חקירת רכוש בחוץ לארץ

רישומים מסודרים הינם דבר חשוב שמאפשר לנו לקבוע את בעלותנו על רכוש. ללא רישומים מסודרים היינו חיים בעולם מבולגן ולא ברור. עם זאת, יחד עם היתרונות ברישום מסודר, הניירת העצומה שמתחילה להיערם בחדרי משרדים ברחבי העולם, הופכת את המצב למבולגן מאוד, כמעט כמו אם לא היו רישומים בכלל. כתוצאה מכך, חוקרים פרטיים רבים נדרשים למשימת החיפוש כשמדובר ברישומי שטחים ודירות ששייכים לאדם שנפטר ואמורים להתחלק עכשיו בתור ירושה.

חקירות רכושחקירות רכוש מתנהלות כיום בעיקר במרחב הווירטואלי. באמצעות אישורים מתאימים ותוכנות מיוחדות ניתן לאתר את בעליו המקוריים של רכוש מסוים, או את הרכוש עצמו בקלות רבה לעומת העבר.
עם זאת, כשקיימת חוסר בהירות בנוגע לשאלת הבעלות של נכס מסוים נדרשת לעיתים עבודת חיפוש פיזית כולל ביקור בנכס עצמו ותחקור עדים פוטנציאליים.

חקירת רכוש בחוללפני כשנה הייתה לנו חקירת רכוש יוצאת דופן. התבקשנו לאתר את רכושו של אזרח ישראלי שנפטר בפתאומיות. הוא היה אדם אמיד מאוד, אך את החלק הארי של השקעותיו פיזר בחוץ לארץ. ילדיו פנו למשרד שלנו במטרה שנסייע להם למצוא את הנכסים.

העניין היה מסובך מלכתחילה מכיוון שלא ניתן היה לגשת לרישומים באמצעים ווירטואליים. הם היו ממוקמים במדינה בדרום-אמריקה שאינה מחזיקה עדיין בתשתית מחשבים מפותחת. אנשי הקשר שלנו במקום לא התמקצעו בתחום של מציאת רכוש ולכן לא יכולנו להסתמך עליהם ובנוסף לכל, אף אחד ממקורביו של הנפטר בארץ לא יכלו לקשר בינינו לבין הנכסים.

אז מה אפשר לעשות? נשארנו רק עם האפשרות לטוס למדינה ולראות כיצד אנו מוצאים בעצמנו את הנכסים השונים.

טסתי בכוחות עצמי לאחר שיצרתי קשר מראש עם אחד המומחים במדינה ההיא במציאת נכסים נסתרים. לאחר שהגעתי וביצעתי קצת עבודת חיפוש התברר שחצי מהנכסים היו רשומים באופן כפול על שמו של הנפטר ועל שמו של אדם שכנראה החליט להשתלט עליהם באמצעות רישומים מזויפים. הזייפן היה מקומי והוא השכיר במשך השנים את הנכסים הללו למספר בתי-עסק שונים.

הדבר היה עלול להיגרר למאבק משפטי בינלאומי בעייתי ביותר, אך באמצעות איש הקשר שלי במקום הצלחנו להוכיח כי המסמכים שבידי הרמאי היו מזויפים והצלחנו למצוא את המסמכים המקוריים של הנפטר.

בסופו של הסיפור ילדיו של הנפטר זכו בכל הנכסים וגם בפיצוי מידי הרמאי.
This Is CAPTCHA Image