להקדים תרופה למכה או שהתרופה תביא איתה את המכה

החקירה המדוברת התרחשה עבור מספר לקוחות שהתאגדו כנגד נוכל אחד שהצליח להפיל אותך בפח למכור להם מוצרים פיקטיביים שסיכנו את בריאותם וגמו להם נזקים כלכליים גדולים.

לפני כחודשיים קיבלתי בקשה ליעוץ עבור חקירה פרטית כנגד אודי (שם בדוי), פרטי התלונות היו כנג אודי שהציג עצמו כיבואן של תרופות מחול המציע תרופות לטיפול באסטמה ודלקות פרקים.
אודי הסוכן היה עורב למטופילם מחוץ לקליניקות פרטיות, קופות חולים ובתי מרקחת והיה מציע להם לקנות את התפרות בחצי מחיר, ההסבר היה שהתרופות מיובאות מחול ולכן מחירן זול בהרבה מן התרופות בארץ.
הלקוחות שהמחיר הזול קסם להם היו קבועים פגישה אם אודי והוא היה מגיע מוכן לפגישה עם אספקה מוכנה לשנה שלמה בטענה שהוא יבואן ולכן הוא מוכר רק בכמויות גדולות.
הלקוחות שרצו להשיג תרופות במחיר זול השתכנעו לקנות אספקה לשנה בעיקר אחרי שאודי לחץ עליהם שהוא רוב הזמן בכלל לא נמצא בארץ אלה "בכנסי רפואה" בחול.
הקורבנות אשר רכשו את התרופות החלו להשתמש בתפורה ולאחר תקופה שמו לב שלא רק שאין שיפור במצבם אלה התסמינים רק מחריפים ולאחר בדיקה התברר "שהתרופות" שנמכרו הם גלולות קמח ומשאפי גז חסרי השפעה !
כאשר הקורבנות ניסו להשיג את אודי בטלפון הם גילו שמכשיר הטלפון שלו נותק ואינו מקבל שיחות.
בתחילת החקירה התברר לי שאודי היה מחליף מספרי טלפון אחת לשבוע על פי נתוני המספרים והצלבת מידע ותאריכים, כך שהאיתור שלו יהיה קשה.
לאחר שבוע של נסיונות לאתר את אודי החלטתי להציב לו מלכודת ולגרום לו להגיע אלי, הביצוע היה פרסום מודעות מעורפלות באתרי אינטרנט רלוונטיים ובעיתונות על פתיחה של רשת חנויות בריאות המוכרת גלולות טבעיות לטיפול במחלות שונות, המטרה היתה לגרום לאודי להגיע אלינו ונסות למכור לנו את המוצר.
לאחר שבועיים התקשר אלינו בחור בשם יורם והציג את עצמו כיבואן של תרופות טבעיות וביקש לתאם פגישה קבענו איתו פגישה במשרד פיקטיבי ובחר ליד המתינו לו מספר לקוחות שרכשו ממנו את המוצר ביחד אם כוחות בטחון שהמתינו לכל צרה.
כאשר יורם נכנס לחדר הוא יישר ניגש לעיניינים והחל לנסות ולמכור את אותם מוצרים שנמכרו בעבר ללקוחות, רגע אחד לפני שחתמנו איתו על העסקה נכנסו לחדר אנשי האבטחה ביחד אם הקורבנות והאמת נחשפה יורם הוא אודי ואודי נתפס על חם מוכר סחורה פגומה מטעה לקוחות ובמצע תהליך מכירה פסול המסכן את חיי הציבור אלו הם האשמות שעליהם אודי נשפט בבית הדין.
This Is CAPTCHA Image