חוקר פרטי - חשיבותו לבית ולעסק

ישנם מקרים רבים בהם דרושה התערבותו של חוקר פרטי. המקרים השונים מתקיימים בחברות מסחריות, ארגונים ועמותות. אך גם אנשים פרטיים מפעילים משרד חקירות פרטי. אמנם עמותות נחשבות לגופים ללא מטרות רווח אך ההתנהלות חייבת להיבדק מאחר ועובדי העמותות אחראיים על כסף רב הדרוש לתפקוד העמותה באופן המיידי. לפיכך בוחרות עמותות רבות, בסיוע היועץ המשפטי שלהן, לפנות לשירותיו של משרד חקירות בכדי לבדוק ניהול תקין, איסוף מידע חיוני, פיקוח על התרומות ועוד. כך גם בארגונים רבים אחרים.


חוקר פרטי עבור גופים פרטיים

עסקים רבים פונים לחוקר פרטי במשרד חקירות במטרה לגלות מי עומד מאחורי מעילות וגנבות בחברה. דוגמה אחת מיני רבות היא סיפור על בעל מכולת שהתלונן כי ההכנסות במינימרקט שלו הצטמצמו והמצלמות בעסק לא הראו כי מישהו גונב מהמדפים או כל פעילות חריגה אחרת. פרט לכך לעולם לא נפרצה דלת המחסן או דלת החנות עצמה. כשהגענו לבדוק את העסק גילינו כי דווקא במחסן שמאחורי המינימרקט אין מצלמת וידיאו, והמפתח נמצא אצל מנהל המחסן שמייד הפך לחשוד העיקרי, אך בכל זאת נדרשה בדיקה כדי לקבל תשובות מוצקות. הקמנו מצלמות במחסן. בכל פעם שמנהל המחסן נכנס לא נראתה שום פעילות חריגה.

החלטנו לעקוב אחר המתרחש בסביבת המכולת בשעות הקטנות של הלילה. צוות משרד החקירות  ראה בשעה 01:45 משאית קטנה עוצרת בכביש הסמוך לחלקו האחורי של המינימרקט ושני אנשים  רעולי פנים פותחים את הדלת עם מפתח. היינו בטוחים כי אחד מהם הוא אחראי המחסן. תיעדנו את כל המתרחש בתמונות. התקשרנו למשטרה ששלחה ניידת בתוך מספר דקות. לאחר שהשוטרים עצרו את השניים התברר כי אף אחד מהם אינו מנהל המחסן אך מחקירה נוספת ובדיקות מקיפות התגלה כי אחד מהגנבים היה גיסו של מנהל המחסן, שהיה מופתע כאשר חקרו אותו בתחנת המשטרה בחשד לסיוע לדבר עבירה. מאוחר יותר התברר כי בכלל לא ידע שגיסו לוקח את המפתחות של המינימרקט ללא רשות וגונב מכל הבא ליד וללא פריצה.
This Is CAPTCHA Image