סיפורי הבן האובד

יותם, בחור צעיר כבן 25 נכנס אל משרדי ומיד הבחנתי כי מדובר באחד האנשים היותר מסודרים על אף  גילו הצעיר. הבחור נכנס עם קלסר נפוח ומלא בניירת. 
מיד עם כניסתו למשרדי, הוא לא בזבז זמן רב והציג את עצמו כיותם. 
 
יותם סיפר לי כי לפני יותר מ 25 שנים אימו הייתה בקשר עם גבר נשוי, קשר שנמשך לתוך רומן ארוך אשר ממנו נולד הוא. יותם מעולם לא שמע על אביו ולא ידע כיצד הוא נראה או מה עושה פרט לתמונות ישנות מתקופת צעירות. על אף שאימו התחתנה בשנית עם אביו החורג אשר גידל אותו כבנו יותם הסביר שהמחשבה על אביו האמיתי לא נותנת לו מנוח.
 
יותם הראה לי את כל המסמכים שברשותו מיום הולדתו וכל המסמכים שמצא אודות אביו שיהיו רלוונטיים לטובת החקירה, לאחר שהופתעתי למשך כמה שניות הצעתי ליותם לבדוק בדרכים הקונבנציונאליות יותר כלומר, דרך הרשתות החברתיות, אבל יותר ענה לי בתגובה שחיפושיו לא העלו דבר.
 
ניסיתי גם אני לעלות על עקבותיו של האב בפייסבוק וברשתות החברתיות השונות ואחר מכן בקומבינציות אחרות ברשתות עסקיות שונות, עד אשר גיליתי שהאדם חי במדינה כלשהי באירופה ומנהל עסק בתחום יבוא הריהוט. יותם הודה לי ואמר שימשיך מכאן לבד, אבל לסיפור שלנו יש המשך ולא פשוט. יותם התגלה כאיש מוזר לאחר שחזר אלי עם סיפורים שונים ומשונים באשר לחיפוש אנשים ואיתור אנשים שונים.
 
לאט לאט התחלתי לבצע חקירה משלי וגיליתי שפני המציאות שונים לחלוטין מכפי שיותם הציג אותם. התברר לאחר שיחה עם אימו של יותם אשר הגיעה אל משרדי באחד הימים ובאופן מפתיע לחלוטין ואמרה שהיא יודעת כי יותם מחפש את אביו ללא הכרה במשך שנים. ליותם ישנה הפרעת התנהגות סיפרה לי אימו והוא היה נוכח במהלך הלווייתו של אביו לאחר שבאמת לא הכיר אותו במשך שנים ארוכות עד שזה בעקבות מחלתו הופיע בחייו .
 
האירוע שארע בחייו של יותם לפני כעשור מטופל באמצעות פסיכיאטר וכדורים והוא נמצא תחת השגחה במשך רוב היום. האם ידעה שבנה סובל מהפרעה זו אבל לא תיארה לעצמה עד איזו רמה.
 
וכן הבן האובד, עובד קשה אחר מציאת אביו המת והתגלה כבחור מבריק שיודע להוליך שולל לא רק אותי אלא גם אחדים מהקולגות שלי...  חשוב מאוד להבין כי סיפורים כאלה קיימים כמעט בכל מקום ומציאת קרובי משפחה מורכבים לא רק מהסיבות הידועות אלא גם מהסיבות הפסיכולוגיות, חקירות אישיות מתבצעות באופן ארוך ומפותל במיוחד בעיקר כאשר מדובר בקרובי משפחה מדרגה ראשונה.
 
הזכות לפרטיות אל מול הזכות החוקית לדעת מיהם ההורים שלנו גובלות זו בזו ולכן נמצאות כמורכבות הרבה יותר מכל חקירה אחרת. 
 
 
אמנון רודס חקירות-נשר
 
משרד:048202817 נייד 0525922245
 
 
 
This Is CAPTCHA Image