חקירות גניבה מעסק – איך נשמור על הרכוש שלנו?

לדורון הייתה חנות לממכר מתנות לימי הולדת. היו לו הרבה מוצרים שונים ויוקרתיים בעסק שכללו: שעונים, כוסות, בגדים, חפצי נוי, יצירות אמנות, שוקולדים מובחרים, מוצרי טיפוח, תכשיטים ועוד... . דורון השקיע את כל כולו ואת כל החסכונות שהיה לו בחנות. לאחר כחמש שנים קשות החנות התחילה להיות רווחית מאוד ומצליחה וכבר עשר שנים עברו מאז שהוא פתח אותה. אחד הדברים שהיו הכי חשובים לדורון זה האמינות והמקצועיות של העובדים שלו, לכן כאשר עלה החשד שאחד העובדים גונב כסף מהקופה הוא היה שבור. הוא פנה לחוקר פרטי בשם פולי בשביל שהוא ימצא את העובד שגונב ממנו. לפולי היה הרבה ניסיון בתחום של חקירות גניבה מעסק והוא שמח לעזור לדורון.

חקירות בעסק - איך זה קשור לניהול תקין ומשמעת בעסק שלנו?


גם פולי וגם דורון ידעו שהנושא של ניהול חקירות בעסק יכול להיות מאוד מסובך ולהעיב על האווירה בעסק. אך דורון היה נחוש בדעתו לרדת לשורש האמת. בשלב הראשוני פולי התקין בעסק מצלמות נסתרות ללא ידיעת העובדים (הוא עשה זאת באמצע הלילה כאשר החנות סגורה). פולי ייעץ לדורון לא לומר לעובדים שהוא יודע שמישהו מהם גונב. כך הניהול התקין של החנות לא נפגע כי העובדים המשיכו להגיע לעבודה כרגיל. לאחר כשבוע שהמצלמות עבדו דורון ופולי צפו בצילומים.

בצילומים ראו באופן ברור את חגית שהייתה מנהלת משמרות מובילה בחנות לוקחת כסף מהקופה הרושמת. היא הייתה מתוחכמת וכל פעם לקחה 5 שקל או עשר שקל. בשבוע אחד היא גנבה מהחנות 500 ₪.

חקירות עובדים – לא נעים, אבל הכרחי!


דורון היה המום וחש נבגד. הוא התלונן על חגית במשטרה ופיטר אותה. הוא גם הגיש תביעה אזרחית נגדה בשביל שהיא תפצה אותו על הכסף שהיא גנבה ממנו ותחזיר לו אותו. ברגע שדורון הבין שחגית הייתה זאת שגנבה ממנו הוא הבין גם שחקירות עובדים זה עסק לא נעים אך הכרחי. חקירות עובדים והעבודה הטובה של פולי הם אלו שאפשרו לדורון להפסיק את הגניבות של חגית.

בסופו של דבר דורון המשיך לנהל את העסק בהצלחה רבה. הוא עדיין חושד מדי פעם בעובדים שלו ולכן הוא השאיר את מצלמות האבטחה בחנות, אבל עכשיו העובדים יודעים עליהן. חגית נמצאת בליבו של המשפט שלה, היא לא הביעה חרטה והיא הייתה מופתעת שנתפסה. פולי ממשיך להעניק שירות איכותי וטוב לעסקים רבים שרוצים לחקור את האמת.
This Is CAPTCHA Image