חקירות עובדים וגניבת זכויות

המושג חוקר פרטי וחקירות לא היו זרים לי. קראתי על כך באינטרנט, שמעתי על כך מאנשים, אבל איפשהו זה היה דיי רחוק ממני, עד שנקלעתי לסיפור חקירות משלי.

כסף אף פעם לא היה נושא שעניין אותי כל כך, ולא הרביתי להתעסק בו. עבדתי במשרד פרסום בעולם התקשורת האכזרי שבו אין זמן בכלל לחשוב על הכסף, כי אחרת טובעים במרוץ אל ההישגיות והתחרות, אי אפשר לחשוב על כלום כמעט, מלבד הרעיון הבא, הדבר הטוב הבא בתקופה האחרונה הגיעה לעבודה במשרד בחורה חדשה, שכולם טענו שהיא התקבלה לעבוד רק בגלל קשרים לבעלים, על טיב הקשרים לא ידעתי, וגם לא התעניינתי במיוחד ברכילות, עד אשר זו נגעה אליי.

שובצנו באותה מחלקה שתינו בתפקיד קופירייטינג, אני נחשבתי אז להצלחה של המשרד והיא הייתה זו שהתקבלה מקשרים וכנראה שאין לה באמת כישרון. עבר זמן רב עד שראינו הצעה שלה, באחת מישיבות הצוות. להפתעתי רבה, ההצעה הייתה זה בכמעט מאה אחוז להצעה שלי, זו שהייתה מונחת לפניי על השולחן וחיכתה שאציגה אותה לשאר הצוות. הייתי בשוק, אבל חשבתי שאולי צירוף מקרים מעוות גרם לכך שנעצב את אותו רעיון פרסומי.

עם הזמן, הבנתי שהיא גונבת ממני את הרעיונות ומציגה אותם כלשה, ומשתדלת להציג אותם לפניי בישיבות כך שאני נשארת חסרת מילים.

חוקר פרטי עזר לי כשלא היו לי ראיות


בגלל שלא היו לי הוכחות לשום דבר, שתקתי, כ"כ הרבה עד שקיבלתי שיחת נזיפה מהבוס, שאם אמשיך כך לא תהיה לי כל תועלת במשרד הזה. עכשיו כבר באמת התעצבנתי, החלטתי לשכור את שירותיו של החוקר הפרטי על מנת לברר האם האישה הזו אכן גנבת רעיונות. החוקר הפרטי התקין  במשרדי מצלמת אינטרנט  זעירה המשמשת למעקב וצפייה מרחוק כך שהיא תשדר למחשבו שיתעד ויאכסן את המידע, על מנת להיות בטוחים שלא מתרחש דבר מחשיד במשרדי לאחר שעות העבודה. והנה הפלא ופלא, אותה אישה תועדה נכנסת לחדרי, עוברת על המחשב שלי ומוציאה את כתביי מהמגירה. לא האמנתי למראה עיניי, אבל תחושת הניצחון אפפה אותי.

האישה הזו כמעט גרמה לפיטוריי והביאה להרס התדמית שלי במשרד. ביום שלאחר מכן פניתי ישורת למנכל, המקורב אליה, עם הקשרים, הנחתי את הסרטון שנצרב על דיסק על שולחנו וצירפתי מכתב קצר, שמסביר שלא חל שיני בעבודתי במצבי או ברמת התפקוד שלי, ושזו ההוכחה לכך, ושאני מקווה שהמצב ייפתר.  כעבור כמה ימים, העובדת המקושרת הועברה לתפקיד פקידותי במחלקה אחרת, ואני קיבלתי חזרה את ההערכה והכבוד שהרווחתי.
This Is CAPTCHA Image