תעלומה וקוץ בה

כאשר יולי ודני היו צעירים מאוד הם גילו שהם בהריון, דני הציע לה נישואין ואחרי שמונה חודשים נולד תינוק בן זכר. הילד היה מטופל באהבה וחיבה רבה, חיבה אשר לא הפחיתה מהדאגה של הזוג באשר לחוסר היכולת שלהם להיכנס להריון אחרי הקליטה הקלה עם בנם הראשון.
 
יולי הלכה אל רופא הנשים ומבדיקה עלה שאין כל בעיה בפוריות של הצעירה שנמצאת בסוף שנות העשרים לחייה והביאה את התוצאות לבעלה.
 
דני ויולי זנחו את הנושא אבל דני חזר והתהפך בשנתו כמעט מידי לילה עם מחשבות שלא נתנו לא מנוחה, אבל גם כאלה שלא הצליח להבין את פשרן.
 
אל משרדי הגיע דני כאשר דעתו מפוזרת ומבולבלת, התיישב בכבדות, על הכיסא שמולי ונשף עמוקות, כאילו שעצר את נשימתו למשך ימים ארוכים. ישבנו והסתכלנו אחד על השני למשך שעות ארוכות, דני פתח את פיו ושב וסגר אותו עד שלבסוף התחיל לדבר בקול שקט. 
דני אמר לי שהוא ואשתו נשואים כבר 8 שנים, יש להם ילד אחד בן כמעט שבע ובכל השנים הם פשוט לא מצליחים להיכנס להריון על אך שלא נמצאה כל בעיה אצל אשתו.
 
הסתכלתי על דני ובתור התחלה לא כל כך הבנתי לאן הוא חותר ולדעתי גם הוא עצמו לא הבין ... אחרי דקת מחשבה או שתיים, תפסתי את ראשי ואמרתי בקול: "לאשתך אין בעיה להיכנס להריון!"
 
דני הסתכל עלי בפליאה ובמעט רוגז ואמר: "כן, זה בדיוק מה שאמרתי!" 
 
התנערתי ושאלתי את דני: "האם בדקת את מצבך והאם לך יש איזושהי בעיה הקשורה בפריון?" 
 
דני הביט בי בפליאה והניד ראשו באיטיות לשלילה. הנחתי את ידי בעדינות על כתפו של דני ואמרתי לו שלפני הכל כדאי שייגש לבדיקת פוריות. 
 
אחרי מספר ימים דני סיפר לי שקבע פגישה במרפאת פוריות פרטיות וכי התור נקבע לעוד שבועיים מהיום, כדי לאפשר לו לבצע את כל בדיקות הדם הנדרשות. 
 
בחלוף אותם שבועיים, דני ניגש אל הבדיקה שם נאמר לו לחכות לתוצאות שיגיעו בדואר רשום ואכן לאחר זמן לא רב, דני יצר איתי קשר וביקש לקבוע פגישה במשרדי, דני הגיע בבהילות עם מעטפה חתומה ואמר שחיכה וחשש לפתוח אותה לבדו, הוא פתח את המעטפה בידיים רועדות את המעטפה עיין בעיניים חסרות מנוחה ובלע את רוקו, זרק את המעטפה על שולחני ועיניו הוצפו דמעות.
 
מבט קל אל המעטפה גילה לי כי דני עקר ואין ביכולתו להביא ילדים לעולם, זאת ההוכחה היחידה שדני היה זקוק לו כדי להבין...
 
אמנון רודס חקירות.נשר
 
משרד:048202817 נייד 0525922245
 
 
This Is CAPTCHA Image