חילופי זוגות בתוך המשפחה

ראשית אציג את עצמי. שמי אמנון רודס, אני חוקר פרטי ובין המקרים שאני מטפל בהם, יש גם מקרים של בגידות מכל הסוגים. את הסיפור הבא אני במיוחד אוהב לספר כשאני פוגש בני זוג נבגדים שחשים שעולמם נחרב.
 
מירה וענת מירון (שמות בדויים), הן שתי אחיות תאומות זהות. כאלה יש אלפים בארץ ואין בנתון עניין  חדש. אך ישנו פרט פיקנטי שרק מי שמכיר את שתיהן מקרוב, יודע עליו. שתי האחיות התאומות נשואות לשני אחים תאומים, גם הם זהים. גם היום, כשארבעתם בתחילת שנות השלושים, הדמיון הגבוה של זוגות האחים גורמת להוריהם להתבלבל בזיהוי.

כדי לחסוך את המבוכה מכולם, מירה וענת מציגות את עצמן מיידית כשהן מגיעות למקומות שמכירים את שתיהן. גם רוני ואיציק מירון, האחים והגיסים, סובלים מאותה בעיה. אך אם מירה וענת מתחשבות בבלבול של אחרים, האחים התאומים, במיוחד איציק בעלה של ענת, אוהב להתעלל באלה שאינם מסוגלים לזהות מיד מי זה מי.
 
את הסיפורים על התעלולים של איציק שמעתי מפיו של אחיו התאום, רוני, כשזה הגיע אליי, פניו נפולות עם תמונה שלו ושל אשתו. סליחה, טעות שלי, תמונה של אחיו עם אשתו של רוני. שניהם מחובקים באופן שנראה קצת יותר אינטימי ממה שגיסים נוהגים להתחבק. בתמונה הבאה הם כבר נראו מתנשקים כמו זוג צעיר ומאוהב.
 
משרדי, משרד חקירות אמנון רודס, כבר ראה הרבה בני זוג שהגיעו עם חשד לגבי הנאמנות של בני זוגם, ולאחר שהתברר שהם צדקו הדרך למדרגות הרבנות או להסדר אחר של פרידה הייתה קצרה מאד. היו גם חקירות שהסתיימו בחידוש של האהבה שקצת כבתה, כשבני הזוג שחשו נבגדים, גילו לא תמיד איפה יש עשן, יש גם אש.
 
בחזרה לסיפורנו. רוני, בעלה של מירה, שאשתו נראית לו קצת מרוחקת, מהרהרת ולא מרוכזת. בערבים, כשהם יושבים מול הטלוויזיה היא ממעטת לדבר, והרבה פעמים, לאחר שהיא מקבלת הודעה בטלפון הנייד, היא יוצאת למרפסת ושעות מתכתבת עם אדם אחר. במהלך ההתכתבויות היא מצחקקת כמו נערה מתבגרת ומדי פעם מציצה לתוך הסלון, לראות אם רוני שם לב למעשיה. רוני ששם לב לפניה הקורנות, הבין ללא קושי, שאשתו מנהלת רומן עם גבר אחר. עוד לפני שהוא רצה לפנות אליה ולשאול מה קורה, הוא קיבל לנייד שלו את התמונות שהוא הציג לי בתחילת הפגישה.

הוא סיפר שאת התמונות הוא קיבל מענת, אחותה של מירה, שמצידה קיבלה את התמונה מחברה משותפת שראתה את איציק מחובק עם מירה, אך חשבה שאיציק מחבר את אשתו. גם לי היה קצת קשה לעמוד בתיאורים ובהסברים של רוני, אך לאחר כמה דקות שהצלחתי לחבר בין בני הזוג הנכונים, הבנתי שתסבוכת לא פשוטה עומדת לפניי.

מכיוון שבני הזוג היו דומים מאד, עד לדרגה של צבע שיער וגוון קול דומה, הבנתי שיהיה לי קשה מאד לחשוף את הרומן של בני הזוג, אלא אם אקבל מאחד מהם ישירות את המידע. לא הצלחתי להבין מדבריו של רוני, מה הוא וענת, גיסתו, מתכוונים לעשות אם בסוף החקירה, יתגלה שהחשדות שלהם נכונים.
 
התחלתי לעקוב אחרי בני הזוג השוררים יומיים אחרי הפגישה הראשונה שלי עם רוני. בזמן שעקבתי אחריהם, ראיתי כיצד הם מתחבקים ומתנשקים בפומבי ללא חשש. ולא הייתה להם באמת סיבה לחשוש. כל מי שהכיר אותם, לא חשב שהם נמצאים עם האחים ה"לא נכונים" ומי שלא הכיר אותם לא היה יכול להזיק להם. מכיוון שהדרך היחידה לחשוף את הבגידה הייתה ליצור פגישה פנים אל פנים מול בני הזוג הנבגדים, עלה בי רעיון שחשבתי בזמנו שהוא רעיון טוב. לרגע לא חלמתי שתוצאותיו יהיה כפי שהיו.
 
באחד הימים, שעליו סיכמתי מראש עם רוני וענת, בני הזוג הנבגדים, הם הגיעו לגמרי מחופשים לבית הקפה שבו ישבו אחיהם הבוגדים, איציק ומירה. ענת הגיעה לפגישה עם משקפי שמש ענקיים, פאה נוכרית בלונדינית ואודם אדום ולוהט, שלא תאם כלל וכלל את האישיות שלה, אך תאם את יופיה, וכדי להטעות לגמרי את הסביבה, היא הגיעה עם בגד צמוד שהדגיש את הנתונים המרשימים שהטבע העניק לשתי האחיות. היא התיישבה ראשונה ליד השולחן שהזמנתי עבורם, וכעבור שתי דקות נכנס רוני, גם הוא עם משקפי שמש ענקיים, חליפה מחויטת ותיק עבודה מהודר. ריח חריף של אפטרשייב איכותי הגיע עד לשולחן שלי שהיה מוצב לא רחוק מהמקום שביקשתי להושיב אותם כשהזמנתי את השולחנות.

בתחילת הפגישה הם עוד היססו מבחינת נגיעות או מבטים. מאחר שההנחיות שלי דרשו מהן להתנהג כזוג מאוהב מבלי להפריז במחוות האהבה, ידעתי שבשלב כלשהוא של הפגישה הם יעברו להחזקת ידיים ולנשיקות קלות על השפתיים. ראיתי כיצד בשלב מסוים של הפגישה עיניהם הצטלבו ומבטם ננעל. אני, ציניקן שכמוני שאינו מאמין באהבה ממבט ראשון, שני או שלישי, ראיתי כיצד בני הזוג מגלים אחד את השנייה בפעם הראשונה, והרגשתי שכיוון החקירה שאני מטפל בה, עומד לקבל תפנית. דבר שהפתיע, או אולי לא כל כך הפתיע, היו המבטים שאיציק וענת הגניבו לכיוון של הזוג שישב לא הרחק מהם. לא היה לי את החשש שהם מזהים את אחיהם, אבל הייתה לי הרגשה שהם קצת "נדלקו" על הזוג המרשים שישב לידם.
 
לאחר מגע היד הראשון ביניהם, כשרוני אחז בידה של ענת, העניינים התחילו לרוץ מהר, למעשה, לדהור לכיוון ברור. הם התנשקו נשיקה לוהטת איך שההזמנה שלהם הגיע, וכבר אחרי הנשיקה השלישית, בפרק זמן של 5 דקות, הבנתי שהתכנית שלי לחשוף את הזוג הבוגדני, יורדת מהפרק. לפתע, ללא התראה מוקדמת, רוני וענת קמו מהשולחן ועזבו במהירות. קיפלתי את הניירת שהייתה לי על השולחן ויצאתי גם אני. אחרי שעה וחצי, הם צלצלו אליי. מה ששמעתי היה די צפוי.

"שלום לך אמנון. זה איציק. אני וענת, יורדים מהחקירה על אחי ואשתי. אנחנו צריכים לחשוב על מה אנחנו עושים עכשיו עם כל הגילויים, שגילינו עליהם, ועכשיו גם על עצמנו. בבית קפה גילינו שגם אנחנו נמשכים אחד לשנייה, ושאולי אנחנו צריכים למצוא פתרון בתוך המשפחה, ולא לרוץ לבית הדין הרבני או לבית המשפט. בעוד כחודש כשנדע איפה אנחנו עומדים, נדבר עם אחי ואשתי, ונשתדל להגיע איתם להסדר. יש לנו ילדים קטנים מאד, בני שנתיים ושלוש. אם נחליט "להתחלף" בזוגות, הילדים בקושי ישימו לב. בכל מקרה, תודה רבה על החקירה המאומצת. למען האמת, זה לא מה שחשבנו שיקרה בסוף, אבל אם נצליח לגשר על חילוקי הדעות, שבוודאי עוד יגיעו, הכל יהיה בסדר."
 
שמחתי עבור ענת ורוני שמצאו אחד את השנייה ברגע לא קל עבורם, אבל לא הייתי כל כך בטוח, שאיציק ומירה, יהיו מוכנים להסדר שרוני וענת חשבו עליו. הייתה לי הרגשה, שאיציק ומירה נהנו גם מהריגוש שבבגידה, ולא ממש חשבו לשנות את הסטטוס קוו במערכות הנישואין שלהם.
This Is CAPTCHA Image