מכת גניבות בקניון הומה אדם

לפני מספר שבועות, פנה אליי מנהל של אחד הקניונים הגדולים בסביבה. הוא היה נראה מודאג מאד, וחשש מפשיטה רחבה של משטרת המחוז על הקניון. בתקופה האחרונה נוצר ריבוי של תלונות על גניבות כרטיסי אשראי ומפתחות של מכוניות מתיקיהן של לקוחות בזמן שהוא בתאי המדידה.
הוא חשש מאד מפגיעה במוניטין של הקניון, שהיה מהוותיקים ביותר באזור, וקלט מדי יום עשרות אלפי מבקרים.
 
כמה דקות לאחר ביקורו, הגיע אליי טלפון ממפקד המחוז. גם הוא דיבר על מכת הגניבות שהתרחשה בחודשיים האחרונים בקניון, וביקש את עזרתי בפענוח המקרים.
למפקד המחוז היו סיבות אחרות מאלו של מנהל הקניון למנוע את פרסום מקרי הגניבות שחזרו על עצמן. מפקד המחוז, רצה למנוע כתבת ענק באחד המקומונים שבו תוצג אוזלת ידה של משטרת ישראל בהפסקת גל הגניבות.
 
שמי אמנון רודס, ואני מנהל משרד חקירות אמנון רודס. מדי שבוע אני נדרש לטפל במקרים של חשד לבגידה, סמים, גניבות במשרדים, מפעלים, מציאת הורים ביולוגיים ועוד. המקרה של חשיפת רשת הגנבים שפעלה בקניון, דיבר אליי במיוחד, כי גם אני, כמו רבבות אחרים, נוהג לבקר בחנויות ובבתי הקפה של אותו הקניון.
 
התחלתי לחקור את הנושא בדרך המקובלת בימים אלו. ביקשתי לראות את סרטי ההקלטה של מצלמות האבטחה בתוך החנויות.
הכנתי את עצמי לשעות ארוכות מול מסכי המחשב, אך לשמחתי, כבר בשעות הראשונות של בדיקת הקבצים עליתי על דפוס פעולה קבוע בחנות אחת.
 
מכיוון שאין דרך טובה יותר לבדוק חשד, מלהפוך לקורבן אמיתי, ביקשתי ממפקד המחוז "להשאיל" לי את אחת השוטרות הוותיקות שלו, שאינה נוהגת לבקר באותו הקניון ויצאנו למסע קניות.
 
למען האמת, למרות המוניטין של אמנון רודס, מנהל משרד חקירות אמנון רודס, אף אחד לא יודע איך אני נראה, ולכן לא הייתי צריך להתחפש לאדם אחר כשהגעתי לחנות עם ענבל, הפרטנרית הזמנית שלי.
התנהגנו כמו זוג מצוי, אני ליוויתי את "אשתי" לחנות בגדים מאד טרנדית, היא הייתה אמורה למדוד פריטים שונים, ואני הייתי אמור לחכות בחוץ ולהחמיא לה. לפי סימן מוסכם, היא הייתה מסיימת את המדידות ואנחנו היינו יוצאים מהחנות.
בארנקה, היו מספר כרטיסי אשראי שקיבלנו ממפקד המחוז. אילו היו כרטיסי אשראי שהיו בידיו למקרים של חשיפת פשעים.
 
כפי שצפיתי, אחרי כרבע שעה של מדידות, נעלמו מארנקה של ענבל, שני כרטיסי אשראי וגם את המפתחות של מכונית היונדאי השכורה, שגם היא שייכת למחוז.
שלחתי הודעה לאחד השוטרים שחיכה בחוץ, שבעוד כמה דקות, יגיע אדם למכונית וינסה לגנוב מתוכה או לגנוב אותה.
זה היה השלב הראשון של תפיסת הגנבים.
 
השלב השני היה לברר למי נמסרו כרטיסי האשראי, ומתי ינסו להפעיל אותם.
לא היינו צריכים לחכות הרבה לתשובה. אחרי כמה דקות קיבלתי הודעה בנייד, שאחד הכרטיסים כבר נמצא בפעולה בקניון עצמו.
אחרי כמה דקות נוספות, גם הכרטיס השני הופעל.
נפרדנו מהמוכרות בחנות, ויצאנו ללא רכישות. "אשתי" לא התלהבה מהפריטים שהוצעו לה בחנות. גם המוכרות לא נראו מאוכזבות. את המזימה שלהן הן ביצעו בכל מקרה.
 
בדרך למכונית שלי, שהמפתחות שלה היו אצלי בכיס, סיפרה לי ענבל, מה היא הצליחה לגלות על שיטת הפעולה של שתי החברות בחנות הבגדים.
שתי המוכרות בחנות היו מתואמות. בזמן שענבל יצאה מהתא כדי להסתכל במראה בתוך החנות, נכנסה אחת המוכרות ושלפה במהירות את כרטיסי האשראי ואת מפתחות המכונית, שבמקרה היו גלויים בתוך התיק.
חברתה של המוכרת שחיכתה מחוץ לתא, עיכבה את הלקוחה והרחיקה אותה מהתא בזמן שהראשונה "טיפלה" בתוכן של התיק.
הן ידעו שאני, "הבעל" לא יכול להבחין במעשיהן, ולכן, הן יכלו לפעול ללא חשש.
צמד הגנבות הקפיד לבצע את מעשי הגניבה רק בלקוחות שהגיעו בגפן או כאלה שבן או בת הלוויה נשארו במרחק בטוח מחפציה האישיים.
 
החפצים שנלקחו מהתיק לא נשארו זמן רב אצל הבנות. אחת מהן הייתה יוצאת מהמחלקה ומעבירה את השלל לאחד מעובדי הקניון. הוא מצידו, היה ניגש לאדם נוסף, מעביר לו את מפתחות המכונית ואת כרטיסי האשראי, שהיו מופעלים מיידית ע"י "לקוחות" אחרים. את המידע המשלים הצלחתי להשיג באמצעות סרטי האבטחה שבדקתי לפני ואחרי הביקור בחנות הבגדים.
 
פניתי עם הממצאים שהיו בידיי למנהל הקניון ולמפקד המחוז. לאחר שבוצעו כל הבדיקות המתחייבות, הגיעו לקניון מספר ניידות עם שוטרים סמויים, וכדי לא ליצור בהלה או לפגוע במוניטין של המקום, המעצרים התבצעו אחרי סגירת חנויות בקניון.
 
לאחר שנחשפו זהויותיהם של חברי קבוצת הגנבים, התברר שמדובר ברשת שפועלת באותה שיטה במספר מקומות בארץ. בין שבעה לשמונה חברים בכל קבוצה, פועלים באופן שיטתי ומתוחכם.
שתי חברות עובדות בחנות אחת ודואגות לגנוב מהתיקים, אדם שלישי משמש כמתווך ומעביר את החפצים לאדם נוסף, שמעביר את מפתחות הרכב לגנב מכוניות מנוסה, ואת כרטיסי האשראי מפעילים בזמן אמת בחנויות של הקניון.
אחרי כמה ימים, הגיע למשרדי,מעטפה ועליה רשום: "לידי מר אמנון רודס, מנהל משרד חקירות אמנון רודס". במעטפה היה מכתב הוקרה ממנהל הקניון, ושוברי מתנה בשווי של כמה מאות שקלים לרכישה בכל חנויות הקניון. 
שמחתי מאד על תשומת הלב, ובדרך לקניון, הזמנתי את השוטרת הסמויה שתגיע איתי למסע הרכישות. בכל זאת, רציתי שמישהו ישמור לי על הארנק והמפתחות של המכונית בזמן שאני בתא מדידה. משנה זהירות לא מזיק לאף אחד.
 
 
 
אמנון רודס –חקירות
 
כתובת מייל:[email protected]
 
 
טלפונים:048202817 או 0525922245.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
This Is CAPTCHA Image