"סמים" פס בחברת היי-טק

לפני כחודש הגיע לרודס, משרד חקירות מקרה מעניין במיוחד. אם לא הייתי יודע על מה מדובר הייתי מניח ישר שמדובר במקרה של ילדים או נערים בבית ספר תיכון או בית ספר יסודי. המקרה קרה בתחומיה של חברת היי טק דיי ידועה אשר ממוקמת באזור המרכז. אותו מקרה היה מקרה שבו בפעם הראשונה מישהו הזמין את שירותיי בטלפון ומבלי לקבוע פגישה.
 
החיסיון והדיסקרטיות שבהם היתה צריכה העבודה להתבצע גרמה לי לחשוד מעט. למה שמנכ"ל חבר היי-טק ירצה להישאר חסוי במקרה של חקירה כל כך מורכבת, במיוחד כאשר מדובר בתחום כמו סמים קשים?

 

חוקר פרטי בתפקיד עובד תחזוקה בחברה 

ניגשתי לעבודה ונכנסתי אל המשרדים בתור עובד חדש של תחזוקה, עובד שכמו כל עובדי התחזוקה, אף אחד לא מבחין בו עד שצריכים אותו. היה לי חשוב לשמור על פרופיל נמוך וגם להיות בעל יכולת גישה לכל המקומות בחברה ומבלי להסביר למה אני נכנס לאזורים השונים במקום. כך התחלתי לעבוד במקום בתור חוקר פרטי ואיש תחזוקה בחצי משרה. כל העובדים נראו לי נורמטיביים לחלוטין וכדי לא לבזבז זמן יקר המלצתי על ביצוע של בדיקת פוליגרף לקידום התהליך. בדיקת הפוליגרף היתה אמור להתבצע בצורה רועשת יחסית, כדי לבדוק את תגובתם של העובדים ובשונה להודעות שונות בעסק, כל מחלקה ומחלקה קיבלה הודעה פרונטאלית מהאחראי שלה , כאשר אני תמיד הייתי שם "לגמרי במקרה".
 
היה זה סניף קטן יחסית של אותה חברה ולכן לא היה זה קשה עבורי להכיר את הקלסתרונים השונים ואת האופי הכללי של הנפשות הפועלות. רבים מהעובדים זזו באי נוחות כאשר נודע להם על הבדיקה. תגובה נורמאלית לחלוטין אבל באחד המקרים ראיתי תגובה אחרת לגמרי, קור רוח ושוויון נפש שגבל בפיזור דעת ואדישות מעוררת חשד.

 

בדיקת פוליגרף לעובדים

היה זה איש בעל הדרת פנים שתפקד כאחראי תחום ואחד המנהלים החשובים בחברה. זיהיתי את קולו של האיש עוד משיחות הטלפון שלנו , שיחות הטלפון החסויות. לכל מקרה הקפדתי להעביר את בדיקת הפוליגרף דרך אחד העובדים שלי באופן גורף תוך קבלת רשימה מסודרת של על העובדים מבלי יוצרת מן הכלל, גם המנהלים הבכירים במקום.
 
אותו מנהל בעל הקול המוכר היה מצליח להתחמק אלמלא אחד העובדים שלי שסייר במקום, ראה אות עובד על מחשב נישא באופן לחוץ וכאשר הוא מסתכל לכל הכיוונים באופן מחשיד.
 
העובד שלי מסר לי את המידע והוחלט לבצע פעולה כמעט בלתי אפשרית. לשתול האזנה ומכשירי הקלטה על מה שנעשה על המחשב הפרטי הל "מר מנהל". הוחלט שאחד העובדים שלי יפילו בטעות את המחשב אבל באופן שלא יגרום לו נזק אבל מספיק כדי ליצור תקלה שתפריד בינו לבין המחשב. כך היה, המחשב עבר לבדיקה של מחלקת המחשוב , כאשר אני צופה ומתבונן במה שנעשה. מסתבר, שהאיש לא היה מספיק מתוחכם ולא מחק את היסטורית הפעילות שלו.
 

סוחר סמים בחברה

לא היה כל צורך בעבודות הקלטה או ריגול מיוחדות, כדי להבין שהאיש דאג להזמין בעצמו את החוקר, כלומר אותי, כדי להסיט את תשומת הלב , ובמקביל לעבודתו בחברה עסק במכירת סמים ולקיחת כספים להימורים – מעובדי החברה עצמם, תוך סחיטה ואיומים על כל מי שיעז לדווח על כך.
 
החברה כולה היתה בתדהמה עמוקה, כאשר המנהל הובא מחוץ למשרדי החברה דרך הרצפה המבריקה והתקרות המפוארות אל הרכב המשטרתי שחיכה לו על שפת המדרכה ומול הלובי היוקרתי, שכנראה לא ישוב לראות בקרוב....

This Is CAPTCHA Image