התעללות בקשישים

אחד מהתהליכים הנפשיים הקשים ביותר לכולנו הוא לראות את הורינו מזדקנים,מאבדים מכוחם,מרצם ולעיתים אף משפיותם.ההורה שתמיד עמד וגונן עלינו לאורך כל החיים פתאום משדר אותות מצוקה וזקוק לתמיכתנו יותר מאי פעם.תהליך זה מוכר ונפוץ בקרב משפחות רבות המתעוררות "בוקר אחד" אל הבעיה וצריכות להתמודד עם אינספור מכשולים בטיפול בהורים מבוגרים.
 
כל אחד מאיתנו וודאי היה רוצה למצוא את הזמן לטיפול מסור ואוהב בהוריו המבוגרים ולגמול להם חזרה על כל הטוב שהעניקו לו לאורך כל חייו. קצב החיים המודרניים והתחייבויות אישיות רבות,כמעט ואינן מותירות לנו מקום וזמן לטפל בהורינו הקשישים. אחת מן החלופות הנפוצות כיום,היא הבאת מטפל צמוד לבית ההורים או טיפול סיעודי כזה או אחר בבתי אבות ובתי מרגוע לגיל המבוגר.
 
הפקדת הורינו בידי צד שלישי דומה בעיקרה להשארת ילדינו אצל מטפלת או גננת. בשני המקרים אנו נעשה הכול על מנת למנוע פגישה פיזית או נפשית בילדינו או הורינו.בשנים האחרונות חלה עלייה מתמדת בריבוי המקרים המתארים התעללות קשה בקשישים וחסרי ישע.אנו עדים ליותר ויותר סיפורים מצמררים ועדויות מצולמות המראות לנו באופן ברור כי המטפל "הנחמד" גורם לפגיעות קשות בקשיש אותו הוא סועד.
 
נפש האדם מורכבת וסבוכה ואל לנו לנסות להבין מה עובר במוחו של אותו אדם אכזרי המרשה לעצמו להתעלל בצורה קשה ומשפילה באותו קשיש.מכיוון שאין ביכולתנו לראות לעומק נפשו של האדם המטפל העומד מולנו,כל שנותר לנו לעשות הוא לספק מנגנוני הגנה ואבטחה שיספקו לנו תמונה ברורה על הנעשה בחדרי חדרים.

שכירת שירותי משרד חקירות

אחת מן השיטות הפופולאריות היא למעשה התקנת מצלמות אבטחה על ידי חוקר פרטי המעבירות לנו בזמן אמת כל התרחשות בחדרי חדרים.שיטה זו מבטיחה לנו שקט נפשי רב ומספקת לנו כלים להתמודד עם החרדות הקיומיות שלנו לכל נושאי ההתעללות וההזנחה בהורינו המבוגרים.
במידה וגם הוריכם מוקפדים אצל מטפל כזה או אחר ובמידה ואתם מזהים סימנים ולו הקלים ביותר על התעללות בצעו כל שביכולתכם להבטיח את שלום הוריכם באופן מיידי.מקרים רבים של הזנחה בדרכי הטיפול הן סוג של התעללות שמן הראוי שנפסיק את הטיפול באופן מיידי. רמזים וסימנים ניתן לזהות מראה מוזנח,תחושת פחד הולכת וגוברת מצד הקשיש,התדרדרות במצבו הנפשי-גופני וכמובן התרחקות מהסובבים.כל אלו הן תמרורי אזהרה הבאים המתריעים אותנו שהגרוע מכל קרה,קורה או עתיד לקרות.אל תשליכוני לעת זקנה מבקשים הורינו ואנו מחויבים לכך!!!
This Is CAPTCHA Image