התעללות בילדים

המחשבה שילדיכם הקטן והאהוב עומד חוסר אונים אל מול כל סוג של התעללות (פיזית,נפשית ואף מילולית),יכולה להוציא אתכם מדעתכם. הידיעה שיכולתם למנוע את הפגיעה בנפשו או בגופו של יקיר ליבכם תשוב ולא תרפה מכם לאורך שנים רבות.הפגיעה בילדכם תעורר בכם הלוך ושוב שאלות ותהיות לגבי טיבכם כהורים.
 
התעללות בילדים יכולה להתרחש בכל מקום בו אתם "מפקידים" את אהוב ליבכם למספר שעות תחת השגחתו של מבוגר אחר. ההתעללות יכולה לבוא מצד הגננת בגן,המטפלת האישית או הבייביסיטר שאתם מעסיקים. במרבית המקרים הילד יחשוש לספר לכם על המתרחש ואף לא יידע להבחין בין טוב לרע.
 
בשנים האחרונות אנו עדים ליותר ויותר סיפורים מצמררים הנחשפים בתקשורת בהן עולות שוב ושוב תמונות קשות על פגיעה בילדים קטנים מצד מבוגרים לא אחראיים.זאת בנוסף,לעלייה חדה במספר מקרי הפדופיליה בישראל.ריבוי מקרי ההתעללות בילדים קטנים, לצד הצורך התמידי של ההורים במסגרת טיפולית לילד, יוצרים מתח נפשי רב וחוסר וודאות מתמשך.
 

משרד חקירות - האח הגדול תמיד שומר עלייך...

העולם בו אנו חיים כיום, חושף בפנינו כל פעם מחדש פאן נוסף של אכזריות ורשעות מצד אותם מבוגרים חסרי רחמים המתעללים בילדים.גילויי הרשעות הללו מחייבים אותנו כיום,כהורים,לבחון באופן בלתי מתפשר את סוג האנשים אשר אנו מייעדים לשמירה על אוצרות הטבע האנושיים שלנו,ילדינו הקטנים.רצוי מאוד לבדוק באופן מקיף את הגננות והמטפלות השוהות בגני ילדינו,לברר אם בעבר היה ידוע על מקרה של התעללות כזה או אחר בגן הילדים,לפקח על הבייביסיטר שלנו ב"שבע עיניים" ולהרחיק כל סיכוי של פגיעה בילדינו בכל דרך.
 
כמו כן,מומלץ לקיים שיחות (באופן מקצועי ועדין) עם הילד ודרכן להעניק לו כלים ברורים למה מותר ומה אסור,מהו טוב ומהו רע.לא פעם,תשמעו מטפלות המנסות להתגונן ולתרץ את דברי הילד (במידה והוא מדבר על פגיעה בו),כפרי דמיונו של הילד שאופייני בגילאים אלו.גם אם מדובר בחזיונות שווא של הילד –תעשו את הבירור המקיף והתייחסו לכל אמרה שלו כנקודת אזהרה. ילד לא יעלה "סתם" בדמיינו רשעות אכזרית.
 
אחת מהדרכים להבטיח את שלומו של הילד מפני התעללויות היא התקנת מצלמות אבטחה והגנה בגני הילדים, על ידי חוקר פרטי  המעניקות לנו שקט נפשי ויכולת לאתר כל סוג של מצוקה בזמן אמת. במידה והילד שוהה עם מטפלת בבתיכם,רצוי להתקין גם שם מצלמות שידור. כל הורה מוכן להעניק כל שניתן על מנת להרחיק את ילדו ממקום סכנה ומפגע ויעשה הכול על מנת לגונן עליו בכל דרך אפשרית.הביטחון שלהם זאת המחויבות האמיתית שלנו כהורים.
This Is CAPTCHA Image