בגידה מסוג מיוחד

בעולם המודרני בגידות הן עסק מלוכלך ורגיש מאוד. השאלה 'מה נחשב בגידה?' עולה פעמים רבות במהלך המעקבים.
 
נישואין הם טקס שקושר את גורלם של אנשים אחד בשני. מלבד הקשר הנובע מהרקע היהודי-מסורתי, המדינה גם קושרת את בני הזוג מבחינה משפטית בצורה כזו שהופכת גירושים לעסק בעייתי ומכוער. המטרה כמובן הינה לגרום לכך שאנשים לא יתחתנו חדשות לבקרים, אלא רק כאשר הם באמת מוכנים לקחת את האחריות הזו על עצמם. קשה לחיות בזוגיות לאורך שנים רבות. מלבד הקשיים הפנימיים, גם הפיתויים מחוץ למערכת היחסים מושכים את בני הזוג לחפש ריגושים מיניים אצל פרטנרים/יות אחרים.
 
חקירות בגידה מהוות לרוב עסק יחסית פשוט מבחינה טכנית. עם זאת, מבחינת מזמיני החקירה, מדובר בסיפור מורכב מאוד שדורש מהם להחליט מתי מה שנעשה הינו בגידה ומתי לא. הלבטים הללו משפיעים כמובן גם על עבודת החקירה שלנו ומאריכה/מקצרת אותה בהתאם.
 
לפני כשנה פנה אלינו גבר מודאג שביקש מאיתנו לשים מעקב על אשתו. לטענתו בשנים האחרונות היא פנתה אליו עם דרישה בתחום המיני שקשורה לכל התחום של סאדו-מזוכיזם. הגבר, אשר אינו שואב כל הנאה מהשפלה והכאה של הזולת ולא של עצמו, סירב לדרישתה בתוקף והחליט לפצות אותה באמצעים אחרים כגון מתנות ופינוקים שונים בכדי לרצות בעקיפין את רצונותיה. למרות שטענה כי היא מבינה אותו הבעל חשד כי האישה מממשת את יצריה מחוץ למסגרת הנישואין והחליט לבדוק את העניין יותר לעומק.
 
מעקב שערכנו אחרי האישה גילה כי היא נפגשת באופן דו-חודשי עם קבוצה אחרת של אנשים בעלי אותו עניין מיני ומקיימת יחסי מרות והכאה, ללא מגע מיני במובן הרגיל של המילה, עם גברים אחרים.
דיווחנו לבעל שהודיע לנו לרדת מהחקירה. הוא החליט כי אם לא מתבצע שום מגע מיני, הוא ייתן לה אפשרות לממש את יצריה המיניים ללא הפרעה. יציבות הנישואים עמדה במוקד והוא גם לא רצה לחשוף את מעלליה בפי המשפחה והסביבה במשפט פומבי.
 
חצי שנה לאחר שביקש מאיתנו לרדת מהמעקב, פנה אלינו שוב הבעל. הוא טען כי הוא חושד שאשתו עושה יותר ממה שגילינו וכי הוא חייב לדעת האם חשדותיו נכונות. מעקב קצר מאוד גילה כי אמנם האישה נפגשת באופן דו-חודשי עם הקבוצה, אך היא נפגשת בערך כל חצי שנה עם גבר אחר ומקיימת איתו יחסי מין מלאים, ללא כל יחסי מרות/הכאה.
 
אחרי הגילוי הזה התעמת הבעל עם האישה והחליט להתגרש ממנה באמצעות גט. זאת על הרקע של יחסי המין 'הרגילים' עם אותו הגבר. את נושא הסאדו-מאזו החליט להשאיר מחוץ לבית המשפט וכנראה עד היום, אשתו לשעבר אינה יודעת על שגילה את הפרק הזה בחייה.
אמנון רודס חקירות-נשר
This Is CAPTCHA Image