משרד חקירות: הרשיון לחקור וכללי האתיקה של משרד חקירות

אנשים רבים ניחנו ביכולת לבצע מעקב ולפתור תעלומות ונסתרות, אך כישרון טבעי זה אינו מספיק כדי להיות חוקר פרטי או כדי לעבוד במשרד חקירות, לשם כך דרוש רישיון מיוחד אשר ניתן רק לטובים ביותר, המצליחים להתמיד בדרכם לקבלת רישיון של חוקר פרטי. אנשים אלו הם החוקרים העובדים של משרד חקירות. מקצוע החקירות הפרטיות הינו רגיש במיוחד וללא ידע וניסיון מקצועי קל מאוד לחצות את הבול בין מה שחוקי והולם למה שאינו כזה. מי שמעסיק חוקר ללא רישיון מסתכן בהסתבכות משפטית עקב מעשיו הלא מקצועיים של החוקר ואף באי-קבילות משפטית של הראיות שהושגו בדרכים לא מקובלות. משרד חקירות מורשה יכול להעסיק רק חוקרים שעברו הכשרה כחוק והם בעלי רישיון לעסוק בחקירות פרטיו.

רישיון לחקור

הדרך שעושה חוקר פרטי מהרגע שהחליט לעסוק במקצוע ועד ליום שקיבל רישיון ממשרד המשפטים היא דרך ארוכה שעוברת דרך לימודים, שנות עבודה כמתמחה בליווי חוקר ותיק, המלצות טובות ובחינה תיאורטית. אחרי שנים של התנסות מקבל החוקר את רישיון העבודה שלו ממשרד המשפטים ויכול לבצע חקירות, אך עדיין לא יכול לנהל חקירה בעצמו. כדי לנהל חקירה צריך רישיון לקיום משרד חקירות, ורישיון כזה מתקבל רק לאחר מספר שנות ותק בעבודה כחוקר פרטי במסגרת משרד חקירות מוכר. למרות שהחוק מורה אחרת, בפועל לוקח בין עשר לשתים עשרה שנים כדי לקבל רישיון לקיום משרד חקירות וכאמור, רק אז יכול החוקר לנהל חקירות בעצמו. הפרוצדורה הארוכה באה כדי להגן על הלקוח מפני טעויות הרסניות שעלולות להיגרם מחוסר ניסיון של חוקרים מתחילים, אך מצד שני התהליך הארוך והתובעני עלול לגרום לאנשים מסוימים לוותר על כל התהליך ולעבוד כחוקרים פרטיים למרות שאין להם רישיון. שרלטנים כאלו עלולים לגרום ללקוח יותר נזק מאשר תועלת ויש להישמר מפני העסקה של מתחזים שאינם בעלי רישיון לקיום משרד חקירות.

משרד חקירות


כללי האתיקה של משרד חקירות

כללי האתיקה המקצועית של משרד חקירות הם מחייבים ומוחלטים ועבירה עליהם יכולה לשבש את תהליכי החקירה או לפגוע באמון הלקוח. בעלי משרד חקירות יודעים זאת ולכן מקפידים לשמור על האתיקה המקובלת בתחום החקירות, למענם ולמען הלקוחות שלהם. שרלטנים המתחזים לחוקרים מוסמכים אינם בקיאים בכללי האתיקה ועלולים לפגוע בזכויות הלקוח ולהרוס חקירה שלמה, נזק שלרוב אינו הפיך. חוקר שאינו מוסמך עלול להשתמש בשיטות חקירה שאינן מקובלות ואף אינן חוקיות ובכך להביא לפסילתן של ראיות שנמצאו בחקירה על-ידי בית המשפט. משרד חקירות מאידך, מעסיק רק חוקרים בעלי רישיון וניסיון, המחזיקים בידיהם את הידע כיצד לבצע חקירה מוצלחת שנעשית בדרכים חוקיות וקבילות על ידי בתי המשפט בארץ. פניה אל משרד חקירות בכל תחום תביא תוצאה מוצלחת עבור הלקוח, וכמובן שתיערך בידי טובי החוקרים בתחום המבוקש.

This Is CAPTCHA Image