המכונית המסתורית

גניבות של מכוניות אינן תופעה חולפת. בישראל גניבות שכאלו הן מכת מדינה של ממש. יש האומרים  כי מרבית המכוניות נגנבות כדי לפרק מהם חלקי חילוף הנמכרים בסופו של דבר לציי הרכב של חברות הליסינג.
בישראל, מרבית הסובלים מגניבות רכב בוחרים להפעיל את הביטוח במקרה שנגנב רכבם. עם זאת, קיימת גם תופעה של גניבת רכב במטרה לסחוט את בעלי הרכב לקנות אותו במחיר מסוים בידיעה שזה משתלם לו יותר מאשר להפעיל את הביטוח, או לרכוש רכב חדש. לצערנו, בעלי רכב רבים בוחרים להיענות בלית-ברירה לדרישות הסוחטים ולשלם בעבור רכבם סכומים לא מבוטלים של כסף.
שיטה אחרת יעילה יותר היא פניה לשירותיו של חוקר פרטי. יותר ויותר אנשים שמסרבים להיפרד בקלות מכספם בוחרים באופציה הזו. המשרד שלנו מנוסה ביותר במעקבים אחרי רכבים ובעזרה בניהול משא-ומתן להחזרתם.
אחד הסיפורים המעניינים ביותר שקרו לנו בנושא התרחש לאחרונה כאשר פנה אלינו אדם שרכבו נגנב .הוא אמר לנו כי הוא לחוץ מאוד להחזירו ומוכן לשלם כל סכום רק שהמשימה תתבצע במהירות האפשרית. נתקלנו בעבר באנשים שקשורים רגשית לרכבם, אך נדיר מאוד לראות אדם עד-כדי-כך לחוץ. כששאלנו באיזה סוג רכב מדובר הופתענו אף יותר מכיוון שהרכב שנגנב היה מסוג זול שניתן בקלות להחליפו. כששאלנו מדוע הוא לחוץ כל-כך להחזיר רכב זול שכזה הוא מיאן לספר לנו ורק אמר שנעשה את עבודתנו במהרה במידה ואנו רוצים לזכות בבונוס כספי.
המעקב היה יותר מורכב מאשר ציפינו. הרכב שנגנב עבר בין ידיים רבות יותר מאשר נהוג. כבר בשלב הזה התחלנו להריח כי משהו במקרה הזה שונה מאוד מהרגיל. אציין, כי כל המעקב התנהל סך-הכול לאורך יומיים הובטח לנו בונוס כספי ניכר והחלטנו למקד את מירב המשאבים שלנו באיתור הרכב הזה. בסופו של דבר גילינו את הרכב באחד הכפרים של המגזר. כשיצרנו קשר עם אלו שמחזיקים כרגע ברכב התברר שאין הם מוכנים למשא-ומתן כלל וכלל. היה נדמה שהסיפור תקוע והבהרנו למזמין השירות כי אנו צריכים לדעת מה מיוחד כל-כך ברכב הזה בכדי שנוכל למצוא כיוונים חדשים להתקדמות.
בעל הרכב הסכים להגיד לנו רק כי כל הסיפור הוא סביב המטען שמצוי ברכב. הוא לא פירט בנוגע למטען עצמו ורק אמר לנו להעביר לו את מיקומו ואת האנשים המחזיקים בו.
הוא נסע  לשם בכוחות עצמו ופדה את רכבו, בעל הרכב שילם לנו סכום נכבד בעבור האיתור המהיר. עם זאת, הוא לא הסכים לספק את סקרנותו בנוגע לזהות המטען ורק אמר כי מצאנו את הרכב בדיוק בזמן.
This Is CAPTCHA Image