הרופא המסור במעשה אסור

בעבודתי כחוקר פרטי, חלק גדול מהמקרים שאני מתבקש לטפל בהם, קשורים לזוגות נשואים, שאחד מבני הזוג חושד שבן הזוג מנהל רומן מהצד. היות ומדובר בנושא מאד רגיש, אני משתדל להיות מאד עדין עם הלקוחות שלי, כשאני מגלה, שהחשדות שלהם היו מוצדקים.
 
זכור לי מקרה שחקרתי לפני מספר שנים, שהיו מעורבים בו, רופא בכיר בבית חולים במרכז, רופאה צעירה ואשתו הנאה של הרופא. אשתו של הרופא, נאווה (שם בדוי), אישה נאה בשנות הארבעים המאוחרות בחייה, הבחינה שבעלה מבלה שעות ארוכות בבי"ח, מעבר לנדרש לאדם בתפקידו. כשנשאל על ידה, מדוע הוא נשאר בעבודה מדי יום, כל כך הרבה שעות, הוא טען בפניה, שהוא נדרש לעבוד שעות נוספות מאחר שהוא חייב למלא את מקומם של רופאים אחרים.
 
את האופי האמיתי של "השעות הנוספות", התגלה לנאווה כשמנהל מסעדה בתל אביב  צלצל לביתה של המשפחה, כדי להודיע שבעלה שכח את כרטיס האשראי שלו במסעדה. חשדה של האישה התעורר מיד, כי בעלה לא סיפר לה שהוא איבד את כרטיס האשראי שלו, וגם ביקורו במסעדה היה בשעות שהוא היה צריך להיות בבית החולים.
 
מאחר והיא לא רצתה להתעמת עם בעלה מבלי שיהיו בידיה הוכחות לחשדה, נאווה החליטה שהיא זקוקה לעזרתו של גורם מקצועי, כלומר, לשירותיו של חוקר פרטי מנוסה. מיד היא הגיעה למשרדי – אמנון רודס חקירות, וביקשה שאעקוב אחרי בעלה באופן דיסקרטי. בכל זאת, הוא היה מנהל בכיר באחת המחלקות החשובות בבי"ח מרכזי בארץ, והיא לא רצתה לפגוע בשמו הטוב, גם אם יתברר שהוא בגד בה. תחושת הנאמנות של נאווה הייתה הרבה יותר חזקה משל בעלה.
 
קיבלתי ממנה את כל הפרטים הנדרשים לי כחוקר פרטי כדי לעקוב אחריו, ומיד  התחלתי את עבודות המעקב. עקבתי אחריו במשך חודש, כשאני מתעדכן עם אשתו, לגבי הלו"ז שהוא מסר לה או שינויים שהוא המציא ברגע האחרון. כמובן, שחשדותיה של נאווה התבררו כנכונים. ה"שעות הנוספות" לא היו שעות שנועדו לעבודה, אלא כדי לטפח מערכת יחסים שהרופא קיים עם אחת מהרופאות הצעירות בבית החולים. עקבתי אחר "הזוג", צילמתי אותם בכמה מקומות ובמצבים שונים, יותר נכון אינטימיים, והצלחתי לאסוף ראיות רבות שבשום אופן, הוא לא יוכל לסתור את טענותיה של אשתו.
 
מאחר ואספתי מספיק חומר שיוכל להפליל אותו, הגשתי לאשתו את הממצאים. אותם הממצאים הוכיחו שאופי יחסיו של הרופא הבכיר עם הרופאה הצעירה היו הרבה יותר מיחסי עבודה. הם נפגשו גם בבתי מלון לשעות ספורות, גם במסעדות גורמה יוקרתיות, וגם בנסיעות לאילת, כשהרופא נדרש "לעבוד" בסופי שבוע.
 
חודש לאחר שהגשתי ללקוחה את ממצאי החקירה, היא חזרה אליי וסיפרה לי, שבעלה הודה ברומן, ושהוא הבטיח שהוא מסיים מיידית את הקשר עם הרופאה הצעירה.  שאלתי אותה מדוע החליטה לסלוח לו, היא הודתה שלאחר 30 שנות נישואין, רובן שנים של זוגיות מאושרת, היא החליטה לא לפרק את החבילה, אך הזהירה אותו, שאם הוא יבגוד בה שוב, היא תשתמש בממצאים שברשותה ולא תהסס לתבוע ממנו גט, גם אם זה יפגע בשמו הטוב ובמוניטין שלו בכלל.
This Is CAPTCHA Image