ציוד מעקב לחוקרים פרטיים

ציוד המעקב לחוקרים פרטיים הוא תחום רחב שבו ניתן למצוא מבחר עזרים המסייעים לחוקר פרטי בפעילותו ביניהם ניתן למצוא אביזרי מעקב, מצלמות נסתרות, מכשירי הקלטה ועוד.

ציוד מעקב


ציוד מעקב הוא שם כולל שניתן למגוון המכשירים והמוצרים הטכנולוגיים המיועדים למעקב ולריגול. לרוב אמצעים אילו מיועדים לקנייה עבור חוקרים פרטיים ומי שעוסקים באופן חוקי בנגזרות של תחום זה. אך כיום נפוצה קנייה של אביזרי מעקב שונים למטרות רבות, חיוביות או חיוביות פחות. בין או מדובר במכשיר מעקב על תינוק או מבוגר בסיכון שיש צורך תמידי להיות ערים למצבו וצרכיו, ובין אם מדובר בחשש לבגידה והתקנת אמצעי מעקב על מנת לחשוף את האמת. ישנם סוגים רבים של מכשירים המאפשרים מעקב ברמות שונות, והם מבוססים על מגוון טכנולוגיות.

התקדמות הטכנולוגיה לא פסחה גם על תחום זה וכיום האמצעים הללו משוכללים וממוחשבים ורובם גם מבוססי רשת אינטרנט, דבר שמקל ומסייע ליעילותו של תחום החקירות הפרטיות.  כך לדוגמא, נולד המעקב הממוחשב המתבצע בעזרת תוכנה מיוחדת למטרה הזו. התוכנה למעשה מאפשרת מעקב אחרי פעולות ממוחשבות שלעיתים חושפות מידע רב.

מבין אביזרי המעקב השונים ניתן למצוא מקלטי קול, אמצעי האזנה לשיחות, מכשירי מעקב מבוססים על ג' פי אס ואיתור תנועה, וכמובן- מצלמות נסתרות מסוגים שונים.

מצלמות נסתרות


המצלמה הנסתרת, או המצלמה הסמויה היא אחד האמצעים השימושיים בתחום החקירות הפרטיות. יתרונותיה הרבים גורמים לה להיות אמצעי נפוץ ומעודף אל חוקרים פרטיים רבים וגם על לקוחותיהם. השימוש בהן נעשה בעיקר במקרים בהם יש צורך בתיעוד ומעקב חזותי אחר גורם מסוים, ו\או אימות פרטים אשר ניתן לבצע אך ורק בצורה חזותית ובעזרת צפייה ממושכת. מצלמות אילו הן מצלמות זעירות, אשר מותקנות בעצמים שונים המסייעים להסוואתן. חשוב שהמצלמה תהיה מצלמה איכותית בעלת יכולות רזולוציה גבוהות ושתהיה מותקנת באביזר המסווה באופן מקצועי וע"י בעל מקצוע מוסמך לכך. ישנם סוגים רבים של מצלמות ושל אביזרים בהם הן מוטמנות, כך שכל אחד יכול להתאים לעצמו את האביזר שייטמע באופן הטוב ביותר בחזותו לא יעורר חשד. המצלמות מגיעות מוסוות במשקפי שמש, עטים, מכשירים ניידים וכמעט בכל מוצר שניתן להעלות על הדעת.

מלבד המצלמות הזעירות שמיועדות לנשיאה, ישנן גם מצלמות נסתרות שמיועדות להתקנה במבנה או חלל מסוים. גם מצלמות אלה הן קטנות מאוד לרוב ומוסוות בעצמים שונים הנמצאים בחדר. חשוב להתאים את סוג המצלמה לצורך הספציפי על מנת לנצל את אפקט ההסוואה עד תומו.

ציוד הקלטה


ציוד ההקלטה גם הוא נפוץ ומסייע מאוד לחקורים פרטיים. בקטגוריה זו נכללים מוצרים המיועדים לצרכים של הקלטת שיחות טלפון או שיחות פנים מול פנים.

בעבר, אמצעי הקלטת הקול היו האמצעים העיקריים עליהם היה מבוסס תחום החקירות, משום שתחום ההסרטה עדיין לא היה מפותח במידה כזו שהיה ניתן להשתמש בו בהתאם לכל צורכי החקירה, אך גם היום משתמשים בציוד זה, שהשתכלל גם הוא.

לפני שבוחרים באמצעי הקלטה, חשוב תחילה להגדיר מהי התוצאה הרצויה, מה אנו רוצים להקליט והאם אפשר להסתפק בהקלטת אודיו בלבד. מכשירי ההקלטה משמשים לתיעוד במקרים ספציפיים ופעמים רבות גם להקלטה סמויה.

מכשירי ההקלטה קיימים בשתי קטגורית עיקריות- מכשירי הקלטת אודיו, המיועדים להקלטת קול בלבד, נפוצים לשימוש גם בקרב כלל האוכלוסייה למטרות שונות, ומכשירים משולבים המשלבים הקלת וידאו ואודיו גם יחד.

לכל אחד מן הסוגים יש תתי סוגים רבים אשר מיועדים למגוון שימושים. מכשיר ההקלטה הנפוץ ביותר לשימוש בקרב חוקרים פרטיים הוא מכשיר ההקלטה הדיגיטלי, אשר לו איכויות הקלטה גבוהות, מגיע בגדלים מזעריים, מכיל פונקציות שימוש מגוונות וזמן פעולה ארוך מאוד. בנוסף הוא מסוגל להקליט קבצים בעלי משקל רב משום שההקלטה נשמרת על זיכרון פנימי או כרטיס זיכרון שניתן לבחור את נפחו.

מכשירי ההקלטה המזעריים אשר מיועדים לצורכי חקירות מגיעים גם הם בצורת חפצים שגרתיים או בצורה שניטמן להטמיע באביזרים אחרים, על מנת ליצור אפקט הסוואה מקסימאלי.

ציוד מעקב עבור חוקרים פרטיים מכיל אביזרים ומוצרים טכנולוגיים רבים, המשמשים את החוקר בעת עבודתו ומסייעים לו בהשגת התוצאות הרצויות. חשוב לזכור שהחוקר הפרטי הוא מי שניתן לו רישיון חוקי לעיסוק זה, ושיש לפעול על פי חוקי המדינה בענייני  האזנות סתר והגנת הפרטיות. 
This Is CAPTCHA Image