הכלה הנעלמת

לעיתים נעלמים לנו מכוניות, תכשיטים, ואפילו ילדים שבורחים מהבית. אבל כלה נעלמת זה כבר מקרה נדיר.
מה שנחמד בעבודה של חוקר פרטי היא מגוון המקרים המעניינים שאתה נתקל בהם בעבודתך. אין ספק כי חלק גדול מהעבודה, אם לא מרביתה, מונוטונית במידה ונוגעת בעיקר במעקבים אחרי ילדים סוררים, בני זוג בוגדניים ורכבים גונבים, אך לפעמים נתקלים גם בסיפור אנושי מעניין.
הכול התחיל כשפנה אלינו לקוח מסוים בבקשה בכדי לאתר את כלתו שנעלמה שבוע לאחר שהתחתנו. לטענתו, חייהם התנהלו בצורה מושלמת עד לאותו הרגע ואין הוא מוצא שום סיבה שבגללה יכלה להיעלם. הוריו של החתן חשבו אחרת, לטענתם, הם שמעו שמועות כי היא ברחה עם גבר אחר ונטשה את בנם לאנחות.
התחלנו את החיפוש דווקא במימד הכלכלי. בדקנו את חשבונות הבנק של האישה וגילנו כי יום לפני שנעלמה משכה את חלק גדול מכספה במזומן ואת מה שנשאר העבירה בנק אחר שנמצא בתאילנד.
לפני שאנחנו מפעילים את הקשרים שלנו בתאילנד החלטנו שעדיף לתשאל את בני משפחתה של הכלה. הרוב המוחלט של בני משפחתה היה מוכה בהפתעה בדיוק כמו החתן. לטענתם, הקשר בין ביתם לבין החתן נמשך כבר לאורך שנים ולא עלה שום רמז לכך שהיא מנהלת רומן צדדי, או אפילו שאינה מרוצה מהזוגיות שביניהם. כאמור, כמעט כל בני המשפחה היו מופתעים, אך אחיה של הכלה לא נראה מופתע כלל וכלל. היה נראה שהוא מחזיק סוד שרק מחכה לצאת.
אחרי תשאול קצר הוא סיפר לנו שאחותו נפלה קורבן לסחיטה מטעם גבר שאיתו ניהלה מפגש מיני חד-פעמי. הוא הסביר כי בני הזוג ערכו הסכם חלוקת רכוש לפני הנישואין וכי הכלה חששה שמה יתגלו מעשיה לחתן שבתורו ידרוש גירושין ויותר אותה חסרת כל. לטענתו של האח, אחותו אהבה את בעלה וזו רק הייתה מעידה חד-פעמית.
ממה שהבנו בהמשך הכסף שהכלה הוציאה במזומן נועד לתשלום דמי השתיקה והכסף שהעבירה לחשבון הבנק בתאילנד היה בתור פעולת הסחה שנדרשה מהסוחט בכדי למשוך את החקירה לכיוון תאילנד.
הכלה ירדה למחבוא מכיוון שחששה שמה הסוחט ינסה להמשיך במעשיו הנלוזים גם בשעה שהיא חיה את חייה הזוגיים עם בעלה החדש. היא תכננה להעלם לתקופה בכדי שהסוחט יסתפק בסכום שקיבל ויעזוב אותה בשקט.
לאחר שאיתרנו של הכלה באמצעות תשאול של המעגל הקרוב של חבריה גילינו שהיא ממאנת לחזור שמה יתגלה לבעלה מעשה הבגידה שלה. אולם, לאחר שכנוע מצד אחיה התרצתה לבסוף והחליטה לספר לבעלה את המקרה ולפעול כנגד הסוחט. לשמחתה, בעלה התגלה כאדם מבין וקיבל את מעידתה כדבר שלא יחזור על-עצמו בשנית.
בשלב הבא עזרנו לאסוף ראיות כנגד הסוחט ולבסוף הובלנו את המשטרה אליו בכדי שתכניס אותו מאחורי סורג ובריח.
This Is CAPTCHA Image