תחקור מכור

אנשים רבים מופתעים לגלות עד כמה מסתוריים יכולים להיות החיים שלנו. לרוב, אנו עיוורים לאינטריגות והתככים שמקיפים אותנו. זה משתנה כאשר מתרחש משהו אשר פוגע בנו ואז כבר מתעורר הצורך לראות מעבר למעטה המסתורין.

חוקר פרטי

פרנסתו של החוקר הפרטי הינה לראות מעבר למסתורין ולגלות לנו את המידע שאנו צריכים. לצורך זה הוא מצויד בסט של כלים וכישורים ייחודיים וכמובן פועל בחסות החוק.

במרבית המקרים מספיקה חקירה שנעשית לפי הדגשים המקצועיים המתאימים. גם כשאנו מסתירים דברים ישנם דפוסי פעולה מסוימים שחוזרים על עצמם כך שאדם מקצועי שבולש אחרינו ומכיר את הדפוסים הללו יוכל לעלות על הפתרון די מהר.

אך מה קורה כשהחקירה מסובכת יותר ממה שנדמה בתחילה? מה קורה כאשר מכינים לנו מראש שביל חקירה שיוביל אותנו למסקנה שגויה? בפניכם סיפור חקירה די עדכני אשר בו ניסו להטעות אותנו, לשמחתנו ללא הצלחה יתרה.

תחקור מכור

הגיעה אל משרד החקירות שלנו פנייה בהולה בנוגע לגניבה של חפץ יקר ערך מביתו של אדם עשיר וידוע. הוא בחר לפנות אלינו ולא למשטרה מכיוון שהגנבים יצרו איתו קשר ואיימו שאם ייצור קשר עם המשטרה לא יראה יותר את החפץ הגנוב. האפשרות שגנבים הציעו לו הייתה ברורה, תקנה את החפץ ישירות מאיתנו או שנמכור אותו למרבה במחיר.

הלקוח חשש שאפילו אם ישלם להם את הסכום עדיין ימכרו את החפץ ובכך ירוויחו פעמיים. לכן הוא החליט לפנות אלינו בכדי שנברר עבורו מי המעורבים מאחורי הגניבה ואולי אף להחזיר את החפץ ללא תשלום דמי הכופר.

מההתחלה חשדנו כי מדובר בעבודה פנימית שאחד המקורבים אליו תכנן וגייס לצורך כך קבוצה של גנבים מבחוץ.

תחקרנו את העדים וחלק גדול מהאצבעות הופנו לכיוון עובד אחד שעשה רושם חשוד ביותר. לאחר שחקרנו אותו אישית במשך כשעה הוא הודה בכל המיוחס לו וטען שהוא יכול להפנות אותנו לעבר מקום המסתור.
הופתענו מההסכמה המהירה ומההודאה שנמסרה בקלות. החלטנו להעביר את העובד בבדיקת פוליגרף שגילה לנו כי הוא אמנם מעורב במקרה, אך תפקידו היה רק להטעות אותנו. מסתבר שהיו מעורבים במקרה מספר רב של עובדים אשר תכננו לחלק את השלל ביניהם, לא הייתה שום כנופיית גנבים חיצונית.
העובד הזה היה אמור להיות 'הקורבן', ובזמן שהוא מוליך אותנו שולל, החפץ היה נמכר לקונה אחר.

לאחר שהסיפור התגלה הצלחנו להחזיר את החפץ לבעליו והאחראים בסוף נמצאים מאחורי סורג ובריח.
This Is CAPTCHA Image