מגששים באפלה

ישנן חקירות פשוטות ביותר בהן הכול פשוט מסתדר מעצמו וישנן חקירות מתישות שדורשות מאיתנו סבלנות תחכום ובעיקר הרבה אורך רוח.
אחד מסוגי החקירה המאתגרים ביותר הוא של חיפוש אחר נעדרים, במיוחד כאלו שלא מעוניינים שיימצאו אותם. אחד הסיפורים הללו, אותם אזכור לתמיד, התרחש לפני מספר שנים.
הגיע אלינו אישה שחיפשה אחר בנה. היא גוללה בפנינו סיפור של משפחה לא מתפקדת שבה האב מקיים יחסים כוחניים מאוד עם הבן. מדובר היה במשפחה ממעמד גבוה מאוד וכשהבן החליט לברוח היו לו את האמצעים ואת רמת הבגרות הנפשית בכדי לבצע זאת בצורה יעילה ביותר.
תחקור מהיר של חבריו הקרובים הוביל אותנו לדירת מסתור בעיירה צפונית נידחת. כשהגענו לשכונה בדקנו האם מישהו שוכן בבית. כשקיבלנו אישור וניגשנו למלאכה הופתענו לגלות כי הבחור ששוהה בדירה הזו היה לא יותר מאשר אחד מחבריו הטובים של הנער. הוא סיפר לנו שקיבל סכום נכבד ביותר בכדי לשמור על הדירה הזו שנשכרה בידי אחד מחבריו הגדולים של הנער. לא היה לו כל מושג היכן הנער יכול להתחבא ולכן, כשמיצינו את אופציית התחקור החלטנו למצות את הבדיקה הכלכלית. גילינו כי הכסף לתשלום על שכר הדירה בצפון הגיע מחשבון ביוון.
השתמשנו בקשרים שלנו ביוון וארגנו בדיקה של אחד ממכרינו שם בעקבות בעל החשבון. לאחר שפנה לבעל החשבון לתשאול, איש הקשר העביר לנו כי הנער נמצא בארץ באזור המרכז. הוא סירב לגלות איפה, אך רמז כי הוריו של הנער כנראה יודעים היכן מדובר.
שוחחנו עם האם (האב סירב לדבר איתנו) ודלינו ממנה את הכתובת האפשרית של הדירה. בדיקתנו העלתה כי הדירה ריקה במשך מרבית ימות השבוע אך בסוף השבוע מתקיימות בה מסיבות סוערות. לצערנו לא הצלחנו למצוא את הבן בין באי המסיבה ומארגן המסיבה הסביר לנו כי הוא קיבל את המפתח לדירה מחבר של חבר. כשפנינו לאותו חבר של חבר גילינו כי הוא קיבל את המפתח מהנער האובד לפני מספר ימים. אמנם הוא לא ידע לספר לנו את מיקומו אך הוא טען שכל הסיפור הזה נועד בכדי להעניש את האב וללמד אותו לקח על התייחסותו לבן.
כבר עבר יותר מידי זמן והחלטנו לבצע תרגיל. שיערנו כי הבן מודע לגבי מה שמתרחש במשפחתו ושהוא משלם לאנשי קשר בכדי שיעבירו לו מידע.
המלצנו לאישה לביים 'אשפוז' של האב בבית החולים. שיערנו כי סביר להניח שהבן או מישהו מטעמו יופיע בכדי לבדוק מה מתרחש. בין המבקרים היה חבר שלא הכרנו ומכיוון שידענו שהבן לא ישתמש לבדיקה במישהו שכבר תחקרנו והחלטנו לעקוב אחריו. מחוץ לבית החולים חיכה לו באוטו הבן האובד. החוקר שהיה בזירה פנה אליו בבקשה ליצור קשר עם אימו הדואגת ולאחר מספר דקות של שכנועים הוא אכן עשה זאת והפרשה הגיע לסיומה.
This Is CAPTCHA Image