חקירת בגידה במכון עיסוי

יואב, איש עסקים, 40 +, נכנס ערב אחד אל משרד החקירות שלי כשהוא חסר בטחון ושופע משפטי הקדמה מיותרים.

עזרתי לו להתכנס אל העניין שלשמו נקבעה הפגישה, וכשהוא התחיל את סיפורו, אי אפשר היה לעצור אותו. לבנה אשתו מתנהגת בצורה שונה לחלוטין מזה מספר חודשים. הבית והילדים מוזנחים, היא מתעלמת ממנו, היא עצבנית, ונוטה למצבי רוח קיצוניים.
"במילים אחרות, היא בוגדת". הוא סיכם בעצב.

מצויד בכל פרט אפשרי לגבי הבוגדת, סליחה, האישה, יצאתי עם חוקר נוסף ממשרדי אל המעקב כבר למחרת.

התמקמנו לא רחוק מהבית על מנת לראות כיצד מבלות בימינו עקרות בית את זמנן הפנוי. שבוע של תצפיות גילו שהפעילות המסעירה ביותר בחייה של לבנה היא שתיית כוס יין לבן בצהרי היום במרכז המסחרי. אף אחד לא הצטרף אליה, היא לא ניהלה שיחות ממושכות בטלפון, ולא גילתה שום סימן להתנהגות יוצאת דופן.

אלא שאז, כשכמעט חזרנו אל יואב בידיים ריקות, נכנס אל הבית בוקר אחד גבר לבוש היטב, בעל רעמת שיער אפורה, משקפי שמש ענקיים, שהתנגשו עם חזות איש העסקים הכללית שהוא שידר, ויצא לאחר קצת יותר משעה. משהו מתחולל בחייה של אשת הפרברים. תיעדנו את האיש נכנס ויוצא. וחיכינו.

מספר ימים לאחר מכן, שוב נכנס אל הבית איש מבוגר, שאמנם לא טרח לעטות על עצמו אמצעי הסוואה, אך בהחלט הסתכל בעצבנות לצדדים, תוך שהוא נועץ מבט נוקב גם ברכב המסחרי שלנו, שהשלט "דינגו, שירותי אינסטלציה", מתנוסס עליו בצבעוניות. כנראה שעברנו בהצלחה את סף החשדות שלו, כי הוא נכנס אל הבית. לא לפני שתיעדה אותו מצלמת המעקב שלנו בקלוז אפ מרהיב.

יידעתי את יואב לגבי ההתרחשות החדשה, ושאלתי איך ברצונו להמשיך. "תמשיך!" הגיעה ההוראה הברורה "אני רוצה עדות ברורה!" אם היה יואב נסער או עצבני מהמידע, הוא לא גילה את זה.

שמתי בכיס חולצתי את העט הידוע בכינויו גם 'המצלמה הנסתרת', שלפתי פנקס רשימות סתמי, ונכנסתי עם דורון, שותפי למעקב, אל הבית. הצגנו את עצמנו בפני לבנה המופתעת בתור שרברבים שנשלחו מטעם העירייה לבדוק חשש לזרמי ביוב מזוהמים הקיימים בשכונה, ואשר אם לא ייבדקו במיידית, קיימת סכנה שהבית כולו יוצף בביב שופכין בתוך זמן קצר.

לבנה ניסתה לבקש שנלך ונחזור בעוד שעה, כי העיתוי ממש לא מתאים לה, ולמה שיתאים לה, מזווית העין קלטנו את גיבור סיפורנו מהפסקה הקודמת, שרוע על מיטת עיסוי מקצועית, כשעליו סדין שבקושי מכסה את מערומיו. העמדנו פנים שלא ראינו מאומה, למרות שכששיחקתי בהיסח הדעת עם העט בכיס חולצתי, תיעדתי אותו היטב, כולל את המיטה, החדר, והפנים העצבניות של לבנה הלבושה בחלוק שלא השאיר מקום לפרשנות.

הבטחתי לה שמדובר במספר דקות קצרות מזמנה, ושכדאי שנזדרז על מנת למנוע את אסון השיטפון המתקרב.

"אוקיי, אבל שיהיה באמת זריז, אני קצת עסוקה" לבנה ליוותה אותי אל המטבח. בעוד היא מראה לי את הצינורות המחברים את הכיור אל הקרקע, שתל שותפי תכנת מעקב מהירה ופשוטה על המחשב הנייד שהיה פתוח על השולחן. מספר דקות לאחר שמיששתי את הצינורות, והעמדתי פנים שאני יודע בדיוק מה אני עושה, התרוממתי, הודיתי לה על הזמן שהקדישה לנו, והתקדמנו אל דלת היציאה, לא לפני שאני מתקתק עוד קצת בעט שלי ורושם בפנקסי את הממצאים שכביכול גיליתי במטבח.

עכשיו, משהיינו מחוברים מרחוק אל המחשב של לבנה, העלה חיטוט מהיר בתכנת המייל שלה, את התחביב המעסיק אותה יפה בשעות הפנאי. היא מעניקה שירותי עיסוי. אבל לא סתם עיסויים, אלא כאלה שמאופיינים ב"סוף שמח".

יואב נכנס עצבני אל משרדי, וביקש, ללא תוספות מיותרות, לראות מיד את דוח החקירה, צילומי המעקב, ותיעודי המחשב. הוא הסתכל בתדהמה על הממצאים, לקח איתו את המסמכים, ויצא, חמוש במידע שיצייד אותו היטב בגט מהיר וכואב בפני כל בית דין רבני, עם אפס סיכויים לדיבורים על שלום בית או משמורת ילדים משותפת.

שעל כך נאמר, סוף בגידה במחשבה תחילה. רוצים לבגוד? אין בעיה. דאגו תחילה לא להיות שקופים כל כך.
 
אמנון רודס חקירות-נשר
This Is CAPTCHA Image