ביום משרד פרסום ובלילה...

משרד הפרסום של פ, א ושות' (השם האמיתי שמור אצלי) הוא אחד המפורסמים והמשגשגים באזור חיפה בפרט ובארץ בכלל. הוא מטפל בענייניהם של תאגידים, אנשי עסקים מהארץ ומהעולם. המוניטין של המשרד הולך לפניו ומייסדיו יכולים לחייך כל הדרך אל הבנק.
 
לפני מספר ימים הגיע אליי, אחד מבעלי המשרד עם שאלה מעניינת. משרדי החברה נחשבים לאחד היפים והמפוארים בחיפה, מעוצבים  באופן מרהיב, חדרים גדולים שבהם פינות ישיבה נוחות ואפילו חדר שינה גדול עם מיטה כפולה, המשמש את הפרסומאים במהלך קמפיינים שמחייבים נוכחות במשרד מסביב לשעון.
 
אציג את עצמי לפני שאמשיך בסיפור. שמי אמנון רודס, מנהל "משרד חקירות אמנון רודס", בעל וותק רב בפענוח מקרים של גניבות, בגידה, התעללות בקשישים ע"י עובדים זרים, חיפוש קרובים ועוד. כשאלכס פ, אחד מבעלי המשרד התיישב מולי בלשכתי, הבנתי שכנראה משהו רציני קורה במשרד שלו. הוא סיפר שלפני מספר שבועות הוא מצא מספר עטיפות של קונדומים בארונות של אחד המשרדים. הדבר לא ממש הפריע לו, כי הוא ידע שבמשרד שעובדים 30 צעירים, שלפעמים צריכים להישאר שעות ארוכות במשרד, וכאלה דברים יכולים לקרות.

העניין החל להדאיג אותו כשהוא שמע במסדרונות של קומת המשרדים, שגם עובדים אחרים נתקלו בתופעה. החבר'ה הצעירים לא ממש התרגשו מהממצאים, אך אלכס לא אהב את מה שהוא שמע.
 
שאלתי אותו את השאלות הרלוונטיות במקרים כאלה. למשל, האם הוא בדק את מצלמות האבטחה של הבניין ושל המשרדים. הוא אמר לי שזה הדבר הראשון שהוא עשה, לאחר שהתברר לו שהמשרד שלו הפך למקום שוקק בלילות ולא בגלל הסיבות הנכונות.

האחראי על מצלמות האבטחה הציג בפניו את הסרטונים של החודש האחרון, ולא ניתן היה לראות שום פעילות חריגה במשרד. להפך, הכל היה מאד שקט, ואחרי שהמנקות היו מבצעות את עבודתן, המשרד היה נראה שומם, כששומעים רק את תקתוק השעון. סיכמתי עם אלכס שאבוא למשרדו מחר בבוקר, אלמד את המקום, אתרשם בעצמי מהפעילות של מצלמות האבטחה ומהפריסה שלהן, ושאני או אחד מאנשי משרדי נעשה משמרות בשעות הערב ליד הבניין, כדי לראות מי נכנס לבניין ואם יש כאלה שנכנסים למשרדים הנעולים של החברה.

"משרד החקירות אמנון רודס" תחת ניהולי, משלב שיטות עבודה וותיקות וחדשניות. אנחנו מקפידים להתעדכן בחידושים בתחום הטכנולוגי, כמו מצלמות אבטחה וכו', אך עדיין מבינים ששיטות הוותיקות, כמו מעקב דיסקרטי, עדיין יעילות ומוצלחות.
 
למחרת בבוקר הגעתי למשרדי הפרסום של פ, א ושות'. התרשמתי מהפאר של הבניין, מפריסת מצלמות האבטחה וכו'. כשהגעתי למשרדי הפרסום, התרשמתי מהעיצוב המהודר והאלגנטי של משרדי הפרסום.

כיאה למשרד הפרסום המוביל בתחומו, משרדי הפרסום של אלכס פ ושותפיו לא חסכו בהשקעה בעיצוב וברהיטים החדשניים והנוחים שהכיל המשרד. נקודה שבלטה במיוחד כשהתרשמתי מהמשרדים, היא שפינות הישיבה המרווחות והנוחות יכלו לשמש למגוון פעילויות נוספות ולא רק לאירוח של לקוחות מפורסמים.
 
שאלתי את אלכס למי יש אישור כניסה למשרדים כשאין אף אחד מהעובדים ועוד מספר שאלות שיכלו לסייע לי בפענוח המקרה. האדם היחיד שהיה יכול להיכנס בכל שעות היום למשרד מעבר לבעלי המשרד, כשאין אף אחד מהעובדים, היה איש האבטחה של הבניין.
 
באותו הערב, חניתי את מכוניתי לא הרחק מהכניסה לבניין, והכנתי את עצמי לבילוי ארוך של מספר שעות מול הבניין. אחד מאנשי הצוות שלי, הוצמד לאיש האבטחה שישב בלובי והיה גם אחראי על המסכים של מצלמות האבטחה. תפקידו של איש הצוות שלי, היה לבדוק מיהם האנשים שעולים לקומה 22, הקומה שבה היו ממוקמים המשרדים של אלכס פ.
 
לידי חלף זוג, גבר ואישה, שצעדו בשקט לעבור הבניין. עדכנתי את איש הצוות שלי וחיכיתי לתגובתו.
 
אחרי כמה שניות, הגיעה לנייד שלי התשובה שחיכיתי לה. "עלו לקומה 22. השומר לא בדק אותם. פשוט הנהן לעברם, כשהאישה אמרה לו "22".  כנראה שזה קוד מוסכם בין מי שעולה לקומה ואינו אחד העובדים."
 
זרימת הזוגות המשיכה. כל כמה דקות הגיע זוג אחר, ספרתי 5 זוגות, וכעבור כשעה, בכל פעם יצא זוג אחר מהבניין.
 
שאלות רבות הציפו אותי בזמן שעקבתי אחרי הבאים למשדרי החברה. היה לי כיוון מסוים בחקירה, אך תשובות ברורות לגבי הרבה שאלות, ידעתי שאוכל לקבל רק לאחר שאזמן לשיחה נוקבת את החשוד העיקרי. השעות חלפו, הרגשתי את העייפות משתלטת עליי, אך המשכתי בעבודת המעקב גם כשהעייפות ביקשה להכריע אותי.

זרם הבאים המשיך ככל שהשעות חלפו. מדי פעם איש הצוות שלי שלח לי הודעת עדכון וכך תקתקו השעות, צבע השמיים היה כהה מאד, וידעתי שהשמיים יתחילו להתבהר בעוד כחצי שעה.
 
הזוגות האחרונים חלפו לצד מכוניתי, בהפרש של מספר דקות אחד מהשני, וכשחשבתי שבקרוב אוכל לעזוב את המקום, עבר לידי אדם שפניו היו מוכרות לי. בחוץ כבר היו ניצנים ראשונים של אור. לא היה קשה לראות את פניו, אך מכיוון שלא הייתי בטוח לגבי זהותו, חיפשתי במנועי החיפוש את פניהם של בעלי המשרד.
 
מוטי א, שותפו של אלכס פ נכנס בצעד קליל את הבניין המפואר. שלחתי הודעה לנתן (איש הצוות שלי) שישים לב לאדם שעומד להיכנס לבניין. אחרי כמה שניות, הוא שלח לי מסרון עם תוכן מעניין ביותר.
" האדם שנכנס עכשיו, שאל את השומר, איך עברה עליו המשמרת. זאב (איש האבטחה) אמר לו, "כמו תמיד אדוני, בלי אירועים מיוחדים. הם לא הוסיפו דבר ואחרי כמה שניות, מוטי עלה בעצמו לקומה ה-22.
 
בשעה שש בבוקר, הגיעו שני שומרים חדשים, שהחליפו את זאב ואת נתן, שהושתל למשמרת, ע"י אלכס פ לפי בקשתי. אחרי כמה שעות שינה, יצרתי קשר עם אלכס. רציתי לדעת עד כמה הוא עדכן את מוטי בחשדות שלו.

"האמת שלא עדכנתי אותו בכלל. לא רציתי להטריד אותו עם החשדות שלי. הוא נראה לי מאד טרוד ומודאג בזמן האחרון. אנחנו מכירים הרבה שנים, אבל מתייחסים קצת אחרת לכל מיני נושאים. מוטי עוסק בצד היצירתי של המשרד ואני בצד האדמיניסטרטיבי כולל מציאת לקוחות, סגירת חוזים וכדומה. לא בכל נושא אני פונה אליו. גם בנושא הזה לא פניתי אליו".

" אני מציע לך לחכות עוד קצת לגבי העדכון. אני רוצה קודם לשתף אותך בממצאים האחרונים של החקירה שלי."

עדכנתי אותו בחשדות שלי, והוא לא אמר מילה. כנראה שהוא היה מופתע מאד מההתפתחויות וגם מודאג מאד. מוטי א היה הלב של משרד הפרסום, כל הפרויקטים המובילים של המשרד יצאו מידיו. אם יתברר שהוא הסתבך במשהו פלילי, גילוי הפרשה עלול להסב מכה קשה למשרד. הייתה לי הרגשה שאלכס פ כבר הצטער שהוא פנה אליי, מאחר שאם היה פונה לשותף שלו, יכול להיות שהם היו פותרים את הנושא ביניהם, אך מהרגע שאני נכנסתי לתמונה, וגיליתי מה מתרחש במשרד, לא תהיה ברירה אלא לערב את שלטונות החוק.
 
בשעות הערב לפני תחילת עוד ערב של מעקבים, שוחחתי עם נתן, שגם הפעם הצטרף אליי ללילה לבן. הוא סיפר לי שבשעות הארוכות שבילה עם השומר השני בלובי הבניין, הוא שם לב שהתמונה של המשרדים נותרה כפי שהייתה מהרגע שהמנקה עזבה את הבניין. וזאת, למרות שנכנסו באותו הלילה למשרד, מעל 20 זוגות. מיד הבנתי כיצד מוטי א, בעזרת השומר בכניסה, מצליח להסתיר מחברו את הפעילות השוקקת המתרחשת במשרדי החברה החל משעה 10 בלילה ועד שש בבוקר.
 
השיטה פועלת כך. השומר בכניסה, מקפיא את התמונה שמתמקדת בכניסה למשרדים החל מהרגע שהמנקה מסיימת את עבודות הניקיון בקומה. השומר מקבל מראש רשימה של האנשים שצריכים להגיע, כולל השעות וכמה זמן מותר לשהות במשרד. כל מי שמגיע לבניין, נכנס על פי קוד מוסכם. בכניסה למשרדים, עומד אדם נוסף שבודק את המגיעים ומפנה אותם כל אחד לחדרו. עוד לפני שהם נכנסים לחדריהם, הם משאירים אצל איש הקשר מעטפה ובה תשלום במזומן. הזוגות נכנסים ויוצאים מהחדרים בשעות שונות על מנת למנוע מצב שהזוגות יתקלו אחד בשני בזמן שהותם במשרד.
 
סברתי שמוטי א גובה סכומים גבוהים עבור השימוש בחדרים, גם בגלל הפאר והמיקום שלהם, וגם בגלל הסודיות המובטחת למשתמשים, רבים מהם, אנשי עסקים מובילים בארץ, גם אנשים המשתייכים למפעלים רגישים מבחינה ביטחונית. גם הערב, התמונות של אתמול חזרו על עצמן. בהפרשים של מספר דקות, הגיעו זוגות שהתנהלו בשקט. הם הגיעו רגלי לבניין, חבושים במשקפי שמש ענקיים, וכובעים על ראשיהם. לא ניתן היה לזהות את פניהם, כלומר, אדם שלא עסק בתחום שלי, לא היה יכול לזהות אותם, אך אני זיהיתי אותם אחד, אחד, ולא פעם הופתעתי מזהותם של המגיעים. הם כנראה שלמו היטב למוטי איתן על שירותי הליווי שהם קיבלו.
 
גם היום, בשעה שש הגיע מוטי, נכנס במהירות למבנה, ולפי דיווח של נתן, הוא עלה לקומה ה-22, שהה שם כשעה, ועזב במהירות, לפני שיגיע ראשון העובדים למשרד.
 
בערב עדכנתי את אלכס פ בהתקדמות בחקירה. קבענו שהגיע הזמן לשוחח עם מוטי ולשמוע מהם המניעים למעשיו.
 
נפגשנו בשעה שמונה בערב, בביתו של אלכס בחיפה. ביתו הממוקם בשכונת אחוזה, הינו אחד הבתים היפים והמרשימים יותר בשכונה כולה. כשמוטי הגיע לפגישה, אני ואלכס כבר המתנו לו, מתואמים לגבי תכני השיחה ודרך התנהלותה. טייפ מנהלים שהיה מוסתר באחת המגירות, פעל מהרגע שכף רגלו של מוטי דרכה בחדר העבודה של אלכס.

אלכס שיתף את מוטי בכל הממצאים, ולמרות שבהתחלה הוא ניסה להתחמק מהאשמות, היה לנו ברור שהוא היה מופתע ולא הכין את עצמו למתקפה החזיתית. בשלב הזה, הצגתי את כל הממצאים שהיו בידיי, כולל תמונות שנתן, צילם בשעות הבוקר, בסתר כמובן, כשמוטי הגיע למשרד לאסוף את הכסף. מאחר שלא היו לו הסברים סבירים לתמונה שהצטיירה, הוא נשבר והודה, שהוא משתמש במשרדים של החברה, כמקום מפגש של מכרים ואנשים המקורבים להם, המעוניינים לקיים מפגשים סוערים עם נערות ליווי במקום דיסקרטי אך יוקרתי.
 
הוא סיפר שמעולם לא חלם שיהיה מעורב בעיסוקים לא חוקיים, אך בנו הצעיר נקלע לחובות עצומים לשוק האפור. האנשים שהיה חייב להם כסף, הבטיחו שאם הוא לא ישלם את חובו, הם "יטפלו" בו כפי שמטפלים באנשים שאינם משלמים בזמן. מוטי העדיף לא לקחת הלוואה מהבנק, אך כשסיפר על מצוקתו לחבר טוב, עו"ד במקצועו, חברו הציע לו להשתמש במשרדים כמקום מפגש חשאי עבור אנשי עסקים שחיפשו פינה סודית ושקטה לקיום מפגשים רומנטיים. בפחות מחודש, כבר הייתה רשימה של למעלה מ-30 אנשי עסקים שהיו מוכנים ליטול חלק בסידור המושלם.

מוטי סיכם עם המשתמשים במשרדים, שאלה ישלמו על כל פגישה במזומן. מכיוון שאנשי העסקים ידעו היטב עד כמה מוטי מסתכן בסידור, הם הציעו לו לשלם סכומי עתק עבור השימוש במשרדים. בלב כבד הוא הסכים לסידור, והופתע מאד, כשהחלו להגיע אליו שיחות מאנשים נוספים, גם הם אנשים בכירים במשק, כולל דמויות מפתח בתחומים אחרים. כל אחד מהם הציע הון תועפות עבור השימוש במשרדים, עד שמוטי נאלץ לחשוב על דרכים יצירתיות כדי להפעיל את המפגשים מבלי שמישהו ישים לב לכך. בינתיים הוא הצליח להחזיר את כל הכסף שבנו היה חייב לשוק האפור, ובחודש האחרון הוא ביקש מחבריו להפסיק את הסידור, אך אלה סירבו.
 
אני ואלכס הבטנו אחד בשני והבנו שהפתרון לבעיה של מוטי נמצא בידינו. מכיוון שהפעילות שהתרחשה במשרדו של מוטי ארכה רק כחצי שנה, והוא לא זה שיזם אותה או היה אחראי על העסקת הנערות, החלטתי שיהיה הרבה יותר פשוט, לעזור למוטי להפסיק את הפעילות, במקום להגיש את הממצאים לשלטונות החוק. מבחינתי מוטי שילם על הטעויות של בנו. הכסף שהוא "הרוויח" מהסידור עבר ישירות לנושים של בנו. הוא לא הרוויח דבר מכל הסידור שנכפה עליו ע"י המלווים.

הצעתי לו, שתמורת סגירת התיק מבחינתי, שיודיע מיד לחבריו, שהפעילות במשרד דלפה ושהוא נאלץ להפסיק אותה מיד.
 
כעבור יומיים, צלצל אליי אלכס, כולו חיוכים. הוא עדכן אותי שכבר למחרת הפגישה שלנו עם מוטי, האחרון דיבר עם "חבריו" והודיע להם שאם הם יתעקשו להמשיך ולהגיע למשרדיו לפגישות הליליות, הוא יאלץ לפנות לשלטונות החוק, כי מישהו עלה על הפעילות שלו. ללא יוצא מן הכלל, החברים הודיעו לו שהם מפסיקים מיד להגיע למשרדים שלו וכך חזרו חייו של מוטי, והמשרדים, למסלולם.
 
  אמנון רודס –חקירות
 
נשר משרד:048202817,נייד 0525922245
 
This Is CAPTCHA Image