חקירה כלכלית

עולם העסקים של ימנו הוא גן עדן לנוכלים, בעלי חובות סדרתיים ורמאים מקצועיים. אוזלת ידן של הרשויות והאופי המורכב של ההליך המשפטי מחייבים כל איש עסקים רציני להזמין מעת לעת חוקר פרטי על מנת שיבצע חקירות כלכליות על גורמים שונים שהוא בא עמם במגע. באילו מקרים כדאי להזמין חקירות כלכליות? כל התשובות במאמר הבא:
 
חקירות כלכליות בטרם מתן אשראי ספקים
לא אחת נוהגים ספקים להעניק ללקוחות אשראי בשווי עשרות ומאות אלפי שקלים. האשראי הנדיב ניתן כחלק מהרצון להשיג לקוחות חדשים ובמקרים רבים הוא אכן עוזר בסגירת עסקאות מורכבות אולם רגע לפני שאתם מעבירים סחורה יקרה ללקוח מוטב יהיה אם תבדקו את עברו ואת איתנותנו הכלכלית. חקירה כלכלית בטרם חתימת ההסכם עשויה למנוע מכם להסתבך עם נוכל סדרתי שהותיר לא מעט חובות "אבודים" בעברו.
 
איתור חייבים
חלק מבעלי החוב מצאו שיטה פשוטה יחסית להתחמק מחובתם החוקית והמוסרית. במקום להחזיר את ההלוואות שנטלו או לשלם בעבור סחורה שרכשו הם פשוט מחליפים כתובת, מספר טלפון נייד (ובמקרים קיצונים גם את שמם) ונעלמים לצמיתות ביחד עם החובות שצברו. אולם המציאות מוכיחה שניתן לאתר את כל אותם חייבים ולגרום להם להתעמת עם החובות שצברו פנים אל פנים.
 
הוכחת יכולות של חייבים לפרוע את חובם
גם אחרי שהחייבים נמצאו, בשעה טובה, החוב עדיין רחוק מלהיפרע. דיני החקיקה הפעילה במדינת ישראל מקלים מאוד עם חייבים ובקלות יחסית ניתן להוכיח העדר יכולת לפרוע את החובות ולזכות בהסדר תשלומים נוח (על חשבון נוחותו של הנושה כמובן...) במקרים רבים, אכן אין לנושים ברירה שכן החייב לא יכול לשלם את חובותיו מכסף שאין לו, אולם יש לא מעט מקרים בהם חייבים מעבירים נכסים יקרים לצד שלישי במטרה לחמוק מתשלום החוב. במקרה מסוג זה חקירה כלכלית תוכל להוכיח את העובדה שהחייב אכן נוסע על רכב יקר או חי ברמת חיים מסוימת מה שעשוי להוביל לכך שישלם את חובותיו. כמו כן, ניתן לאתר מקורות הכנסה בארץ או בחו"ל, קרנות כספיות וכל רכוש אחר שעשוי "לסייע" לחייב לשלם את חובותיו.  
 
להזמנת חוקר פרטי אנא מלאו את הטופס שמשמאל
 
 
 
 
 
 
 
 
This Is CAPTCHA Image