בהודית.
 
מה אפשר לעזור לך ואז החלה לספר כי עוקבים אחריה והיא חושדת שמצוטטים לה לטלפון ולשיחות שלה בדירה. ביקשתי שתנסה לספר לי מתי זה התחיל ומה הביא אותה למחשבה ולמסקנה כי אכן עוקבים אחריה.
 
היא סיפרה שמאז שחזרה מהודו לפני כשנה, היא מרגישה שמישהו עוקב אחריה ואולי אפילו שתל לה אמצעי ציטוט בדירה.

לשאלתי על מה היא מבססת את חשדותיה, היא ענתה שהיא שומעת נקישות בפלאפון בזמן שיחות, לעיתים היא שומעת רעשים עמומים בלילה, ומה שהכי הפחיד אותה היה שגילתה כי חברתה הטובה שגרה בדירה בעת שהייתה בהודו בשם דליה העלתה לדף הפייסבוק שלה צילום וידיאו סקסי ובו היא נראית משתובבת עם דליה באחד הטיולים בתיכון, כלומר או שמישהו יש גישה לשם המשתמש והסיסמא שלה באינטרנט או שדליה עצמה העלתה את הסרטון לאתר שלה , אך כיוון שזכרה כי הסרטון צולם במצלמה שלה והיא לא נתנה אותו לאף אחד חשדה בכיוון שמישהו אכן העלה את הסרטון לאתר של דליה ללא רשותה .
 
לדבריה היא ניגשה למשטרה והגישה תלונה על חדירה לפרטיות. המשטרה לא ממש הביעה התעניינות בתלונה וכמובן לא עשתה שום דבר ממשי. השוטר הביר כי דליה שנראית בסרטון ככל הנראה היא זו שהעלתה את הסרטון ומכיוון שזה אתר האינטרנט שלה הוא לא רואה בכל עבירה פלילית. כל ניסיונותיה להסביר שדליה לא הייתה עושה זאת לא רשותה עלו בתהו.
 
בביקור בביתה התגלה אי סדר "שאנטי באנטי "ולכן המלצתי בפניה כי עדיף שתסדר את הבית וכך בעזרת המכשור נתחיל לבדוק אם יש מכשירי ציטוט בבית.
 
הבחורה שמעה בעצתי והחלה לסדר את הבית, ועוד לפני שהכנתי את מכשירי הציטוט נגלו בפניי חוטים היוצאים מאחת השידות שהובילו למכשיר ציטוט. משם המלאכה הייתה קלה, ותוך 20 דקות מצאתי כל מכשירי הציטוט בדירה כולל מצלמה נסתרת. לשאלתי  מי היה יכול לשים לה את ציוד המעקב הזה, ענתה בשלילה. ביקשתי כי לא תעשה דבר בלי להתייעץ עימי והחלטתי על פעולת עוקץ הפוכה.
 
בתשאול סיפרה כי מפתחות לדירתה פרט לה עצמה יש לאחיה ירון  שלעיתים מבקש ממנה את הדירה לכמה שעות "דירת זיונים" והיא מצידה לא איכפת לה.כמו כן מסרה כי בעת שהייתה בהודו היא השכירה את הדירה בשכירות משנה לחברה בשם דליה שלמדה איתה בתיכון ואותה בחורה גרה במקום עם חבר שלה בשם רועי.
 
כמו כן מסרה כי מכיוון שהיא עובדת הרבה שעות אמה שולחת לבית אוכל וכביסה באמצעות שליח בשם דני שהוא נער אותו מכירה באופן אישי כי בנם של החברים הכי טובים של ההורים.
 
לשאלתנו עם אין לה חבר או בן זוג שמגיעים לדירה מאז שחזרה מחו"ל מסרה שהיא לסבית וסיימה קשר זוגי עם בת הזוג שלה דפנה עוד קודם לנסיעה להודו ומאז אין לה אף אחת אחרת גם לא "סטוץ".
לשאלתנו בעם החליפה את מנעול הדלת לאחר שחזרה מחו"ל השיבה בשלילה.
 
אם כך היו לנו חמישה חשודים אפשריים : דפנה בת הזוג לשעבר , אחיה ירון שמשתמש בדירה כדירת זיונים , החברה דליה ששכרה את הבית והביאה למקום את החבר רועי שלה, והשליח דני שמביא כביסה.
 
ביקשנו לקבל את פרטיהם של כל החשודים הפוטנציאלים כולל תצלומים שלהם על מנת לברר עליהם פרטים .
 
בהסכמתה שתלנו בדירה אמצעי מעקב הפועלים כאשר יש תזוזה וכן גלאי מגנט על דלת הכניסה שבכל פעם שפותחים את הדלת המצלמות הסמויות ששתלנו מצלמות ומשדרות גם מסרון (( SMS  שמשיהו פתח את הדלת וגם את התצלומים לאייפון שלי ולמחשב שמקליט .
 
השארנו במקום את כל אמצעי ההקלטה כאילו לא מצאנו אותם וביקשנו מאיילת (שם בדוי) להמשיך בשגרת חייה ולהיות עמנו בקשר בכל פעם שהיא עוזבת את הבית.
 
בחקירה שערכנו התברר כי דפנה החברה הלסבית כבר יוצא עם מישהי אחרת , חקרנו אותה באופן סמוי בבר שם נפגשים "הקהילה" שלחנו למקום חוקרת שלנו עם סיפור כיסוי ובחקירה התברר כי החברה לשעבר כבר לא בעניין כך שהורדנו אותה מהפרק.
 
כמו כן העלתה החקירה כי השליח דני הוא בן 19 משרת ביחידה קרבית בן טובים שמשלים הכנסה בעבודה בסופי שבוע כאשר חוזר מהצבא וגם אותו הורדנו מהפרק.
 
האח ירון התברר כטיפוס הולל המחליף נשים כמו גרביים והוא היה אחד החשודים שלנו שאליו התייחסנו ברצינות אבל לא היה ברור לנו מה המניע וכאשר אין מניע אין סיבה וכאשר אין סיבה אין חשוד.
נותרנו עם דליה החברה מהתיכון ורועי החבר שלה שעימו שכרה את המקום.
 
הורדנו את סרטון הוידיאו הישן שבה מככבת איילת ודליה שלנו ושמנו לב כי בעת שהסרטון הועלה לרשת האינטרנט עלה קצה של סרטון אחר בה נראית בחורה ערומה שוכבת על מיטה כאשר הצלם משתקף במראה שנמצאת ממול למיטה המצולמת.

בהתחלה חשבנו שמדובר בעניין טכני ולכן הרצנו את הסרט מספר פעמים. נעזרנו במומחה לוידיאו אשר ביצע הפרדה דיגיטאלית שיכול היה לקבוע בצורה מדעית את תאריך העלאת הסרטון לרשת ובינגו מצאנו כי קטע של 2.5 שניות בסוף הסרטון מופיע בחור ובחורה הדומה מאד לדליה ורועי.
 
בחקירה התברר כי דליה החברה מהתיכון הספיקה לצבור בשנה שאיילת הייתה בהודו מספר תיקים פלילים על שימוש בסמים ואחזקת רכוש גנוב. כאשר רועי החבר שלה נשפט והורשע על שוד תחנת דלק וגניבת מיליון ₪ במזומן שמעולם לא נמצאו.
 
עוד התברר ממקורותינו כי דליה נוהגת אחת לשבועיים לבקר את רועי בבית הסהר שם הוא מבלה בימים אלה.
 
כעבור מספר ימים בסוף אותו השבוע הודיעה לי איילת כי היא נוסעת לסוף שבוע ארוך בקיבוץ כך שאם מישהו נכנס לדירה זה יכול להיות או אחיה ירון או השליח דני שצריך להביא בגדים המכבסה.
ביום שישי בשעה 23:00 התקבל מסרון כי מישהו נכנס לדירה והאייפון נכנס לפעולה ואז ראיתי דמיון מדהים לדליה ששכרה את הדירה.
 
המצלמות תיעדו את דליה מגיעה למסדרון שם עלתה על כיסא לפתח הבוידם והוציאה מתוכו שק , הוציאה מתוך השק חבילת שטרות והחזירה את השק למקום המחבוא שלו.
 
ברגע זה הבנו את כל הפרשה. רועי ביצע את השוד ואת כספי השוד מסר לדליה שמצד אחד הסתירה אותו במקום שאף אחד לא יחפש ולא יחשוד ומצד שני היא תדע להגיע אליו תמיד כי ברשותה מפתח וגם אם המפתח לא יתאים, תמיד תוכל לבקש רשות מאיילת לקחת משהו בטענה כי שכחה ששמה את זה בבוידם.
 
התקשרנו באופן דחוף לאיילת וביקשנו להיפגש עימה . נסענו במיוחד לקיבוץ בה בלתה את סוף השבוע והצגנו לה את הסרט וסיפרנו לה את כל הידוע לנו והצענו דרך לטפל בעניין.
 
הגדרנו לעצמנו את הבעיות וההשלכות שעלולות לנבוע הן מעצם גילוי סיבת העקב אחריה (לדעת בכל רגע נתון היכן נמצאת ומה עושה ), כספי שוד כך שאם יתגלה למשטרה אז היא תהיה שופתה לדבר עבירה חמורה, אם יתגלה לחשודים שהיא יודעת על כך והמשטרה תעצור את דליה ורועי הם ידעו שזה ממנה ולכן היא עלולה לסכן את חייה.
 
בהסכמתה התייעצנו עם עו"ד פלילי ידוע ועם חבר שהוא קצין משטרה בכיר הסברנו את הבעייתיות ואת הרצון הן לשמור על בטחונה של הלקוחה שלנו והן להחזיר את כספי השוד. (רועי נשפט והורשע בשוד על סמך מצלמות שהיו בתחנת הדלק אך כספי השוד מעולם לא נמצאו).
 
החלטנו יחד עם המשטרה והפרקליטות על פתרון יצרתי. איילת שכרה דירה חדשה ולדירה המהווה זירת פשע עברה לגור שוטרת סמויה.
 
המשטרה לא החליפה במודע את המנעולים. אך איילת דאגה לספר בתמימות לדליה כי היא עברה דירה כי בעלת הדירה העלתה את שכר הדירה. דליה נכנסה ללחץ אטומי והחלה לשאול שאלות הנוגעות להחלפת מנעולים. איילת ענתה בשאנטי באנטי שהיא לא יודעת וזה גם לא מעניין אותה וכך גרמה לדליה לא לחשוד בה.
 
עוד באותו הלילה הגיעה דליה לדירה ושם חיכו לה הבלשים שהסתתרו בדירה וברגע שהוציא את השק מהבוידם עצרו אותה.
 
דליה מסרה הודאה מפורטת בה הפלילה את החבר שלה רועי, בתמורה לעסקה כי היא תישפט על סעיף של אחזקת רכוש גנוב ולא על שותפות לדבר עבירת השוד והעונש שקילה היה 6 חודשי עבודות שירות.בתמורה דליה התחייבה לשתף פעולה עם המשטרה שדאגה "לשחרור לחופשה מהכלא את רועי".
 
המשטרה מסרה לדליה את השק ובתוכו שטרות מזויפים . הדבר הראשון שרועי יצאה לחופשה הוא הגיעה לדירה של דליה חברתו ושאל אודות הכסף ואז היא סיפרה לו כי איילת עזבה את הדירה והיא הגיעה לדירה למרות שכבר מתגוררת בה מישהו אחרת שלא הספיקה להחליף את המנעול והוציאה מהמקום את שק הכסף והחביאה אותו במקום אחר.

כל השיחה בין דליה לרועי תועדה על ידי המשטרה , דליה גרמה לרועי להפליל את עצמו ולטעון שהכסף הוא שלו בלבד והוא ת עבורו בשוד והוא יושב בבית סהר על כך ודליה לא קשורה לעניין ולא מגיע לה דבר מכספי השוד.
 
המשטרה עצרה את דליה ורועי , דליה "נשברה בחקירה" התעמתה עם רועי שנשבר וסיפר על השוד ועל החבאת הכסף בדירתה של איילת והתקנת מערכת המצלמות.
 
סוף דבר
 
איילת יצאה מהעניין בלי נזק כמעט.
דליה ששיתפה פעולה עם המשטרה לא ידעה על מעורבותה של איילת.
רועי שחשב "שיגע" שדליה הפלילה אותו כדי לא לשבת בכלא שיתף פעולה.
הכסף הוחזר לתחנת הדלק ולבעליו.
This Is CAPTCHA Image