איתור נעדרים: היעלמות של נערה.

רבים שואלים אותי על תחום החקירות הנקרא איתור נעדרים. בכן, איתור נעדרים מתייחס למגוון מקרים שמשרדי חקירות מטפלים בהם. למשל בני משפחה הנעלמים לפתע בעקבות מקרה כזה או אחר, בני משפחה שהופרדו בלידתם ועוד. באיתור נעדרים משתמשים בכלים מאוד מסוימים מארגז הכלים של חוקר פרטי . כלי חקירה כמו, מעקבים, חקירות ועוד. אנסה לתת אור על התחום בעזרת סיפור חקירה בו הייתי מעורב לא מזמן..
 
 
בוקר אחד הגיעו אלי למשרד זוג הורים מודאגים. בתם בת ה – 17 נעלמה. הם ידעו מהחברה שלה שבתם הצטרפה למעין כת של חוזר בתשובה, שמחזיק בביתו כמה נשים, וכנראה בעקבות חקירות משטרה, לקח את כל נשותיו ונעלם מעל פני האדמה. מדובר במשפחה נורמטיבית שאבדה לא מזמן את הבן הבכור בפעולה צבאית, ואחותו הקטנה הייתה מאוד קשורה אליו, ולאחר מותו, פשוט אבדה כיוון. ההורים תלו בזה את הסיבה של הצטרפות בתם לכת.
 
 
התחלתי בחקירת החברה. מסתבר שהיא לקחה אותה להרצאה בפעם הראשונה, אך מיד אבדה עניין, בעוד חברתה מגלה עניין יותר ויותר, כאשר היא מתחילה ללכת בקביעות להרצאות של אותו חוזר בתשובה. במהרה הדיסקים שלו החליפו את המוסיקה הרגילה שילדה בת 17 שומעת. תוך מספר שבועות היא החלה לבקר בביתו ואף לישון שם לעיתים. ההורים שכבר החלו לשים לב לעניין, לא הצליחו להגיע אליה בימים אלו. שזה דבר מאוד שכיח לכתות, כאשר חברי הכת עוברים שטיפת מוח, שלאחריה הם מתחילים לאבד מגע עם הסובבים אותם.  
 
 
מחקירה זריזה גיליתי שמדובר היה בגבר בן כ 36 יוצא יחידה קרבית, ובן למשפחה ידועה של אנשי עסקים הקשורים למפלגה חילונית. הגבר בילה כמה שנים בהודו, חזר לארץ ונפגש עם רב כריזמטי שגרם לו לחזור בתשובה. הוא התעמק בלימודיו וניתק את קשריו עם חבריו הקודמים, ועם הזמן הקים לעצמו חצר משלו והחל לצבור מאמינים ומאמינות, שאותן הפך לנשותיו.  
הסיפור החל להסתבך בשבילו, לאחר שאחת מנשותיו התלוננה במשטרה שהוכתה על ידו. כדי להתחמק מחקירת המשטרה, אסף את כל נשותיו וילדיו, ונעלם.

 
 אי אפשר להיעלם סתם ככה   
מניסיוני אני יודע שאף אחד לא יכול כך סתם להיעלם. במיוחד אדם בעל משפחה המסתמך על מקורות הכנסה קבועים, המשמשים לפרנסת משפחתו. במילים אחרות, הוא לא יכול כך סתם להתנתק ממקורות ההכנסה שלו. חייב להיות איש קשר המזרים לו כספים. מחקירה קודמת גילינו שלמרבה הפליאה הוא קיבל מימון חלקי מהוריו.  לכן בצענו סדרת מעקבים על בית הוריו, ובשבוע הראשון נצפו כמה בחורים בעלי חזות חרדית יוצאים ונכנסים מהבית. חשבתי שעלינו על הבחור ועקבנו באדיקות אחרי כל מי שיצא מהבית ההורים, במשך ימים ארוכים. אך כל המעקבים העלו חרס. כמעט שהגעתי למסקנה שאני לא עוקב אחרי המקור הנכון.
 
נקודת המפנה הייתה כאשר אחת המזכירות של האב נכנסה לבית ההורים, ויצאה כעבור מספר דקות שבידה מזוודה. באותם רגעים אספתי את הציוד, לאחר שהחלטתי להתקפל מהמקום. יצא שנסעתי אחרי המזכירה, שפנתה ביציאה מהרחוב שמאלה לכיוון איילון דרום , במקום ימינה לאיילון צפון, לכיוון בניין החברה. דבר זה עורר את חשדי, ובהחלטה של שבריר שנייה, החלטתי לעקוב אחריה.
המזכירה המשיכה לירושלים, ובמבואות העיר פנתה לכיוון הכפר הנטוש ליפתא, החנתה את הרכב וירדה בשבילי הכפר, ואני בעקבותיה. וכמו שכבר התחלתי לחשוד במהלך הדרך, היא הובילה כסף אל חצר הרב. לאחר כמה רגעים נגלה בית בסבך עצי תאנה ובו כל גברים נשים וטף.
לאחר ביצוע מעקב על הבית נצפתה הנערה בין נשות הרב. הצילומים והחומר הועברו למשטרה ולעובדי הרווחה להמשך טיפול.  
This Is CAPTCHA Image