חוקר פרטי

איך לבחור חוקר פרטי?

חוקר פרטי מיומן מסוגל "לחולל נפלאות" ולפתור עבור לקוחותיו בעיות כבדות משקל. אולם התועלת העצומה שעשוייה להגיע בשל עבודתו של חוקר טוב, היא בטלה בשישים לעומת מידת הנזק שעשוי בעל מקצוע בינוני לחולל. בחירת בעל מקצוע איכותי בתחום זה היא אינה משימה פשוטה ויש לה השלכות רציניות על החיים האישיים ועל המצב הפיננסי של הלקוח. לכן אם הגעתם למצב שבו אתם זקוקים למומחה חקירות, חשוב מאוד שתנסו לבחור את החוקר הטוב ביותר שאתם יכולים להשיג.

כיצד אפשר לעשות זאת? למרבה הצער אין לנו נוסחאת קסמים שתבטיח לכם שתצליחו לעשות את הבחירה הרצוייה אולם כאשר אתם ניגשים בפעם הראשונה למשרדו של החוקר על מנת לפגוש אותו יש מספר בדיקות שיוכלו לסייע לכם לעשות את הבחירה הנכונה, על כמה מהם, בכתבה הבאה:

דיסקרטיות של החוקר הפרטי

חוקר טוב הוא שותף סוד אמיתי, הוא לעולם לא יסגיר פרטים על לקוחותיו ולעולם לא יתרברב בנוצות לא לו. אם החוקר הפרטי שהגעתם אליו מעיז להזכיר שמות של לקוחות, פרטיים או אפילו עסקיים שפנו לקבל את שירותיו, כדאי לכם לעשות פניית פרסה חדה ולעזוב את המקום.

רק נסו לשער מה רבה תהיה המבוכה כאשר מושא המעקב ידע שהזמנתם חקירה, בין אם מדובר בבן או בת הזוג, בשותף עסקי, או בעובד מסור עצם הידיעה על החקירה עלולה לשבש לחלוטין את מערכת היחסים שלכם עם אותו האדם. אם החוקר הפרטי מעז לחשוף בפניכם את סודותיהם הכמוסים ביותר של לקוחות אחרים סביר להניח שהוא יעשה זאת גם לכם. ישראל, כידוע, היא מדינה קטנה, ומרגע החשיפה לא ירחק זמן רב עד שזו תגיע לאוזניים לא רצויות.

רשיונות כחוק

חוקר שעובד ללא רשיונות מתאימים עושה עבירה גסה על החוק אולם מעבר לעובדה שמדובר בעבריין גם תוצאות החקירה שלו עשויות להיות לכם לרועץ. על פי החוק, בתי המשפט רשאים להתעלם מראיות שהושגו על ידי חוקר שאינו בעל רשיון. מעבר לעובדה החשובה הזו, אתם באמת רוצים להפקיד את החקירה שלכם בידיו של אדם שאין לכם שום אסמכתא לכך שהוא אכן חוקר מיומן?

סביר להניח שהתשובה היא לא...

עריכת מחקר מקדים

כיום ישנם עשרות אתרים בתחום משרד חקירות, חלקם אם לומר על האמת נמצאים במיקומים גבוהים שלא בזכות פעולם וניסיונם. אך דבר אחד הם לא יכולים להסתיר אצלם באתר (אלא אם כן הם משקרים ). את הניסיון שלהם. את ההשכלה שלהם בתחום. ואת מספר השנים שהם בתחום. סביר להניח שחוקר שעוסק המון שנים במקצוע, והריזומה שלו כולל עבודה במשרד הביטחון או בצבא וגם בחברות גדולות בתפקיד חוקר פרטי בצפון , הוא בעל מקצוע המונח על בוריו.

מתי נפנה לחוקר פרטי?


החלטתנו תלויה במקרה ובזמן, ברוב המקרים הפנייה תתבצע, כשיעלה אצלנו חשד לדבר מסוים, אחרי מעשה כשנרצה לחקור דבר שקרה או במידה ויש לו חשד שדבר מסוים עומד להתבצע. מה שחשוב הוא, שלא נמתין עם זה, אם נחכה, אנחנו עלולים לאבד את הרכבת ולגלות שאין לנו אפשרות לשלוט בדברים כמו שאנחנו מצפים.

באילו תחומים מתעסקים חוקרים פרטיים

• גילוי ירושות וצוואות
• תיקי אישות – גירושין ובגידות
• חובות כספיים
• איתור כתובות ואנשים
• קניין רוחני
• תאונות דרכים
• תביעות נזיקין
• מידע עסקי
• מעקבים
• מעשים פליליים
This Is CAPTCHA Image