מה עידן לא סיפר לשיר

עידן ושיר מכירים כעשר שנים. הם הכירו כשלמדו בתיכון ריאלי בחיפה, ומאז לא נפרדו. הם גרים בדירה שכורה בנווה שאנן בחיפה, והם עומדים לפני סיום לימודיהם באוניברסיטה. הם מתכוונים להתחתן בקיץ בתום לימודיהם, כשכל אחד מהם כבר עבוד במקום עבודה מסודר.

כמו כמעט אצל כל זוג, גם לעידן ולשיר יש קצת בעיות בזוגיות בזמן האחרון. למעשה, אלו לא ממש בעיות, אלא בעיה אחת, והיא חשדנותו הבלתי נשלטת של עידן, שמודע לכך, ששיר היא צעירה יפהפייה ושהרבה מחזרים לא חושבים שהעובדה שיש חבר קבוע, צריכה למנוע מהם, לפחות לנסות, לפתות אותה למפגש רומנטי או ליותר מזה.
 
שיר, מעולם לא העמידה בספק את נאמנותו של עידן, ולפעמים הייתה מתרגזת כשהוא היה מקניט אותה על יחסה החמים למדי, אל כל אדם שהיא הכירה או התחברה אליו.

למרות ששיר שמרה אימונים לעידן, היו לא מעט מקרים שבמהלכם, היא הייתה צריכה להדוף ניסיונות של מחזרים חדשים וותיקים, שניסו אך לא הצליחו לשנות את דעתה לגבי מפגש רומנטי איתם.

אחד המקרים שגרמו לשיר עוגמת נפש, היה המקרה של ארוסה של חברה טובה של שיר, שניסה לחבק ולנשק אותה למרות שהיא לא נתנה לו שום אינדיקציה שהיא מעוניינת בכך. היא הבהירה לאותו בחור, יניב, שאין לה שום כוונה לבגוד בחבר שלה וגם היא לא הייתה מעולם נענית בחיוב, לגבר שמאורס לאישה אחרת. במיוחד, כשמדובר בחברה טובה שלה.
 
מהרגע שהוא קרה, המקרה נשמר בסוד ולא סופר לאף אדם. ולכן, כשעידן פנה אליה באופן מפתיע ושאל אותה, אם אי פעם גבר אחר ינסה להתחיל איתה, האם היא תספר לו, היא הייתה מאד מופתעת. באופן אוטומטי, היא השיבה לו, שבוודאי שהיא תספר לו על כך.

היא עוד הוסיפה שזה מעולם לא קרה, ולכן אין לו מה לדאוג. פנייתו הפתאומית אליה גררה ממנה תגובה שהיא הצטערה עליה אחר כך. היא לא רצתה שהקשר שלהם יהיה בנוי על שקרים, אבל גם לא הייתה יכולה לספר לו את האמת, מבלי שהדבר יגרום נזק לאנשים חשובים בחייה.
 
לאחר אותו מקרה, שיר שמה לב שבכל פעם שהיא הייתה משוחחת עם חברה בנייד שלה על פרצי הזעם של עידן, שהיו מופיעים במיוחד בתקופה של בחינות, הוא היה משנה את התנהגותו ומתייחס אליה יותר בעדינות.

צירופי המקרים חזרו על עצמם לעיתים מדי קרובות, עד שהתעורר בה חשד, שאולי הוא מצותת לשיחות הטלפון שלה.

בשלב הזה, גם לי וגם לשיר, לא היה ספק שעידן מצותת לטלפון שלה, או אפילו עוקב אחריה. הייתה לי תחושה שהחשדנות שלו עולה על האהבה והאמון שהוא צריך להעניק לה גם אם היא יפה, חברותית וחמה לסביבה. הוא לא הצליח להתגבר על החשדנות שלו, למרות שהוא הכיר אותה הרבה שנים, והיא מעולם לא נתנה לו סיבות לחשוד בה, או לחשוב שהיא בוגדת בו.

על מנת למנוע מצב שעידן יצותת לשיחות שלי עם שיר, היא רכשה נייד נוסף, שהיא הסתירה אותו היטב מעידן, וממנו היא הייתה מתקשרת אליי.

למרות שצעירה אחרת אולי הייתה שוקלת לסיים קשר רומנטי כשבן הזוג הוא כל כך חשדן, שיר הייתה מאוהבת בעידן מעל הראש. הוא היה גבר אינטליגנטי שלמד פסיכולוגיה ומשפטים, חובב מחשבים מושבע, ואיש שיחה מקסים. נתוניו הפיזיים העניקו לו מראה של כדורסלן חסון, אך הוא עדין ומתחשב רוב הזמן, חוץ מהימים שבהם, היו לו בחינות באוניברסיטה.
 
על פי תכנית החקירה שלי, הייתי אמור לעקוב אחרי עידן, כדי להבין האם הוא עוקב אחרי שיר, ואם יש אדם נוסף שגרם לעידן לחשוד בשיר מעבר לרגיל.

באחד הימים, כשעקבתי אחריו, ראיתי שהוא מגיע לקפיטריה של אוניברסיטת חיפה. האירוע התרחש ביום שעידן לא למד, לכן הפתיע אותי כשהוא הגיע למקום בגפו. נכנסתי אחריו והתיישבתי בשולחן מעט מרוחק ממנו. כמה דקות אחרי שהוא נכנס, נכנסה בחורה צעירה חבושה במשקפי שמש ענקיים.

היא התיישבה מולו, בירכה אותו קצרות ורק לאחר שהמלצרית עזבה את שולחנם, הם התחילו לנהל שיחה ערה, שלפעמים עלתה לטונים גבוהים.

הם לא שמו לב כשצילמתי אותם וכעבור חצי שעה, הם נפרדו ללא לחיצת ידיים, נשיקה או כל מחווה גופני אחר, בשום רגע במהלך הפגישה ביניהם. התעורר בי חשד שמדובר במפגש רומנטי.

פגשתי את שיר כמה שעות אחרי המפגש המסקרן של עידן עם אותה הצעירה. כשהראיתי לשיר את התמונה של שניהם, היא הייתה מאד מופתעת. היא מיד זיהתה את חברתה הטובה, שונית, שארוסה הבוגדני ניסה להתחיל עם שיר.
 
כניסתה לתמונה של שונית, גרמה לשיר וגם לי, להבין שיש אדם נוסף המעורב בפרשה, ושאולי מעורבותו היא שהביא להחלטה של עידן לעקוב אחרי שיר. בעקבות זאת, למחרת היום, שיר קבעה פגישה עם שונית, כדי לנסות להבין מדוע היא נפגשת עם עידן ללא ידיעתה של שיר.

הוחלט שגם אני אהיה נוכח בפגישה שלהן. החלטנו שאצטרך אליהן רק לאחר כמה דקות, מתי ששיר תסמן לי להגיע לשולחן.

כפי שסיכמנו מראש, אחרי מספר דקות, שיר סימנה לי כדי שאצטרף לשולחן שלהן. שיר הציגה אותי ואחרי כמה שניות, שלפתי מכיסי את התמונות שצילמתי בזמן ששונית הייתה בבית קפה עם עידן.

אחרי שהצליחה להתגבר על ההפתעה, שונית הבינה שהיא צריכה לספר לשיר מדוע היא נפגשה עם עידן בקפיטריה של האוניברסיטה.
 
שונית באופן מאד מפתיעה, התנצלה בפני שיר על "הדייסה" שהיא בשלה, קודם כל מתוך כעס וקינאה, ולאחר מכן, מתוך טיפשות.

היא הודתה שבאחד הוויכוחים עם ארוסה, יניב, הוא סיפר לה ששיר ניסתה לפתות אותו, אך הוא סירב לה מתוך נאמנות לשונית. ה"ווידוי" נולד עקב גילוי של מקרה בגידה אחר של יניב. כשהוא נתפס על חם, יניב טען שחברותיה של שונית, מנסות לפתות כל הזמן, בדיוק כפי שעשתה שיר.

מתוך רצון לנקום בה, שונית פנתה לעידן וסיפרה לו שהחברה שלו, לא ממש שומרת לו אימונים. עידן התקשה להאמין בכך, אבל אחרי ששונית התעקשה שהוא יתחיל לעקוב אחרי שיר, הוא נעתר לבקשותיה. אך לדאבונה של שונית, המעקב אחרי שיר, רק הוכיח לעידן שהיא לגמרי נאמנה לו.

יותר מכך, אחרי שעידן התחיל לעקוב אחרי שיר, שונית תפסה שוב את יניב בוגד בה, אלא שהפעם היא לא חיכתה לתירוצים ולשקרים שלו, אלא סיימה את הקשר איתו.
 
את הפגישה עם עידן בקפיטריה שונית יזמה לאחר שהיא רצתה לספר לעידן, ששיר נאמנה לו ושהכול התחיל בשקרים של יניב. עידן מאד כעס על שונית שגרמה לו לפקפק בחברתו המדהימה וביקש ממנה לא לפנות אליו שוב לעולם.

גם שיר מאד כעסה על חברתה והפגישה בבית קפה הסתיימה כששיר לא מסוגלת להסתיר את כעסה והריחוק שהיא חשה כלפי שונית. שונית עזבה את המקום כשהיא מאד נבוכה מהמצב שהיא ויניב יצרו.
 
את הפגישה עם עידן, החליטה שיר לקיים בבית קפה שקט, מקום שמגיעים אליו סטודנטים שרוצים לשבת בפינה שקטה ולארועשת. שיר ביקשה שאהיה נוכח לפחות בחלק הראשון של הפגישה שלה עם עידן.

כשעידן הצטרף לשולחן, שיר מיד הציגה אותי. סוכם שאני אציג בפני עידן את המניעים לעצם נוכחותי שם.

ראיתי כיצד עידן נע באי נוחות על מקומו, כשהצגתי את כל שלבי החקירה, את הגילוי שהוא מצותת לטלפון הנייד של שיר, הפגישה שלו עם שונית, הפגישה שלנו עם שונית, ובמטרות של הפגישה שלנו עכשיו במסעדה.

שיר לא הצליחה להסתיר את כעסה והיה ניכר על עידן, שהוא נבוך למדי. כשהוא התחיל את הסבריו, הוא ניסה להצניע את החשדנות שלו, שלמעשה היא זו שהובילה אותו להאמין לדבריה של שונית. לאחר שהוא שמע את דבריי, הוא לגמרי מבין שזאת הייתה טעות מצידו, ושלעולם הוא לא יחזור על מעשיו.

אמנם הווידוי שלו היה כן מאד, אבל הוא לא ממש הרגיע את שיר. נפרדתי מהם ואיחלתי להם בהצלחה. קיוויתי שיצליחו לגשר על הפערים הגדולים שנפערו בקשר ביניהם.
 
אחרי כמה ימים, שיר התקשרה אליי. היא אמרה שהיא בדרך לשדה תעופה עם עידן. עידן הצליח בהרבה מילים ואבטחות לרכך את ליבה של שיר, וכדי לחתום את הפרשה בטעם מתוק עם אבטחה לעתיד טוב יותר, עידן הזמין עבורם סופ"ש רומנטי בפאריס.

שמחתי עבורם שהפרשה הסתיימה כפי שהסתיימה, כשהאהבה והשכל הישר מנצחים את הבוגדנות ואת הקנאה.
 
 
אמנון רודס חקירות-נשר
 
משרד:048202817. טלפון נייד:0525922245.
This Is CAPTCHA Image