מיכאל והסמים

 
 דנה ודני זוג הורים בתחילת שנות הארבעים שניהם משכילים, הוא ד"ר לכימיה והיא פסיכולוגית קלינית , עובדים שעות רבות מחוץ לבית והילידים הם "ילידי מפתח" ,  פנו אלי עקב חשש שעלה כתוצאה מהתנהגות חשודה של בנם מיכאל במהלך החודשים האחרונים ובמיוחד בשליש הראשון של הלימודים לאחר החופש הגדול . בשיחה עלו כל הסימנים של נער אשר משתמש בסמים שכללו בין הייתר ,עייפות כרונית ,עיניים אדומות , הידרדרות תלולה בהישגים הלימודיים, חוסר ריכוז התקפות של אכילת מתוקים למיניהם ., מסתיר מהוריו דברים ומסתובב עם חברים לא מוכרים.ערכנו בדיקה קצרה באמצעות ערכה מיוחדת שאכן אישרה כי מיכאל משתמש בסמים. עכשיו עלתה השאלה עד כמה עמוקה הידרדרותו של מיכאל. לאורך השנים בעבודתי כחוקר פרטי, נתקלתי בסיפורי חקירות שהעלו ממצאים דמיוניים כמעט של רמת ההידרדרות אשר אליה יכולים להגיע בני-טובים.
המעקב אחרי מיכאל היה נדמה כהסתכלות עמוקה למבנה החברתי של הנוער בימינו. למיכאל היה מספר גדול של קבוצות חברתיות אליהן היה שייך ובחלקן הגדול היה בקרב החברים נוהג של שימוש במריחואנה וסם "חוקי" בשם "נייס גאי". בשעות הצהריים, לאחר שסיים את לימודיו, היה מתכנס מיכאל עם חבריו מבית הספר שלו ובתי ספר אחרים בעיר בגן ציבורי, , בכדי לעשן 'סמים קלים' מסוג מריחואנה.
עם זאת, לאחר שמיכאל שלנו חזר לביתו לארוחה ויצא בשנית, התגלה מקום מפגש נוסף. מקום מפגש זה כבר היה בעייתי יותר וכלל שימוש בסמים קשים יותר. גם האנשים באותו מקום היו כבר עבריינים, חלקם עם הרשעות ואף כאלו ש-'ישבו' זמן מסוים במוסדות לנוער עברייני. במהלך המעקב שניהלנו במקום באמצעות חוקרת שנראית כנערה בת 18 הבחנו כי למיכאל הועברה חבילה קטנה ולאחר דין ודברים חזר מיכאל לביתו כשהחבילה באמתחתו.
למחרת החוקרת שלנו עקבה אחרי מיכאל לבית הספר , התחברה עימו ואז התברר כי החל "להציע" את "הסחורה" בשטח בית-הספר בין הייתר קנתה ממנו החוקרת שלנו סיגריות מגולגלות במריחאונה.
במצב דברים שכזה בה ישנה מעורבות פלילית חמורה יש צורך לערב את המשטרה ואת הנהלת בית הספר , החוקרת שלנו החליטה בהחלטה של רגע ועל מנת למנוע הסתבכות פלילית קשה של מיכאל לרכוש ממנו את כל הסחורה ומיכאל מאד שמח.
יצרתי קשר מידי עם ההורים הסברתי להם את ההשלכות הפליליות והמשמעותיות שלהם וקיבלנו את הסכמתם לנהל עם מיכאל "שיחת הפחדה".
ביציאה מבית הספר חיכו למיכאל 2 חוקרים שלנו "בריאים וגבוהים" יחד עם הוריו עם דנה ודני ומייד שמיכאל יצא משערי בית הספר "עצרנו" אותו, היכנסו אותו למכונית פרטית שנראית כמו מכונית משטרה , והחוקרים שלנו הנחו את דנה ודני לא לדבר עם מיכאל אלא להראות עצובים .
אחד החוקרים שלנו פנה למיכאל ושאל אותו אתה יודע למה אנחנו כאן מיכאל ניסה בתחילה להעמיד פני תמים , ואז החוקר שלנו שלף את ערכת הדוידי הניידת והראה למיכאל את הסרט בה הוא מוכר לחוקרת שלנו את הסמים. הסברנו למיכאל כי הוא יכול לקבל על סחר בסמים 7 שנות מאסר, הוא יכול לשכוח ללכת לצבא וכל החיים שלו יעברו מחיים נוחים שמאפשרים לו ליהנות מהם להיות אסיר בבית הסהר. מיכאל פרץ בבכי בחושבו שאנחנו המשטרה והסענו אותו לביתו יחד עם ההורים. המעצר שלו ישודר בטלוויזיה הוא יהיה אזוק ברגליו ובידיו ....תיארנו לו את מה שיכול היה להיות עם המשטרה באמת הייתה עוצרת אותו.
בהסכמת דנה ודני ערכנו חיפוש בחדר של מיכאל, סרקנו את המחשב והעתקנו את כרטיס הסים של הטלפון הסלולארי שלו. בכל אותו הזמן חרב עליו עולמו של מיכאל אנחנו לא אמרנו לו מי אנחנו אבל הוא היה בטוח שאנחנו "הבולשת" של המשטרה ושהוא הולך לשבת בבית הסהר.
שאלנו את מיכאל עם הוא רוצה לצאת מהבוץ שעליו הוא נכנס ומיכאל כמובן שהשיב בחיוב.
ביקשנו את מיכאל כי בשלב הראשון יספר לנו את "הכל" . אייך החל להתרועע עם החבורה הזאת, מה הקשר לו אליה, כמה זמן הוא נמצא בקשר עימה , האם כבר העביר סמים לפני כן, כמה סמים הוא עושה,מתי, מיכאל שפך הכל..סיפר על הכל מסר שמות, מקומות מפגש, כמויות, סכומי כסף שהוציא.
ואז הודענו למיכאל שאנחנו חוקרים פרטים ושיש לו מזל שהוריו עלו עליו רגע לפני שהמשטרה הייתה מחליטה לטפל בו. מיכאל פרץ בבכי משחרר .
הסיכום עם מיכאל היה שהוא נכנס לטיפול ומלווה צמוד. בהסכמת מיכאל הצמדנו לו מכשיר האזנה ואיתור שבו הוריו יכולים לפקח עליו 24 שעות.
נותרה רק בעיה אחת : מיכאל היה מעורב עם עבריינים קשים ואלו לא הולכים לוותר כל כך בקלות על הכסף שמגיע להם ממיכאל ,
בעצה אחת עם קצין המודיעין של המרחב אותו אנו מכירים שנים ארוכות , סיפרנו לו את המקרה וביקשנו לקבל חיסיון עבור מיכאל , להפוך אותו למעשה לסוכן שלא יצטרך להעיד נגד אותה החבורה תוך הבטחה שאנחנו יחד עם המשטרה נפיל את הסוחר הראשי.
מתוך הסים שלפנו את הפרטים והטלפון של הסוחר הידוע בכינוי "קוקו דה לוקו" .
קבענו עימו פגישה בסיפור כיסוי דרך אנשי קשר , עבריינים שאנחנו מכירים מעבודתנו וחייבם לנו הרבה על כך שהצלנו אותם בעבר .
קוקו דה לוקו הגיע לפגישה ושני החוקרים "הבריונים " שלנו הופיעו , הסברנו ללוקו שאנחנו חוקרים פרשיית סמים , הראנו לו את הסרט של "המעצר" של מיכאל וכן א הסרט של "החקירה" של מיכאל בה הוא נשבר וכן את החיפוש שערכנו בבית , כולל הורדת טביעת אצבעות מהשקית שמסר למיכאל ובו טביעות האצבע שלו.
קוקו נשבר סיפר את כל הידוע לו הסברנו לו שאנחנו מוכנים לעשות עימו עסקה, הוא לא יתקרב למיכאל יהפוך לסוכן משטרתי והתוצאה תהיה שהוא לא יצטרך לשבת בבית הסהר. קוקו הסכים, חיברנו את קוקו לקצין המודיעין של המרחב ומספר חודשים לאחר מכן התפרסמה ידיעה גדולה נעצרו 17 סוחרי סמים כתוצאה מפעילות של סוכן משטרתי.
מיכאל התקשר אמר שהוא חזר להיות תלמיד מצטיין הוא החל להתאמן למרוץ המרתון וחזר לנהל אורך חיים בריא ושגרתי.
הבהרה: סיפור בדוי , כל האירועים המתוארים פרי דימינו של החוקר , כל השמות המוזכרים בדויים ואין אנשים כאלו בישראל או בכל מקום בעולם...
 
This Is CAPTCHA Image